57 חודשי מאסר לצעיר שייבא שישה ק"ג קוקאין מגרמניה

שתף כתבה עם חברים

לירז ואזנה הסתבך בהלוואה בשוק האפור ובתמורה לכיסוי החוב ותשלום כספי נוסף הוא הסכים להבריח את המזוודה לארץ, לדבריו מבלי שידע מה היא מכילה. השופט התחשב בתהליך השיקום בו ואזנה החל, בהודאתו ובחרטתו

mizvada kokain natbag 4 17 
חבילות קוקאין עטופות בנייר כסף (צילום ארכיון להמחשה: דוברות המשטרה)

שופט בית המשפט המחוזי מרכז, ד"ר עמי קובו, גזר 57 חודשי מאסר בפועל על לירז ואזנה (31) מאשדוד, שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בייבוא למעלה משישה ק"ג קוקאין לישראל.

ב-23 בנובמבר 2016 טס ואזנה לפרנקפורט שבגרמניה, וארבעה ימים לאחר מכן שב בחזרה ונחת בנמל התעופה בן גוריון כשהוא נושא מזוודה אשר נמסרה לו בחו"ל על ידי אנשים שזהותם אינה ידועה. במזוודה הוסלקו שבע חבילות קוקאין עטופות בנייר כסף, מאחורי תחתית כפולה עשויה עץ. שווי הסם: כ-2.4 מיליון שקל.

הסנגורית של ואזנה, עו"ד אתנה אדרי, הגיעה להסדר טיעון עם הפרקליטות, שהתחייבה לדרוש מקסימום שש שנות מאסר. בטרם גזר הדין, לבית המשפט הוגש תסקיר מבחן אשר סקר את נסיבות חייו הקשות של הנאשם והמליץ לגזור עליו עונש מאסר מוחשי שבמהלכו יוכל לעבור תהליך שיקומי. בתסקיר צוין בין היתר, כי ואזנה החל בלימודי הנדסאות והוא שואף להשלים תואר ראשון כמהנדס בניין.

שירות המבחן גולל גם את השתלשלות העניינים, כיצד הגיע ואזנה למצב שבו הבריח מזוודת סמים מחו"ל: בשל קשיים כלכליים של המשפחה, לה הוא מסייע בעבודה מגיל צעיר, הוא ביקש הלוואה מהבנק אך נדחה, ולכן פנה למודעה בעיתון אשר הציעה הלוואה, מבלי שידע כי מדובר למעשה בשוק האפור. כאשר לא עמד בהלוואה, לדבריו הגורמים שהלוו את הכסף החלו לאיים עליו ולהטריד אותו, ולבסוף הציעו לו להעביר מזוודה לישראל בתמורה למחיקת החוב ותשלום נוסף. לדבריו, הוא לא ידע מה המזוודה מכילה, אולם הסכים להצעה מאחר שחשש שיפגעו בו או בבני משפחתו.

od edri atena150 150 shofet kobo ami  
עו"ד אתנה אדרי השופט עמי קובו  

עו"ד אדרי ביקשה במעמד הטיעונים לעונש להתחשב בואזנה והדגישה כי אין מדובר ב"מחולל העיקרי" של העבירה, מה גם שהסם נתפס לפני שהופץ, ולכן הנזק לציבור אינו גדול. כמו כן ציינה הסנגורית את הודאתו וחרטתו של הנאשם, וביקשה לתת להן משקל.

השופט קובו ציין בגזר הדין כי מדובר בעבירות חמורות, אולם לצד זאת ציין לחיוב גם את הודאתו של ואזנה אשר חסכה את זמנו של בית המשפט. כמו כן ציין השופט כי ואזנה החל בתהליך שיקום תוך כדי מאסרו וכיום הוא מתפקד מאחורי הסורגים כמשגיח כשרות. השופט דחה את בקשת הפרקליטות לגזור על ואזנה גם קנס כספי, וכך גם את הבקשה לפסול את רישיונו. מ-57 חודשי המאסר ניכה השופט כשנה אותה ריצה ואזנה במעצר. הוא הוסיף לעונש גם מאסר על תנאי והתחייבות כספית שלא לבצע עבירות דומות בעתיד.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות