עברית שפה קשה: הסדר טיעון לנאשם שנסע בפסילה וסירב לבדיקת ינשוף

שתף כתבה עם חברים

התביעה טענה כי תושב קיסריה נהג במרצדס שלו בפסילה וסירב לבדיקת ינשוף. הסנגור טען כי שפת האם של הנאשם היא אנגלית, ולכן הוא לא הבין את משמעות הפסילה והסירוב לבדיקה

נאשם שיכור מרצדס בכביש הישן? ((אילוסטרציה: Roland Denes מאתר Unsplash)

בית המשפט לתעבורה בחדרה אימץ הסדר טיעון מקל שנסגר עם תושב קיסריה (37), שנתפס נוהג ברכב המרצדס שלו בזמן פסילה ולמרות שרישיון הרכב שלו פקע בשנת 2015.

לפי כתב האישום נגד הנהג, ב-21 בדצמבר 2019 הוא נהג ברכב שלו בכביש 4 ונעצר לבדיקת שכרות. לפי המשטרה, הוא סירב לבצע בדיקה במכשיר הינשוף. לפיכך, מלבד נהיגה בזמן שרישיון הרכב פקע, נהיגה בזמן פסילה ונהיגה ברכב ללא ביטוח, הוא הואשם גם בסירוב לבדיקת שכרות.

תחילה, התביעה ביקשה להטיל על הנאשם מאסר בפועל. ואולם, סנגורו של הנאשם, עו"ד אמיר בר דיין, טען כי מרשו אינו מדבר עברית על בוריה, ומבין טוב יותר את השפה האנגלית. לטענתו, בשל כך הוא לא הצליח להבין את הסברי השוטרים לגבי משמעות הסירוב לבדיקת הינשוף. בהקשר הזה יש לציין, כי על פי הנוהל כדי להרשיע בסירוב לבדיקת שכרות – השוטר צריך להסביר לנהג את משמעות הסירוב. הנאשם, הוסיף הסנגור, לא הצליח להבין שרישיונו היה בשלילה מאחר והשימוע שנערך לו בזמנו לא בוצע באנגלית. כמו כן, הנאשם גם לא חתם על הטופס בסיום השימוע.

הטיעונים הללו הביאו להפחתת סעיפי האישום באופן משמעותי בכתב אישום מתוקן ממנו נמחק סעיף נהיגה בשכרות וסעיף של נהיגה בשלילה, ונותרו סעיפים מינוריים יותר: נהיגה למרות רישיון נהיגה שפקע ונהיגה ללא ביטוח.

השופט אלכס אחטר אימץ את הסדר הטיעון וגזר על הנאשם קנס של 1,200 שקל, פסילה על תנאי ומאסר על תנאי.
עו"ד בר דיין מסר בתגובה: "התוצאה: הסדר טיעון מעולה לנאשם".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות