מגדלים לוהטים

שתף כתבה עם חברים

ניצב בנצי סאו אירח את השר אהרונוביץ' בתרגיל ביטחוני בתל אביב

sau bentzi aharonovich itzhak 
 מפקד המחוז והשר לביטחון פנים במהלך התרגיל

התרגיל "מגדלים לוהטים", שההתבצע במגדלי אביב ודימה מספר תרחישים מסוכנים, הסתיים בהצלחה. התרגיל תוכנן להתקיים כבר במהלך הקיץ, במסגרת שבוע החירום הלאומי, אולם נדחה אז בשל אילוצי מבצע "צוק איתן".

התרגיל שהתבצע דימה אירוע שריפה בקומה ה-16 במגדלי אביב וכן אירוע של הנחת מטען ופיצוץ בקומה של בנק טפחות, ובהמשך שריפה שפרצה בקומה התשיעית. כוחות החירום וההצלה תרגלו חילוץ של פצועים ודרי בניין אחרים – בסך הכל פונו עשרות רבות של "פצועים" – וכן התנהל מרדף אחר החשוד בביצוע המעשים כולל מעצרו.

מהמשטרה נמסר, כי גולת הכותרת של התרגיל היתה בחינת שיתוף הפעולה בין כלל גורמי החרום וההצלה, ובכללם משטרה, כיבוי אש, מד"א, פיקוד העורף וכן גורמי רשויות מקומיות. על התרגיל פיקד מפקד מחוז תל אביב, ניצב בנצי סאו, ובמהלכו ביקר בתרגיל השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'. על הזירה הפנימית פיקד מפקד מחוז דן בכיבוי אש.

 targil bithony1

במשטרה אומרים, כי במחוז תל אביב מאות בניינים רבי קומות שחלקם הגדול עלולים במצבי חירום או קיצון להוות מתחמי סיכון. "לכן", אומרים במשטרה, "ישנה חשיבות עצומה בבניית תורה עבודה על פיה יידעו כלל הכוחות כיצד להתמודד עם הסכנות בצורה המיטבית כשהמטרה המשותפת הנה הצלת חיים".

ניצב סאו אמר בסיכום, כי "הצלחת התרגיל היא בראש ובראשונה בקיומו. ישנם לא מעט לקחים אותם עלינו ללמוד ולהביא ליישומם בתורת הפעולה הארצית ואשר ישמש את כלל המחוזות".

בתרגיל פעלו מאות שוטרי מחוז תל אביב, כבאים, מד"א וכוחות פיקוד העורף ועיריית רמת גן.

 targil bithony2
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות