יואב שיינר: עוקף עורכי דין בתחום הסדרי החובות

שתף כתבה עם חברים

יואב שיינר, שאתר "פוסטה" הגדיר אותו כ"מוחק החובות של ישראל", מדווח על גידול בפניות של אנשים ובעלי עסקים על רקע משבר הקורונה, ועל הישגים מול נושים קשוחים שמסכימים להקשיב לו

משבר הקורונה מקשה מאוד על מאות אלפי ישראלים החוששים לעתידם הכלכלי לנוכח חובות שגדלים ומעיקים על הנפש, חלקם כבר לא יכולים לתמרן.
איש העסקים יואב שיינר חי את המציאות הזו שנים רבות, הוא ליווה ומלווה אלפי לקוחות שהגיעו אל הקצה, כאשר גובים וצווים של ההוצאה לפועל הפכו את חייהם לבלתי אפשריים.
שיינר מומחה בשני תחומים עיקריים: תוכניות הבראה כלכלית לבני המשפחה ובעלי עסקים, ובמקביל תיווך יצירתי במיוחד בין חייבים לבין נושים – בנקים, חברות אשראי וכדומה.

הוא בן 52 ו-25 מהם הבנקים "סובלים" ממנו – תחילה כחייב בעצמו שהסתבך מולם ועשה להם הרבה רעש ברחובות ובאמצעי התקשורת, עד שהפך את זה לעסק מצליח משלו והפך לאיש החזק של תחום מחיקת החובות בישראל – קראו את הכתבה המקורית.

בצעירותו הוא היה סוחר מכוניות שהסתבך כאשר חברות הליסינג הגדולות נכנסו לשוק הרכב, שיינר הבין שהשוק מתרסק ועשה הסבה מקצועית, על רקע הצרות האישיות שלו הוא פתח קריירה שנייה אליה הביא את כל הניסיון והידע שצבר לאורך השנים. היום עם צוות עובדים ביניהם אנשי פיננסים כמו מנהלי בנקים לשעבר, כלכליים ויועצים נוספים מתחום האשראי, הוא מכין ללקחות שלו תוכניות הבראה כלכליות קפדניות למשקי בית ועסקים, במקביל לליווי צמוד מול הבנקים.

מה ההבדל בין השירות שהוא מעניק לבין עורך דין שמנסה לגשר גם הוא בין לקוחות והבנקים?
"עורכי דין הם לא סוחרים ובשוק הזה אתה צריך לבחור מי אתה בדיוק, עורך דין או סוחר". לדבריו, לעורכי הדין בתחום חסרים הידע והניסיון בניתוח תיקי חובות, הם לא תמיד בודקים מתי נפתח התיק ולא מבינים מה המשמעות של זה, מה המשקל של נציג הבנק, מה עומד מאחורי המשרד שמנהל את הגבייה.
"עורך דין שמייצג חייב יכול לפעול רק מול עורך דין של הבנק, הוא לא עוקף את הנציג המשפטי הזה, ולכן הוא לא יכול להגיע לתוצאה אפקטיבית מהירה, או לא יודע לשים הצעה למקבלי ההחלטות בתוך הבנק – יחידת האשראי, יחידת הגבייה – את הדברים הללו אני כאיש עסקים מיומן יודע ויכול לעשות".

הפרסום הראשון ב"פוסטה" ו"מעריב" (צילום: מעריב")

שיינר מספר על בעלי חוב של 100,000 שקלים שקיבלו ליווי קלוקל מעורך דין שהחל משא ומתן מסכום של 70 אלף, שיינר ידוע כמי שלא מתבייש להתחיל את עבודת הגישור בהיקפים כאלה מסכום קטן ביותר של 8,000 שקלים. "בזכות הידע שצברתי אני נובר בתוככי התיק, אני יודע לזהות מה הוגדר כבר חוב אבוד, מהחייבים האלו הבנקים חוששים כי הם הזדכו על חבות המס שלהם, לכן אני לא מתבייש להיות חוצפן ולשים על השולחן הצעה שבה עדיף לבנק לקחת סכום איקס שבו החייב יכול לעמוד, מאשר לא לראות גרוש נוסף מהחוב שממילא הוגדר חוב אבוד. עורכי דין רגילים לחפש את המטבע מתחת לפנס, את הפתרון הקל והמהיר, אבל זה לא לטובת הלקוח".

יואב שיינר מדווח על טיפול ב- 5,000 תיקי לקוחות גבייה בשנה. הוא לא נרתע מבנקים, ממכתבים מאיימים של עורכי דין או ממספרים גבוהים, המעמד שלו פותח לו דלתות בכל הבנקים, שם יודעים כשהוא מביא פתרון יש לזה כיסוי גם אם הסכום אינו מתקרב לסכום המנופח שהבנקים מצידם מציגים – עדיף להם לתפוס ציפור אחת ביד מאשר שתיים על עץ המכתבים בהוצאה לפועל ובמשרדי עורכי הדין שהם עצמם נוגסים בהכנסות הבנקים. בזכות היכולת המוכחת שלו, עורכי דין מבקשים ממנו ייעוץ הדרכה ואף התערבות שלו בתיקים עבור לקוחות שלהם.

ליצירת קשר:

מספר טלפון – 0546880000

מוקד ארצי – 03-6880000 

לאתר הראשי של יואב שיינר

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות