ת"א: נדחה ערעור המדינה על עונשיהם של מפעילי מועדון ללא רישיון עסק

שתף כתבה עם חברים
מועדון בסקולה (צילום מתוך סרטון פרסומת למועדון בפייסבוק)

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה ערעור שהגישה המדינה על עונשיהם של שלושה נאשמים אשר הפעילו בתקופות מסוימות ללא רישיון עסק ובניגוד לצו שיפוטי את מועדון "בסקולה".

באתר "פוסטה" פורסם כי חבר מועצת עיריית הרצליה, גרי אברהם גוזלן ומנכ"ל בית ציוני אמריקה בתל אביב, עמיחי לבנשטיין, הודו והורשעו יחד עם אמן הקרקס יובל עוז בעבירה של אי קיום צו שיפוטי. מגזר הדין נגד השלושה עולה, כי בתקופות מסוימות הם הפעילו בתל אביב את מועדון "בסקולה" ללא רישיון עסק ובניגוד לצו שיפוטי אשר הורה על סגירת המועדון. שופטת בית המשפט לעניינים מקומיים, איילת הרנוף, הטילה על המועדון קנס של 30 אלף שקל, בעוד שעל עוז וגוזלן הוטל קנס של 12 אלף שקל והתחייבות, ואילו על לבנשטיין הוטל קנס של 10,000 שקל והתחייבות עצמית.

המדינה, באמצעות עו"ד יונתן טל, טענה כי הנאשמים הפרו צו שיפוטי פעם אחר פעם ולכן אין מדובר במעידה חד פעמית. כמו כן נטען כי בית המשפט לעניינים מקומיים שגה כאשר לא הטיל על הנאשמים גם מאסר על תנאי.

הסנגורים, עו"ד ערן ברנר ועו"ד שני לוי, טענו בתגובה כי הנאשמים הודו ונטלו אחריות, המועדון קיבל אישור זמני, והקנס שהוטל עליהם מהווה ענישה הולמת. השופט ציון קפאח ציין בהחלטתו לדחות את הערעור: "המשיבים לא שקטו על שמרם ופעלו על העת לקבל ההיתר המיוחל, כאשר בחלק מהתקופות אחזו בהיתרים זמניים ולעת הזאת הם מחזיקים בהיתר העומד לפקוע בעוד מספר ימים… הנה כי מתחם הענישה שנקבע על ידי בית משפט קמא מיוסד על אדנים עובדתיים ומשפטיים מוצקים".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות