שני בכירים בחברת הבורסאית אורתם סהר נאשמים במעילה ב-5 מיליון שקל

שתף כתבה עם חברים

לפי כתב האישום, עוזר המנכ"ל ומנהלת החשבונות של חברת הנדל"ן הציבורית זייפו צ'קים של החברה לפקודת ספקים ועיריות, ופרטו אותם למזומן

הצ'קים הומרו לכסף מזומן, שנגנב (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

פרקליטות מיסוי וכלכלה טוענת בכתב אישום שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב: יד ימינו של המנכ"ל בחברת הנדל"ן הציבורית אורתם סהר, ומנהלת החשבונות של החברה, גנבו מקופת החברה חמישה מיליון שקלים, באמצעות פריטת צ'קים מזויפים של החברה עליהם זויפה חתימת המנכ"ל.
לפי כתב האישום, אליק בלס גריידי (57), מנהל האדמיניסטרציה בחברה ועוזרו של המנכ"ל אמיר נחום, ביצע במסגרת תפקידו שליחויות לבנקים לצורך הפקדות ומשיכות צ'קים והעברת תשלומים למוסדות וספקים שונים.
אושרת מוסינדי (47), מנהלת החשבונות, היתה אחראית על הוצאת הצ'קים ורישומם בכרטסת החברה.
שניהם עבדו בחברה למעלה מ-15 שנים.

במסגרת העבודה השוטפת בחברה עלה הצורך לביצוע תשלומים לספקים שונים, ותשלום היטלים וקנסות לעיריות שבשטחן ביצעה החברה פרויקטים. במסגרת זו היה נהוג לעתים מנגנון של תשלומי מזומן – צ'ק של החברה היה נרשם לפקודת גריידי, שהיה פורט את הצ'ק למזומן בבנק ומעביר את התשלום לספק או לעירייה.

לפי כתב האישום, עוזרו של המנכ"ל ניצל את האמון שניתן בו לפריטת צ'קים למזומנים בידיו, וזייף לכאורה ביחד עם מנהלת החשבונות תשלומים לספקים ולמוסדות, בהיקפים של מיליונים. הפרקליטות טוענת כי מוסינדי זייפה את חתימת מנכ"ל החברה על צ'קים שהוציאה, וגריידי המיר לכאורה את הצ'קים למזומן, ואז חילק את הכסף בינו לבין מנהלת החשבונות.

מרבית הצ'קים המזויפים שהפיקה לפי הנטען מוסינדי היו בסכומים של עד 10,000 שקל, אולם מנגנון הגניבה לכאורה היה בהיקף נרחב: בשנת 2014 גנבו מהחברה 2.8 מיליון שקל וב-2015 עוד 2.2 מיליון, כך לפי הנטען.

הבורסה לניירות ערך (צילום מאתר הבורסה)

מוסינדי זייפה לכאורה פעולות במערכת הנהלת החשבונות על מנת להסוות את משיכות הכספים האסורות.
המעילה התגלתה בעקבות שיחה אנונימית שקיבלה אמו של מנכ"ל החברה. בראשית 2016, בגמר חקירה פנימית, דיווחה אורתם סהר לבורסה על המעילה, ונפתחה חקירה ברשות ניירות ערך, אולם כתב האישום הוגש רק עכשיו, לאחר שנים רבות.
לנאשמים מיוחסות עבירות גניבה בידי עובד, רישומים כוזבים במסמכי תאגיד והלבנת הון, לאחר שהשתמשו לכאורה בכספים לצרכיהם האישיים, והעלו באופן ניכר את רמת חייהם.

בתוך כך, כתב אישום הוגש גם נגד אמיר נחום, לשעבר בעל השליטה ומנכ"ל החברה, המייחס לו שתי עבירות מרמה והפרת אמונים בתאגיד. כתב האישום הוגש במסגרת הסדר טיעון, על פיו יעתרו הצדדים במשותף לעונש של שישה חודשי עבודות שירות וקנס בגובה 250 אלף שקל.
לנחום מיוחסת פרשה אחרת. על פי כתב האישום, בשנת 2013 הוא יזם פגישה עם בעליה של חברה שסיפקה שירותים לאורתם סהר כקבלנית משנה, וביקש ממנו שיעביר לחברה פרטית בבעלותו של נחום תשלום בסך 1.6 מיליון שקל, עבור הפרויקטים השייכים לאורתם סהר. לשם כך הבטיח נחום כי לספק תצמח הנאה נוספת במסגרת יחסיו העסקיים עם אורתם סהר. הספק נענה לדרישה של נחום והעביר לחשבון החברה הפרטית שלו את הסכום שביקש. את נחום מייצגת עו"ד מיכל רוזן עוזר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות