סגן מנהל בית ספר בצפון נעצר בחשד לירי על בית

שתף כתבה עם חברים

איש החינוך ואחיו חשודים שאיימו על אדם איתו הסתכסכו וירו לעבר ביתו. שופט מתח ביקורת על המשטרה שלא בדקה את האליבי המפורט של סגן המנהל. שופטת אחרת שחררה את החשודים למעצר בית

זירת ירי (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

שוטרים מתחנת נצרת עצרו ביום שישי שני אחים מהיישוב ריינה שבצפון, בחשד שאיימו על אדם אחר וירו לעבר ביתו (24 יוני). אחד החשודים (46) הוא איש חינוך ועובד כסגן מנהל בית ספר. המשטרה מייחסת לשניים עבירות איומים וירי מנשק חם שלא כדין באזור מגורים.

השניים הובאו בשבת לבית משפט השלום בנצרת (27 יוני). המשטרה, באמצעות רס"ל מהראן כעביה, הגישה לשופט יריב נבון דו"חות סודיים וטענה כי הירי התבצע בליל ה-23 באפריל, לטענתה על רקע סכסוך בין המתלונן לבין שני האחים, שאיימו עליו סמוך לאירוע.

סגן המנהל טען כי בעת האירוע היה בכלל במסעדה ומסר אליבי. הוא פירט בחקירתו עם מי ישב במסעדה, ואמר כי ניתן לבדוק את האליבי באמצעות מצלמות האבטחה מהמסעדה. כמו כן הוא הציג קבלה שמוכיחה כי שילם עבור הארוחה בזמנים הנטענים.
השופט נבון מתח ביקורת על שוטרי המשטרה, שלא בדקו את האליבי של החשוד: "עיון בתיק מלמד כי החשוד מסר גרסת אליבי מפורטת מאוד, לרבות מיקום מדויק, זהות האנשים שהיו עימו, שעות בהם היה במסעדה. על אף האמור, במשך 24 שעות מאז מעצרו, טענה זו לא נבדקה. מדובר במחדל אשר אלמלא חומרת האירוע והחשש לשיבוש חקירה, הייתי מורה כבר כעת על שחרורו של החשוד".
בהסכמת הצדדים, מעצרם של החשודים הוארך עד 26 ביוני.

בדיון נוסף להארכת מעצרם של החשודים ביקשה המשטרה באמצעות עו"ד נימר מזאוי להאריך שוב את מעצרם של החשודים. נציג המשטרה טען כי החוקרים לא הספיקו לבדוק את טענת האליבי, ורמת החשד לא השתנתה.
סנגורם של החשודים, עו"ד חאלד אבו אחמד, טען: "בהעדר כל התפתחות ובשים לב להחלטת כבוד השופט יריב נבון, אני סבור כי אין סיבה להחזיק אותו במעצר ללא כל התפתחות. מדובר בסגן מנהל בית ספר ללא עבר פלילי. אני סבור שלא ניתן להחזיקו במעצר".

השופטת השופטת מנאל חליחל דיאב קבעה לאחר עיון בבקשה ובחומר החקירה: "נחה דעתי כי בתיק החקירה תשתית ראייתית הקושרת את החשוד לביצוע העבירה המיוחסת במידה המקימה חשד סביר שהחשוד ביצע את העבירה אך בעוצמה שאינה מצדיקה המשך מעצרו".
השופטת קבעה כי החשוד ישוחרר למעצר בית מלא ויחתום על ערבות עצמית כספית של 10,000 שקל.
גם החשוד השני (36) שוחרר בתנאים מגבילים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות