בקשה לביזיון בית משפט נגד המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

שתף כתבה עם חברים

נציגת המכון הסכימה בבית המשפט כי מומחה מטעם הנהג יוכל לבדוק נוסח של בחינה, אבל כעת מוכנה לאפשר למומחה לעיין בבחינה במשרדי המכון בלבד

אי כיבוד הסכם או פרשנות מוטעית (אילוסטרציה: Helloquence מאתר Unsplash)

לפני מספר חודשים הגיש עו"ד אמיר מסארווה עתירה בשמו של נהג אשר נכשל במבחני אישיות של המרב"ד. עו"ד מסארווה ביקש לחשוף את תוכן וחומר הגלם של הבחינות, ואת פרטי הפסיכולוגים ומתרגמי הבחינה לערבית. בעקבות העתירה, בסוף חודש יולי הגיעו הצדדים להסכמות.

לפני מספר שבועות, כאשר עו"ד מסארווה ביקש מהמרב"ד למסור לידיו את תוכן הבחינה בהתאם לפסק הדין שהושג בהסכמה, נאמר לו שהוא מוזמן לשלוח פסיכולוג מטעמו כדי שיעיין בחומר במשרדי המרב"ד בתל אביב.

עו"ד מסארווה טען שמדובר בהפרה יסודית של ההסכם. לטענתו, המדינה התחייבה בפני בית המשפט להעביר לעיון פסיכולוג מומחה מטעמו את נוסח הבחינה, אך משום מה חזרה בה והמירה את העברת הבחינה לעיון בה בלבד במשרדי המכון.

בעקבות ההתפתחות, עו"ד מסארווה הגיש בקשה לביזיון בית משפט, בה טען כי הבחינה עצמה תועבר ללא דיחוי לפסיכולוג מומחה מטעם העותר. "על אף התחייבות המשיבים להעביר את החומר תוך שבעה ימים מיום מתן פסק הדין, לא העבירו המשיבים את החומר המבוקש.. המשיבים אינם מקיימים את פסק הדין, ויש לנקוט באמצעים כדי להביא לידי קיום צו בית משפט".

המרב"ד השיב באמצעות עו"ד יסכה פישר יוסף מפרקליטות תל אביב, כי יש לדחות את הבקשה על הסף, מאחר וניתן להפעיל סנקציה של ביזיון בית המשפט על אדם בלבד ולא כלפי המדינה. לגופו של עניין נטען כי "בנוגע לבחינה עצמה, נמסר לעותר שהפסיכולוג מטעמו יוכל לצפות בשאלון במערכת הממוחשבת. הנחיה זו ניתנת נוכח הרגישות והחשיבות שבשמירה על השאלון הגולמי, והצורך להגן על תוקפו וערכו המקצועי".

עו"ד אמיר מסארווה

עו"ד מסארווה טוען כי קיימת פסיקה ענפה לפיה פקודת הביזיון חלה גם על המדינה. "התנהלותה הבעייתית של המדינה בקיום התחייבותה במסגרת פסק דין בעתירה, להעביר את נוסח הבחינה של המרב"ד לידינו, מעלה המון סימני שאלות, ובראשן, מה יש למכון הרפואי להסתיר?", מסר עו"ד מסארווה.

תגובת פרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי) המייצגת את משרד הבריאות: "כפי שנמסר בתגובת הפרקליטות לבית המשפט, המדינה פועלת בהתאם להסכמות בפסק הדין. ב"כ העותר עודכן כי פסיכולוג מטעמו יוכל לעיין במבחן במכון הרפואי לבטיחות בדרכים וזאת בשל הצורך להגן על תוקפו וערכו המקצועי של המבחן".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות