הודה בגידול 150 שתילי קנאביס "לשימוש עצמי" ושוחרר למעצר בית

שתף כתבה עם חברים

נציגי המשטרה לא הצליחו להסביר לבתי משפט השלום והמחוזי מדוע החשוד לא נעצר כבר ביום החיפוש, אלא זומן לחקירה מספר ימים לאחר מכן

מעבדה בדירה (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

שוטרים מתחנת חיפה, שהגיעו ב-23 בדצמבר לדירה ברחוב דוד בן הרוש בעיר, לטענתם "במקרה", חשפו בתוך הדירה מעבדה ובה כ-150 שתילי קנאביס, כולל כל הציוד הדרוש לגידול. בעל הדירה, אמיר טאהא (36), נחשד מיד בגידול וייצור סמים, וגם בגניבת חשמל, אך משום מה לא נעצר.

רק בחלוף מספר ימים הוצא צו מעצר נגד החשוד, וחוקרים שהתקשרו אליו טלפונית זימנו אותו להגיע לחקירה. כאשר החשוד הגיע לחקירה, הוא הפתיע את השוטרים כאשר הודה שהוא זה שגידל את השתילים. הוא הסביר זאת בכך שהוא מחזיק ברישיון לשימוש בקנאביס רפואי, מה שכמובן לא הסביר את הכמות, ולכן הוא הובא להארכת מעצרו בבית משפט השלום בעיר (27 דצמבר).

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של החשוד בחמישה ימים. נציג המשטרה הגיש לשופט גיל קרזבום דו"ח סודי והציג תמונות וסרטונים מהדירה.
סנגוריו של החשוד, עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י, שאלו את נציג המשטרה מדוע החשוד לא נעצר ביום החיפוש או למחרת, ונציג המשטרה אמר בתגובה: "אין לי תשובה".

הסנגורים הוסיפו וטענו: "אין הצדקה להארכת מעצר. החשוד הגיע מיוזמתו למשטרה ושיתף פעולה בחקירה, הודה וטען שמדובר בכמות לשימוש אישי. אין לו כסף, והוא לא רצה להיות מעורבב יחד עם עבריינים, ולכן עשה את זה בחדרי חדרים. יש לזכור שיש לו אישור לקנאביס רפואי. היה חיפוש והמשטרה לא דאגה לעצור את החשוד מאותו היום. אין חשש לשיבוש".

השופט קרזבום שוכנע מהטיעונים והורה לשחרר את החשוד למעצר בית מלא, אך המשטרה לא השלימה עם ההחלטה והגישה ערר לבית המשפט המחוזי.
בדיון בבית המשפט המחוזי טענה המשטרה כי לחשוד מספר הרשעות בעבירות סמים, ועל המשטרה לבצע בתיק מספר פעולות חקירה שטרם בוצעו.
הסנגורים טענו מנגד, כי השופט קרזבום כבר בחן את התיק באופן מעמיק. הם הוסיפו וטענו כי כל פעולות החקירה של המשטרה יכלו להיות מבוצעות כבר ביום בו השוטרים גילו את המעבדה. כמו כן הדגישו הסנגורים כי השוטרים אפילו לא עצרו את החשוד – פעולת חקירה בסיסית – אלא בחרו לזמן אותו לחקירה טלפונית.

השופטת עפרה אטיאס ציינה בהחלטתה: "אני סבורה כי את הפעולות ברות השיבוש ניתן לבצע עוד היום ואף יש לתהות כפי שתהה הסנגור מדוע פעולות אלה לא בוצעו קודם לכן. יש ליתן את הדעת לגרסתו של המשיב לפיה גידל את הסמים לצריכה עצמית על רקע רישיון לשימוש בקנאביס רפואי ואף לעובדה כי עברו של המשיב בעבירות הסמים ישן".
לבסוף, השופטת דחתה את הערר והורתה על שחרור החשוד למעצר בית.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות