חשד: התחזה לטכנאי גז ועקץ אלפי שקלים מקשישים

שתף כתבה עם חברים

תושב נתניה בן 58 נעצר בחשד שהתחזה לטכנאי גז, נכנס לבתי קשישים בני 80 ו-90 "לתקן תקלות", דרש כספים במרמה וגנב כספים. הטכנאי המתחזה טען כי הוזמן על ידי ועד הבית או נשלח על ידי העיריה. האיש דרש תמורה כספית עבור תיקון התקלה הפיקטיבי, ובחלק מהמקרים לפי החשד גנב כספים מהדירות תוך ניצול הזדמנות ולאור מצבם של הקשישים שחלקם סיעודיים.

נציג מפלג ההונאה במחוז תל אביב ביקש את הארכת מעצרו של החשוד, מנחם לחיאני (58) בחמישה ימים. בארבעה מקרים יש בידי המשטרה צילומים של הטכנאי המתחזה הנכנס לבתים. החשוד העצור שומר על זכות השתיקה. סנגורו, עו"ד פאדי אסעד אמר כי האירועים המיוחסים לחשוד הם מאפריל עד נובמבר, ומדוע המשטרה לא פעלה עד עכשיו?

השופטת ענת יהב מבית משפט השלום בתל אביב דחתה את בקשת הארכת המעצר, וקבעה כי החקירה תימשך כאשר החשוד במעצר בית בשבוע הקרוב. "אין ספק כי החשדות מכוערים, בזויים, אולם האירוע האחרון הוא מנובמבר 2019, ולא מצאתי כי בתיק החקירה בוצעו פעולות לאיתורו של החשוד, כמו כן לא מצאתי כי האירועים לוו באיומים או אלימות. אני מוצאת כי ניתן להסתפק במקרה זה בחלופת מעצר הולמת ומורה על שחרורו תוך הפקדת מזומן של 4000 שקל וחתימה על ערבויות". המשטרה קראה לאזרחים שנפגעו מהעבירה ובני משפחותיהם להגיש תלונות.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות