ניפגש בשמחות: נעצר על החזקת קוקאין וכמעט פספס את החתונה שלו

שתף כתבה עם חברים

בזמן שצעיר מהמרכז חילק הזמנות לחתונה יחד עם בת זוגו, הוא נעצר על החזקת קוקאין ונהיגה ללא רישיון ובהשפעת סם. המשטרה התעקשה וביקשה הארכת מעצר, אך בסיומה של סאגה משפטית החתן שוחרר למעצר בית

המשטרה טוענת שהכלה לעתיד התיישבה במקום החשוד במושב הנהג (אילוסטרציה: Alvin Mahmudov מאתר Unsplash)

שוטרים שהיו בפעילות שגרתית בעיר בדרום בליל חמישי שעבר (9.1) הבחינו ברכב חשוד וסימנו לו לעצור. לטענת המשטרה, נהג הרכב שהבחין בשוטרים מתקרבים אליו, יצא מהרכב, ברח ממנו והשליך שקית. מספר רגעים חלפו, והחשוד נעצר. המשטרה טוענת כי מצאו את השקית ובה כמות קטנה של קוקאין. כמו כן טוענת המשטרה, כי מאחר שהחשוד אינו מחזיק ברישיון נהיגה, לאחר שירד מהרכב התיישבה בת זוגו ליד ההגה כאילו היא זו שנהגה בטרם המעצר.

החשוד, במקור תושב הדרום המתגורר כיום במרכז, נעצר ונלקח לחקירה, בה טען כי לא נהג ברכב. הוא הוסיף בהתרגשות, כי הגיע לעיר נעוריו על מנת לחלק הזמנות לחתונתו אשר אמורה להתקיים בתחילת השבוע הבא. כמו כן סיפר החשוד הצעיר לחוקרים כי טקס החינה שלו אמור להתקיים ביום שני (13.1). אבל השמחה שבדרך לא הרתיעה את היחידה החוקרת מלהביא את החשוד להארכת מעצר בבית משפט השלום באשקלון (10.1), שם ביקשה להאריך את מעצרו.

הסנגורית, עו"ד אליז קסנטיני, ציינה בדיון כי אמנם החשוד הסתבך בעבר עם החוק, אולם מזה ארבע שנים אינו מעורב בעבירות ולמעשה זנח את "העולם הזה". הסנגורית גם הציגה לשופטת הבכירה סבין כהן את ההזמנה לחתונת החשוד. "המשיב עובד בעבודה מסודרת למעלה משניה והוא רוצה לשמור על אורח חיים תקין, במיוחד לאור העובדה שהוא רוצה להקים בית בישראל", אמרה הסנגורית, והציעה חלופת מעצר.

השופטת כהן נענתה לבקשת הסנגורית והורתה על שחרורו של החשוד למעצר בית, בכפוף לתנאים מגבילים כספיים. אלא שהמשטרה סירבה להחלים עם ההחלטה, והגישה ערר על השחרור לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. ביום ראשון (12.1) התקיים דיון בערר, במהלכו חזרו הצדדים על טיעוניהם, והחשוד עצמו אמר לשופטת יעל רז לוי: "אני חילקתי הזמנות, אני לפני חתונה, בדרך חדשה". אולי דברי הצעיר ריגשו את השופטת לוי, אבל הם לא מנעו ממנה לקבל את הערר של המשטרה, באופן שבו האריכה את מעצרו של החשוד ביממה, תוך שרשמה לפניה את הצהרת היחידה החוקרת לסיים את החקירה עד לדיון הבא ואף להגיש את התיק לעיון שלוחת התביעות.

עו"ד אליז קסנטיני

למחרת (13.1) התייצבו הצדדים שוב בבית משפט השלום. מפתיע או לא, למרות שבמחוזי הבטיחו נציגי המשטרה לסיים את החקירה, הם שוב ביקשו הארכת מעצר, הפעם בשלושה ימים, בנימוק שתוצאות המעבדה טרם התקבלו. הסנגורית הביעה מחאה על כך, והשופטת טל לחיאני שהם הסכימה. היא ציינה בהחלטתה, כי חלופת מעצר בית תאיין את מסוכנותו של החשוד או אפשרות לשיבוש החקירה, ולכן הורתה על שחרורו בתנאים מגבילים דומים לאלו שנקבעו בדיון הראשון בבית משפט השלום.

גם הפעם, המשטרה סירבה להשלים עם ההחלטה, והגישה ערר לבית המשפט המחוזי. בדיון שנערך אתמול (14.1) ציין נציג המשטרה כי בדיקת שתן שנלקחה מהחשוד גילתה שרידי סם, והוסיף כי היחידה אינה אשמה בכך שבדיקות המעבדה מתעכבות. לשופט עמית כהן זה הספיק, והוא החליט לסיים את הסאגה, כאשר דחה את הערר והורה על שחרורו של החשוד בתנאים מגבילים, כפי שנקבעו בבית משפט השלום.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות