עו"ד האני ואקד – הממונה על פעילות משרד המשפטים בחברה הערבית

שתף כתבה עם חברים
עו"ד האני ואקד

מנכ"ל משרד המשפטים ערן דוידי מינה את עו"ד האני ואקד לתפקיד הממונה על פעילות משרד המשפטים בחברה הערבית. במסגרת תפקידו ירכז עו"ד ואקד את פעילות משרד המשפטים לקידום החלטות הממשלה שעניינן תכנית כלכלית לצמצום הפערים ולטיפול בתופעות הפשיעה והאלימות בחברה הערבית.

בחודש אוקטובר האחרון אישרה הממשלה את החלטה 550, לפיתוח תעסוקה, שילוב וצמצום פערים בין החברה הערבית לכלל האוכלוסייה, ואת החלטה 549 לפירוק ארגוני הפשיעה בחברה הערבית והגברת שיתוף הפעולה ואמון הציבור הערבי במערכת אכיפת החוק. בעקבות זאת יצאה המשטרה בליווי סגן השר לביטחון פנים, ניצב בדימוס יואב סגלוביץ, בתוכנית "מסלול בטוח" שעיקרה שילוב של אכיפה פלילית ואזרחית ופשיטות יזומות נגד עבריינים, עסקיהם ויעדי אדם בישובים הערבים למשך חצי שנה.

בהמשך, שר המשפטים ומנכ"ל המשרד הנחו את כל יחידות המשרד בהן ייעוץ וחקיקה, הממונה על חדלות פירעון, הסיוע המשפטי האזרחי, היחידה הממשלתית לתאום המאבק בגזענות ועוד, לגבש פרויקטים ייעודים לחברה הערבית. לא מדובר רק ב"מקלות"-אכיפה שעליה ממונה מטבע הדברים הפרקליטות, אלא גם ב"גזרים", פרויקטים לקידום כלכלי-חברתי של האוכלוסייה.

החלטת הממשלה דיברה על "פיתוח אסטרטגי" של המגזר בתחומי חינוך, רווחה, בריאות, תרבות וספורט. בפרק של משרד המשפטים, נקבע כי יגובשו תוכניות "לשיקום כלכלי ולהנגשת זכויות", שמטרתן לקדם שוויון הזדמנויות. במסגרת זו נקבע כי משרד המשפטים יגדיל את הסיוע המשפטי לאוכלוסיות נזקקות בחברה הערבית.

כמו כן, הממונה על חדלות פירעון יקדם תוכנית להנגשת שירותים להתמודדות עם חובות בחברה הערבית ולסייע בשיקום כלכלי לחייבים, הן באמצעות סיוע פיננסי והן באמצעות ליווי פיננסי. משרדי המשפטים והאוצר יקצו לתוכניות אלה 50 מיליון שקל.
עו"ד ואקד, שמונה כממונה מטעם משרד המשפטים, ניהל בעבר את המחלקה המשפטית ביחידת רשם החברות. לפני כן שירת כקצין ותובע משטרתי במחוז ירושלים, וטרם גיוסו למשטרה התמחה בפרקליטות מחוז ירושלים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות