שנתיים מאסר ליד ימינו של גיא מונסונגו על סיוע למרמה והלבנת הון

שתף כתבה עם חברים
איתי גביר (צילום: משטרה)

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר (14 באפריל) שנתיים מאסר על איתי גביר, שסייע לנוכל הנדל"ן גיא מונסונגו, בהונאת לקוחות ובעבירות הלבנת הון. מונסונגו, שנשפט ל-77 חודשי מאסר, שיווק פרויקטים פיקטיביים בנדל"ן מבלי שהיו בידיו זכויות או היתרי בנייה, וגבה דמי קדימה מלקוחות באמצעות חברות קש. גביר סייע לו בפריטת חלק מכספי העוקץ בהיקף חמישה מיליון שקלים, בצ'יינג'ים, באמצעות כרטסות קש. כספי המזומן שימשו את מונסונגו וגביר לצרכיהם האישיים.

מונסונגו היה העבריין העיקרי. גביר הורשע במסגרת הסדר טיעון בסיוע לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, סיוע להלבנת הון, ועבירות הונאה נוספות: שימוש בדרכון מזויף, התחזות כאדם אחר ועבירות מס הכנסה. לפי כתב האישום המתוקן, גביר הציג עצמו בפני מונסונגו כמי שמתגורר במגדלי יוקרה בפארק צמרת והינו בעל קשרים ויכולת לפרוט סכומי כסף גבוהים אצל נותני שירות מטבע בזמן קצר ובעמלות נמוכות.
לאחר שהעמיק הקשר החברי ביניהם, העביר מונסונגו לגביר עשרות צ'קים של קורבנות ממספר פרויקטים פיקטיביים ששיווק ברחבי רמת גן ובת ים. גביר סייע למונסונגו בהסתרת מקור הרכוש ופרט את הצ'קים שהתקבלו מקורבנות המרמה, באמצעות חשבונות שאינם רשומים על שמו או על על שם מונסונגו.

הפרקליטות ביקשה במסגרת ההסדר לגזור על הנאשם 28 חודשי מאסר. הסנגור, עו"ד חי הבר, ביקש להתחשב בחלקו המצומצם של גביר בסיוע להונאה, חלק שלפי הנטען נמוך מחלקם של מעורבים אחרים שטרם הועמדו לדין, כמו סוכני מכירות של הקבוצה. השופט בני שגיא גזר 24 חודשי מאסר וקנס של 30 אלף שקל.
גביר שוהה במעצר למעלה משנה, אך 209 ימים לא ינוכו מתקופת מאסרו אלא ייחשבו כריצוי עונש נוסף, כחלופה לעבודות שירות שלא השלים בתיק אחר.

עו"ד הבר מסר בתגובה: "הגיע לסיומו עוד הליך משפטי שהחל בקול תרועה והסתיים בקול ענות חלושה, ודי בעובדה שקבע בית המשפט כי הנאשם לא צריך לשלם כל פיצוי למי מהמתלוננים, כדי להמחיש טענת הנאשם כי לא הוא זה שגזל את כספי המתלוננים. כפי שעולה מפסק הדין עיקר העונש ניתן בגין התנהלות הנאשם אשר מסיבותיו בחר לברוח מהמשטרה ולא להתייצב ולהיחקר, ואם היה עושה זאת ודאי עניינו היה נגמר אחרת. מכל מקום, מרשי שמח שהעניין הסתיים ובקרוב יוכל לחזור לחיות את חייו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות