"הכל אודות פאם": רצח או התאבדות בעיירה נידחת

שתף כתבה עם חברים

מיני-סדרת הפשע מבוססת על אירועים אמיתיים, וחושפת קומבינות מושחתות במערכת המשפט האמריקאית, אך גם מצליחה להוכיח שהאמת והצדק סופם לנצח

יומיים אחרי חג המולד, בלילה בהיר וקר, תחושה של נינוחות ושביעות רצון עצמית ירדה על עיירה קטנה ושלווה במיזורי בשם טרויה. מקום קטן ומנומנם: מסוג המקומות ששום דבר לא מפר את שלוותם. בליל ה-27 בדצמבר 2011, הופרה השלווה לנצח וטרויה עלתה בלהבות. בטסי פאריה (קטי מיקסון), נמצאה מתה על הרצפה. להב של סכין גדולה וחדה עדין היה נעוץ בצווארה, פרקי ידיה חתוכים, ובמרחק כמה צעדים במטבח, ראס פאריה (גלן פלשלר), בעלה, דיבר בטלפון עם מוקד החירום 911, ונשמע היסטרי. אולי היסטרי מדי: "חזרתי מביתו של חבר….ואשתי…. אשתי התאבדה. היא שוכבת על הרצפה".

כך מתחילה "הכל אודות פאם" (The Thing About Pam): מיני-סדרת פשע, שישה פרקים, במרכזה סיפור מצמרר ומקפיא דם המבוסס על אירועים אמיתיים, שזכו לסדרה של כתבות תחקיר ברשת NBC Dateline (2014), במסגרת ז'אנר "פשע אמיתי", הנחשבות עד למצליחות ביותר שלהם אי פעם (ביחד עם סיקור פרשת הרצח הכפול של או.ג'יי סימפסון ורצח ג'ונבנט רמזי).
ב-2019 עלה הסיפור שוב לכותרות ב-32 פרקי פודקאסט שזכו לרייטינג היסטרי.

בפברואר 2021 קיבלה הסדרה אור ירוק לשישה פרקי סדרת טלוויזיה, המבוססים על האירועים האמיתיים, כשחלק מהפרטים שונו לצרכים דרמטיים. נקודת המפנה בהתנעת הסדרה לשלב ה"אקשן" הגיעה כאשר כוכבת הקולנוע עטורת התהילה רנה זלווגר, שקטפה שני אוסקרים ("קולד מאונטיין" ו"ג'ודי – מעבר לקשת") עשתה את המעבר המתבקש מהקולנוע לטלוויזיה, והצטרפה לצוות השחקנים, כמו גם לנעלי המפיקה בפועל.
זלווגר, שחקנית אופי מצודדת ומוכשרת כמו שד, הוסיפה למשקלה 20 ק"ג, התקמטה והתכערה שעות נוספות בחדר האיפור, כדי לגלם בצורה הכי אותנטית את דמותה של פאם האפ, החברה הכי טובה של בטסי פאריה, שתפרה בתחכום ועורמה מזימה רצחנית במיוחד.

בחזרה ל-27 בדצמבר 2011, טרויה, מיזורי, רח' סומאק דרייב 130, אז נמצאה בטסי פאריה נרצחת בביתה.
ראס בטוח שאשתו התאבדה אחרי שהתמודדה עם דיכאון במהלך מאבקה בסרטן שד קטלני. כשהמשטרה מגיעה למקום, היא מזהה 57 פצעי דקירה ועוצרת את הבעל המבולבל כחשוד העיקרי ברצח. מה שהמשטרה לא יודעת הוא שחברתה הקרובה ביותר, פאם הופ, הייתה האדם האחרון שראה את בטסי באותו לילה, אחרי שהתעקשה להסיע אותה הביתה. בדרך היא ביימה לעצמה כמה אליבים על ידי התקשרות אסטרטגית לבעלה, מארק האפ (שון ברידג'רס), ולאמה של בטסי, ג'נט (סוזן ספוק), כמה שעות לפני שבטסי התגלתה חסרת רוח חיים.

מזימה רצחנית. רנה זלווגר בתפקיד פאם האפ (צילום באדיבות HOT)

ראס נחקר ומשוחרר מהתחנה אחרי 24 שעות. במקביל פאם מספרת לבלשים על ניסיונותיו של ראס לחנוק את אשתו עם כרית, מה שגורם לליאה אסקי (ג'ודי גריר), התובעת של מחוז לינקולן, לעצור שוב את ראס באשמת רצח אשתו. ראס שוכר את ג'ואל שוורץ (ג'וש דוהמל) ונייט סוונסון (בן צ'ייס) כעורכי דינו. מתפתחת חקירה. שוורץ וסוונסון מסיקים שבטסי נחנקה ואז נדקרה לאחר המוות. הם גם מגלים שימים לפני מותה, בטסי שינתה את המוטב היחיד בפוליסת ביטוח החיים שלה בסך 150,000 דולר – מראס לפאם.
ליאה התובעת תופסת את זה כמניע של ראס לרצוח את אשתו, בעוד שוורץ רואה בזה חשד ברור ומיידי בפאם.

במקביל מגלה שוורץ שהשופטת במשפט, כריס מינימאייר (פטריסיה פרנץ'), למדה בתיכון עם ליאה התובעת וחושד שמדובר במשפט תפור מראש. גם בקשותיה של התובעת למנוע כל ראיה המתייחסת לפאם, מדליקה לו יותר מנורה אדומה אחת. אלא שלמרות התנגדותו של שוורץ להחלטה המונעת מפאם להעיד, השופטת נעתרת לבקשת התובעת ומונעת מההגנה כל ניסיון לחקור את פאם על סיפורה.

57 פציעות דקירה. גופת הנרצחת (צילום מסך באדיבות הוט)

העניינים מסתבכים, במיוחד אחרי שמריה (גידאון אדלון), בתה הביולוגית של בטסי והחורגת של ראס, מעידה בבית המשפט ומתארת מריבות קולניות בווליום גבוה במיוחד בין הוריה. מנגד – לא עוזרים כל ניסיונותיו של שוורץ להראות לשופטת מינימאייר הוכחות חותכות נגד פאם, בעקבות שינוי שם המוטב ברישומי פוליסת הביטוח של בטסי. על פניו, נראה שהטקטיקה של התובעת מקשה ביותר על שוורץ להגן על ראס, אך הוא בטוח בחפותו של מרשו ולא יעזור בית דין.

אחרי שלושה ימים מתישים במיוחד בבית המשפט, התובעת אסקי והסניגור שוורץ משמיעים את דברי הסיכום שלהם. בעוד שאסקי מנסה לתקוף את דמותו של ראס, שוורץ מדבר אך רק על ראיות קיימות. חבר המושבעים מוצא את ראס אשם ברצח מדרגה ראשונה, ונגזר עליו מאסר עולם ללא תנאי.

אבל אז, בדיוק כשהעסק נראה חתום וגמור, העניינים מקבלים כמה טוויסטים מפתיעים ושומטי לסתות, כשעל הדרך צצות עוד ועוד ראיות שחושפות את הסתירות בסיפורה של פאם האפ, ומגלות שהאישה הזאת הרבה פחות תמימה ממה שרצתה שנחשוב, ואולי יש עוד כמה קורבנות חוץ מבטסי, שרק מחכים שמישהו ישפוך אור על מותם.

תיק תפור. ג'ודי גריר בתפקיד התובעת אסקי וג'וש דוהמל בתפקיד הסניגור שוורץ (צילום באדיבות yes)

"הכל אודות פאם". ימי חמישי, 21:00, HOT3. וכל הפרקים ב-HOT VOD; yes STINGTV ו-yes VOD.

הכל אודות פאם

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות