בכיר לשעבר בבנק הפועלים בחולון חשוד בגניבה ועוקץ בניירות ערך

שתף כתבה עם חברים

רן שיפר נחקר ברשות ניירות ערך בחשד שהונה את לקוחותיו בבנק, הניב על חשבונם לכאורה רווחים בתיק ההשקעות. בית המשפט אישר את תנאי שחרורו  

אילוסטרציה למנהל בנק
אילוסטרציה

רן שיפר, סגן מנהל מחלקת בנקאות פרטית לשעבר בסניף חולון של בנק הפועלים, נחקר היום ברשות ניירות ערך בחשד לגניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הפרת אמונים בתאגיד, תרמית בניירות ערך והלבנת הון.
על פי החשד, בשנים 2018-2020 גנב שיפר כספים מ-12 חשבונות של לקוחותיו בבנק בסכום כולל של כ-100 אלף שקל, והעביר לכאורה את הכסף לזכות חשבונות של שניים מחבריו, עובדי הבנק לשעבר.

בנוסף, לפי החשד, במהלך התקופה ביצעו שיפר ואחד מחבריו פעילות תרמיתית לכאורה במסחר, באמצעות חשבונות לקוחותיו של שיפר וחשבון של חברו , שכללה ביצוע עסקאות מתואמות בניירות ערך, תוך השפעה על שערי ניירות הערך בהם פעלו.
לטענת רשות ניירות ערך, במסגרת פעילות זאת הניע שיפר את לקוחותיו, בחלק מהמקרים, לרכוש או למכור ניירות ערך מבלי שגילה להם כי בכוונתו לכאורה להניב רווחים על חשבונם. לפי החשד, כתוצאה מפעילותם התרמיתית של שיפר וחברו בביצוע העסקאות המתואמות בין חשבונות הלקוחות לחשבון חברו של הבנקאי, הניבו חשבונותיהם של שיפר וחברו רווחים על חשבון לקוחותיו של שיפר כאמור, ובהם הם התחלקו.

כמו כן, על פי החשד החל ממאי 2021 מציע שיפר דרך אתר אינטרנט ייעוץ פרטי בתיקי השקעות –  למרות שרשיון ייעוץ ההשקעות שלו הותלה כבר בשנת 2020.
יועמ"ש מחלקת החקירות ברשות ניירות ערך, עו"ד אבי ארוניס, הגיש לבית משפט השלום בתל אביב בקשה לשחרורו של הבנקאי לשעבר בתנאים מגבילים (2 מרס).  החשוד שוחרר בערבויות כספיות של מאה אלף שקלים ותחת תנאים נוספים.

סניגורו של שיפר, עו"ד יעקב שקלאר מסר בתגובה בשם מרשו: "מדובר בפרשייה ישנה נושנה שלא ברור מה נזכרו בה עכשיו ולמה חיכו עד עכשיו. אין שום ענין לציבור לנהל תיק זה, והפרשייה נסגרה בהסדר מול הבנק וההסדר קיבל תוקף של פסק דין. מר שיפר הוא איש משפחה ואיש מקצוע למופת ללא כל עבר פלילי ואנו משוכנעים כי נסיים גם פרשייה אומללה זאת לשביעות רצון כל הצדדים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות