חשד: עשרות עובדי עיריית ירושלים מעורבים בהונאה בקופות הפנסיה

שתף כתבה עם חברים

נעצרו ארבעה חשודים ששכנעו לכאורה עובדי עירייה לבצע משיכה מוקדמת של קרנות פנסיה במיליונים, תמורת עמלה. לפי החשד המשיכה בוצעה באמצעות מסמכים מזויפים תוך הונאת חברות הביטוח והונאת מס

חוקרי יחידת ההונאה בימ"ר ירושלים עצרו ארבעה חשודים, מהם עובד עיריה, בחשד כי יזמו משיכת כספי פנסיה על ידי עשרות עובדים של עיריית ירושלים, בניגוד לחוק, תוך הונאה של חברות הביטוח, הונאה של רשויות המס והונאה של המבוטחים עצמם לכאורה – הכל כדי להניב לעצמם עמלות.

בבקשת המעצר נטען כי החשודים "פיתחו מנגנון פלילי למשיכת כספי פנסיה במרמה, תוך זיוף, שימוש במסמכים מזויפים ועבירות מס". לפי החשד, החשודים הציעו לעשרות עובדי עיריה, הנזקקים להלוואות, כי ימשכו עבורם את קופות הפנסיה – בעודם עובדים פעילים ללא תשלום מס של 35 אחוז.
לטענת המשטרה, החשודים זייפו מסמכים כגון מכתבי פיטורים מהעיריה, טפסי 106, טפסים של רשות המסים ואף מסמכים מבתי משפט וצווי הפטר (לעובדים המצויים בהליכי חדלות פירעון). כל זאת על מנת שיוכלו לבצע משיכה מוקדמת של כספי פנסיה עבור אותם עובדים, תוך התחמקות מתשלום המס המתחייב.

המשטרה סבורה כי החשודים הונו את העובדים אשר היו במצוקה כלכלית, והתפתו להצעה למשיכת כספי הפנסיה שלהם, מבלי להבין את ההשלכות הביטוחיות ואת טיב המעשים.
כאמור, נעצרו ארבעה חשודים שנטען כי יזמו את התוכנית. חלקם על פי החשד זייפו מסמכים והיו בקשר עם חברות הביטוח. אחרים תיווכו לכאורה בין עובדי עיריה לזייפנים, וגבו עמלות.
החשודים הם האחים רועי אלון (39) ואור אלון (28), מיכאל ברזני (38) ויחזקאל זיבת (48). נציג המשטרה רס"מ אופיר אלמליח טען כי החשודים גרמו "נזק ארוך טווח ובלתי ניתן לתיקון למבוטחים (עובדי העיריה) ובני משפחותיהם", וכי היקף העבירה הוא מיליוני שקלים. יחד עם זאת גם העובדים, שהיו המוטבים למשיכת הכספים, נחקרו באזהרה.

כל החשודים שומרים על זכות השתיקה. שופט בית משפט השלום בירושלים עמיר שקד האריך את מעצרם עד 22 ביוני.
סנגורו של ברזני, עו"ד רועי אטיאס, אמר כי מרשו עובד עיריה ללא עבר פלילי. "הוא לא קיבל מיליונים, לא מאות ולא עשרות אלפים. במקרה הגרוע, תיווך בין האנשים שמשכו כספים לבין האחרים, ללא מודעות לעבירות".

עו"ד שלום בן שבת המייצג את האחים אלון אמר כי היה מקום לבצע אבחנה בין החשודים, וכי העובדה שהמשטרה לא הזדרזה לבצע מעצר, מעידה כי לא נשקפת מהחשודים מסוכנות. לדבריו, גם לאחים אלון אין עבר פלילי.

עו"ד אלי כץ, המייצג את החשוד הרביעי, זיבת, אמר כי ללקוח שלו אין אפילו כתובת מייל (תא דואר אלקטרוני), וכי החשודים העיקריים שיש לחקור הם לא מי שגבו על פי החשד עמלות אלא אותם "20 או 10 אנשים (המבוטחים) שקיבלו את החלק הארי של הכסף לכיסם" ממשיכת הפנסיה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות