בית משפט מחוזי הפחית חמישה חודשים מעונשו של עבריין רכוש

שתף כתבה עם חברים

השופטים קיבלו ערעור וציינו כי בית משפט השלום לא נתן די משקל להודאה שכללה צירוף של מספר תיקים

פורץ רכב בפועלה (צילום להמחשה מתוך יוטיוב)

דוד חיט (35) מראשון לציון הואשם והורשע בבית משפט השלום בראשון לציון בשורה ארוכה של עבירות רכוש שביצע בשנים 2019-2020: שבע עבירות פריצה לרכב בכוונה לגנוב, שלוש גניבות מרכב, הונאה בכרטיס חיוב (שגנב), פריצה לבניין, פריצה למסעדה וגניבת ארנק מלקוחה.
לאחר הגשת כתב האישום נגדו, חיט נעצר עד תום ההליכים. בהמשך הודה במיוחס לו והורשע כאמור, ובית המשפט גזר עליו 35 חודשי מאסר.
הסנגורית, עו"ד רותם טובול, הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי מרכז, שם טענה כי הנאשם הודה בעבירות המיוחסות לו, לקח אחריות על מעשיו וחסך זמן שיפוט יקר. לכן, כך טענה, בית המשפט היה צריך להקל עמו, מה גם שהוא סובל מעיות רפואיות מסוימות. בנוסף ביקשה הסנגורית לאפשר לנאשם לרצות את מאסרו במתקן כליאה בו יעבור טיפול ראוי.
בדיון שהתקיים בתחילת השבוע (22 בנובמבר) אמר התובע, עו"ד רועי רייס: "לטעמנו לא נפלה שום שגגה בגזר הדין של בית משפט קמא אלא להיפך ואנו סבורים שמדובר בגזר דין מתון". לטענת התובע, ניתן היה לגזור את עונשו של הנאשם אף ברף גבוה יותר.

השופטים דנה מרשק מרום, יורם צלקובניק ועידו דרויאן-גמליאל החליטו להפחית בעונשו של הנאשם ולהעמידו על 30 חודשי מאסר בלבד: "בית המשפט קמא לא נתן די משקל להודאת המערער אשר הודה במספר תיקים תלויים ועומדים נגדו – לרבות בתיק חקירה שטרם הוגש בו כתב אישום ולנתוניו המיוחדים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות