אישום: 4 חרדים ייבאו עשרות אלפי כדורי אקסטזי משווייץ לישראל

שתף כתבה עם חברים

בין הנאשמים: המתכנן, איש הקשר ושני הבלדרים, שהיו אמורים לקבל 2,500 שקל כל אחד תמורת העברת המזוודות, ולטענתם חשבו כי יש בהן שעונים

gros israel
ישראל גרוס

ארבעה חרדים נאשמים בניסיון  לייבא לישראל עשרות אלפי כדורי MDMA. הנאשמים הם ישראל גרוס (22) מרמת גן, ישי זכאי (22) מירושלים וכן חננאל שאול (20) ויהודה סאל (23) מבני ברק. כתב האישום מייחס להם קשירת קשר לפשע, ניסיון לייבא סמים וייבוא של עשרות אלפי כדורי MDMA.

על פי כתב האישום, בחודש ספטמבר קשר גרוס עם אדם בשם "נחמן" (פרטיו המלאים אינם ידועים) ועם יצחק כהנא, להבריח סמים לישראל. במסגרת הקשר, נחמן וגרוס קבעו לאתר שני בלדרים שיעבירו מזוודות עם סמים מאירופה לישראל, וכן "מפעיל" שיהווה איש קשר בין הבלדרים לבין גרוס.

לפי האישום, גרוס, נחמן וכהנא (או מי מהם) רכשו כרטיס סים עם מספר אוקראיני וכרטיס סים עם מספר ישראלי, לצורך יצירת קשר ביניהם לבין המפעיל והבלדרים, כמו גם כרטיס אשראי נטען עם כ-1,160 דולר. נטען עוד, כי גרוס, נחמן וכהנא התקינו במכשירי הטלפון הנייד שלהם אפליקציה בשם "טלגרם", המאפשרת שימוש חשאי בהודעות מוצפנות, אשר נמחקות בחלוף 30 שניות מרגע קריאתן.

 extazi 200 200 yellow
 לכתבה על מעצרם של הנאשמים – לחצו כאן

גרוס, כך על פי האישום, ביקש מסאל לגייס שני צעירים חרדים שישמשו כבלדרים, ולקשר אותם איתו מבלי לחשוף את זהותו. נטען כי גרוס הבטיח לשלם לסאל ולבלדרים 20 אלף שקל עבור איתור הבלדרים והעברת המזוודות. לפי הפרקליטות, סאל סגר עם זכאי ושאול שישמשו כבלדרים, בתמורה ל-2,500 שקל עבור כל מזוודה.

לפי האישום, גרוס או כהנא רכשו לשני הבלדרים כרטיסי טיסה לבלגיה, והעבירו להם 700 אירו במזומן לצורך תשלום למלון. אלא שכאשר הגיעו לבלגיה, שוטרי ביקורת הגבולות מנעו את כניסת הבלדרים למדינה, שכן לא היו בידיהם כרטיסי טיסה חזרה לישראל או פרטים לגבי מקום שהייתם בבלגיה.

מכתב האישום עולה, כי גרוס וסאל חששו שלא ניתן יהיה לשלוח פעם נוספת את שני הבלדרים, אך אלה הסכימו לטוס שוב, הפעם לשווייץ. לפי כתב האישום, גרוס העביר לסאל מעטפה שהכילה שני כרטיסי טיסה בכיוון אחד לז'נבה, ו-700 פראנק שוויצרי במזומן עבור שהייתם במלון. נטען כי סאל העביר לשניים את הכרטיסים והכסף בכולל בבני ברק בו הוא לומד, שלוש שעות לפני הטיסה.

עם הגעתם של הבלדרים לשווייץ, גרוס הורה להם באמצעות הטלגרם לגשת למלון סמוך, לעלות לחדר 240 ושם יקבלו את המזוודה מאדם אחר. השניים הגיעו לחדר, אך האדם לא היה שם. בחלוף זמן מה פנה אליהם אדם אחר בשפה העברית, מסר לידיהם את המזוודה ואיחל להם בהצלחה.

od hayun orit new favorit 195 195 od hova miki newpic  
עו"ד אורית חיון עו"ד מיקי חובה  

מכתב האישום עולה, כי הנאשמים גם סיכמו להעביר לסאל את המזוודה עם הגעתם ארצה, וזה יעביר אותה לגרוס. אולם, עם הגעתם לישראל, השניים נעצרו בנתב"ג, לאחר שבביקורת אקראית התגלו במזוודה שלוש שקיות שהכילו 32,863 כדורי MDMA.

לטענת הפרקליטות, בעדותו של גרוס עולים שקרים וסתירות בנקודות מהותיות. בידי המשטרה מספר עדויות, ובמכשיר הטלפון של גרוס נמצאו תמונות, לרבות שלו, במועדים שונים זה מזה, מצולם באופן מחשיד עם מזוודה ובה חומר שעטוף בדיוק באותו אופן בו נעטפו הכדורים שנתפסו במזוודה. הבלדרים טענו כי חשבו שהמזוודה הכילה שעונים. מעדות קרובי משפחתם עולה כי הם הזהירו אותם במפורש מפני הבאת מזוודות ללא בדיקתן. בני משפחה אף חששו שמדובר בסמים. בתיק החקירה גם מחקרי תקשורת ושיחות מוקלטות בין הנאשמים וגם שיחות שניהלו עם אחרים.

הנאשמים מיוצגים על ידי עורכי הדין מיקי חובהאורית חיון, יעקב ויינרוט ושלומציון גבאי מנדלמן

קישור לכתבת ענק על חרדים מברוקלין שהבריחו לארה"ב מיליוני כדורי אקסטזי ברשת של עודד טוויטו 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות