52 חודשי מאסר לראש רשת הונאה שעקצה לקוחות ב-65 עסקאות נדל"ן

שתף כתבה עם חברים

הנאשמים הציעו במרמה לרוכשים מהקהילה החרדית דירות בירושלים, תוך מצג שווא שמדובר בנכסים זולים שנרכשו ממשרד הביטחון ויועדו לנכי צה"ל

לרוכשים הוצגו מסמכים מזויפים (אילוסטרציה: Helloquence מאתר Unsplash)

בית המשפט המחוזי בירושלים אישר הסדר טיעון לפיו יוטלו 52 חודשי מאסר על יצחק בריל (57), ראש רשת הונאה שהודה בעוקץ נדל"ן של כ-16 מיליון שקל. בריל הורשע ב-65 עבירות של קבלת דבר במרמה, הלבנת הון, עבירות מס ועבירות על פקודת פשיטת הרגל.

לכתבה על כתב האישום בפרשה

הרשת בראשות בריל הציעה לעשרות רבות של לקוחות דירות ומגרשים בירושלים, שהוצגו במרמה כנכסים של משרד הביטחון, המיועדים להימכר לנכי צה"ל במחיר זול משמעותית ממחיר השוק. הלקוחות שילמו למתווכים מקדמות של עד 300 אלף שקל, מבלי שראו את הנכסים ובלי שפגשו את המוכרים. חלק גדול מהנעקצים היו מהקהילה הדתית והחרדית.

לקוחות הופגשו עם נציג מתחזה של מינהל מקרקעי ישראל, והוצגו להם מסמכים מזויפים של המינהל, של הטאבו וחברת עמידר. בריל, שהיה באותה עת בהליך פשיטת רגל, העלים את הכנסות העוקץ מנושיו, מכונס הנכסים הרשמי ומרשויות המס. את הכספים הלבין בין השאר באמצעות רכישת קרקע בראשון לציון, בתשעה מיליון שקלים. קרקע זו נתפסה לצורך חילוט.

באמצעות הסנגורים – עו"ד עדן פוליטקין ועו"ד ניר שניידרמן מהסנגוריה הציבורית – בריל הגיע להסדר טיעון בשלב מתקדם יחסית של ניהול ההליך, לאחר שמיעת עדי התביעה. מכתב האישום המתוקן נמחקו הונאות כנגד לקוחות שכספם הוחזר. סכום העוקץ הוקטן מ-25 מיליון ל-16 מיליון שקלים, עבירות זיוף הוחלפו בשימוש במסמך מזויף ונמחקו עבירות סחיטה באיומים.

שלושה נאשמים בתיק המרמה עדיין מנהלים הוכחות, בהם עורך דין.

השופטת חנה מרים לומפ, שאישרה (חמישי, 31.10) את ההסדר לבריל, הכולל חילוט בשווי כ-10 מיליון שקלים, כתבה: "מחד, מדובר בעבירות חמורות שבוצעו לאורך זמן בשיטתיות, סכום המרמה גבוה מאוד, ומספר הנפגעים הוא רב. מאידך, הנאשם לקח אחריות, חסך זמן שיפוטי משמעותי, הוא נעדר עבר פלילי, ומצבו המשפחתי והרפואי אינו פשוט. בנוסף, מדובר במי ששהה תקופה ארוכה במעצר, ובהמשך במעצר באיזוק אלקטרוני".

עו"ד עדן פוליטקין

הסנגורים אמרו לבית המשפט כי "בריל מביע חרטה על ביצוען של העבירות, מכיר בנזק שנגרם לאנשים ומצר על כך. הוא מגיע לשלב זה של ההליך, כאשר הוא תשוש פיזית ונפשית, ונמצא כאן כמעט חסר כל, לאחר שנתפס רכושו. יחד עם זאת אנחנו תקוה שלאחר שיסיים לתת את הדין, נכונו לו עוד שנים טובות והוא ישוב לחברה כאדם פרודוקטיבי ומועיל".

 

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות