הקרוסלה החדשה של איציק וזאנה

שתף כתבה עם חברים

וזאנה מ"בסט אבטחה" שהשותף שלו נרצח ישב כבר בכלא על חשבוניות פיקטיביות, אבל עכשיו הוא במרכז פרשה חדשה עם חשד להלבנת הון של 200 מיליון שקל בסיוע פורטי שיקים מהגדולים  בשוק – עדי צים ושמואל גוסטו * נעצרו גם הבן דוד, המפיק הידוע ליאור וזאנה ואביו דוד * עדכון: שיחות מוקלטות מבססות הקשר בין וזאנה לצים

vazana itzik sagi or 
 איציק וזאנה (יושב משמאל). לרגליו מוטלת גופת שותפו לשעבר שנרצח, שגיא אור

איציק וזאנה מסביון עשה לו נוהג בשנים האחרונות: לפתוח בסיטונות חברות קבלנות כוח אדם בתחומים מגוונים, על מנת שישמשו לו כפלטפורמה עתירת הזדמנויות ומחזורים כספיים להפצה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות ועבירות מס מכל הסוגים – בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים.  התוצאה היתה התעשרות מופלגת; המחיר – עד כה לפחות, היה כניסה לתקופות מאסר מעת לעת.

כעת עומד וזאנה במרכזה של חקירה חדשה של להב 433ורשות המסים, בה מדובר על "קפיצת מדרגה" מבחינתו – חשד להלבנות הון בהיקף של 200 מיליון שקל. במסגרת הפרשה נעצרו אתמול 19 חשודים, חלקם הגדול נחשבים כ"אנשי קש" שלו, שהפעילו את "קרוסלת החשבוניות" המוכרת באמצעות חמש חברות או יותר, שכולן לכאורה בשליטתו.

עיקר תשומת הלב התקשורתית הופנתה בינתיים למי שסיפק לוזאנה שירותי מטבע ואיפשר לכאורה חלק משמעותי בהלבנת ההון – בעל חברת SR אקורד הבורסאית העוסקת בנכיון שיקים, עדי צים. עצור נוסף בפרשה הוא בעל צ'יינג' אחר, מהגדולים בארץ, שמואל גוסטו ממתחם הבורסה ברמת גן.

השיטה המיוחסת להונאת רשויות המס היא פשוטה ונפוצה כל כך, שהפכה למכת מדינה, בארץ ובעולם, רק לאחרונה חזרה לתודעה "הקרוסלה של הצרפתים היהודים", מארנו מימרן ועד אלכס קאהן, האריסטוקרט הצרפתי מכיכר המדינה.

tzim adi 200 
 עדי צים

כנגד רישום חשבוניות פיקטיביות המציגות הוצאות פיקטיביות ומאפשרות ניכוי מס תשומות בעסק, מוציא בעל העסק שיק ל"נותן השירות" לכאורה – אבל השיק נפרט בצ'יינג' והכסף חוזר לבעליו, או עובר מיד שמאל שלו ליד ימין, באמצעות אופרציה שלמה של שליחים ואנשי קש. ניפוח ההוצאות בפרשה זו המיוחסת לוזאנה, כולל לפי החשד גם דיווח כוזב על העסקת מאות עובדים והונאת ביטוח לאומי. נטען כי העבירות בוצעו החל משנת 2013.

אם יש ממש בחשדות – השיטה אינה זרה לוזאנה כאמור, ושמו עלה לכותרות בפרשות דומות, גם אם בהיקפים קטנים יותר. וזאנה, המיוצג על ידי עו"ד יעקב שקלאר, היה שותף סמוי בחברת "בסט מאבטחים" שנתנה שירותי אבטחה למועדונים בתל אביב. אחד הבעלים, שגיא אור, נרצח מירי בפתח מועדון "נייט" ב-2007.. שותף אחר בחברה ניהל מתוך החברה עסק להלוואות בחסות איתן חייא, ופעל בחסות חייא עד שנת 2014 אז הגיע לפשיטת רגל והפך לעד מדינה נגד חייא, הפעם בחסות ימ"ר תל אביב אשר קברניטיה היו מודעים מאוד לנכלוליות בחברה המדוברת.

כך למשל, זמן קצר לאחר הרצח של אור נעצר וזאנה על ידי רשות המסים עקב דיווחים כוזבים והפצת חשבוניות פיקטיביות ללקוחות החברה בעשרה מיליון שקלים. ב-2011נדון וזאנה בפרשה זו לשנת מאסר. הוא הורשע בשישה אישומים, שבכולם מסר ללקוחותיו חשבוניות מס שהוציא על שם עוסקים אחרים, ללא ידיעתם, ובלי לדווח ולשלם מע"מ בשווי של יותר ממיליון שקל.

 rs

שנתיים קודם, ב-2009, נדון וזאנה ל-15 חודשי מאסר בפועל עקב הונאה ישנה יותר, שביצע בחברות שליחויות בבעלותו. לחברה היו לקוחות רבים ופעילות במחזורים ניכרים. אולם לדברי השופט דן מור, שכתב את גזר הדין, "העסק לא סיפק את תיאבונו". לכן הוא פיצל באופן מלאכותי את הפעילות בין שתי חברות (חברה ו"קבלנית משנה") – אשר בשתיהן שלט אך השנייה הוקמה על ידי איש קש, ומטרתה היתה הוצאת חשבוניות פיקטיביות לאחרת לצורך קיזוז מס תשומות והזדכות על מע"מ בחצי מיליון שקל.

בשנים האחרונות "התרחב" וזאנה לתחום חברות נקיון ושירותי כוח אדם נוספים. לפי החשד, הוא גייס "קופים" רבים להקמת חברות שקיימו לכאורה מחזורי ענק, שנופחו על ידי חשבוניות פיקטיביות שהועברו בין חברה אחת לאחרת. חלק חיוני במצג השווא, לפי החשד, היה נכיון השיקים שנמסרו לכאורה על ידי חברות כוח האדם ללקוחותיהן, ובפועל חזרו אליהן, כך נטען, לכאורה תוך שיתוף פעולה וקשירת קשר של פורטי השיקים.

od troym efrat   od neir ronen  
 עו"ד אפרת טרוים  עו"ד רונן מאיר  

חברת צים

SRאקורד בשליטת עדי צים, הנסחרת בבורסה, הוקמה בשנת 2014, ועוסקת במתן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות סחר בשיקים דחויים. צים הוא איש עסקים ידוע ומוכר, ולפני שלוש שנים מכר את רשת השיווק שהקים "מחסני כמעט חינם". חברת SR דיווחה ב-2015 על רווח של 34 מיליון שקל ועד אתמול נסחרה לפי שווי שוק של יותר מ-200 מיליון שקל.

נציגי רשות המסים ויאל"כ בלהב 433 טענו אתמול בהארכת המעצר בבית משפט השלום בראשון לציון, כי יש ראיות לכך שצים קשר קשר עם וזאנה וביצע נכיון שיקים בידיעה שמקורם בחשבוניות פיקטיביות. הסנגורים של צים, עורכי הדין אפרת טרוים ורונן מאיר, ועו"ד פנינת ינאי אמרו שוזאנה וצים מיודדים, אבל לצים לא היתה שום ידיעה על ההונאה והחברה שלו מחויבת לכללי משטר איסור הלבנת הון.

od tamir or  od suhami moshe new 330   od hatzroni shahar new 150
 עו"ד אור תמיר  עו"ד משה סוחמי  עו"ד שחר חצרוני

 "כחברה ציבורית מפוקחת על ידי רשות ניירות ערך, נקטה החברה בכל אמצעי הזהירות הנדרשים על מנת להבטיח את כלל ההיבטים החוקיים של העסקאות", נמסר על ידי עורכי הדין. "החברה מקפידה שפתיחת תיקים תתבצע על פי נהלים פנימיים מסודרים. זיהוי הלקוח נעשה באמצעות משרד עורכי דין חיצוני ובנוסף החברה מעסיקה חברת ייעוץ בכירה בתחום איסור הלבנת הון. מר צים הקפיד שכל עסקה תתועד ותצולם, ושרבוב שמו נובע אך ורק בשל היותו דמות ציבורית ומוכרת בתחום שוק ההון. צים בטוח כי פרטי החקירה יתבררו במהרה, ואז יובהר כי אין לו כל קשר לחברות המעורבות בפרשה". השופט רפי ארניה קבע כי על פי החומר, קיימת מעורבות של צים בעבירות, אך עומקה והיקפה צריכים עוד להתברר, והאריך את מעצרו עד 26 ביוני.

שמואל גוסטו, נותן שירותי מטבע מהגדולים בארץ, במתחם הבורסה, בעל מחזורים של 80 מיליון שקל בחודש,  הוא החשוד הנוסף שנעצר בגין מתן שירות לכאורה של הלבנת הון לוזאנה. סנגורו של גוסטו, עו"ד משה סוחמי,  מסר כי מדובר בבעל חברה מכובדת ומוכרת, ללא עבר פלילי, הפועל במסגרת החוק, ולא היתה לו ידיעה שאלו כספי מרמה. "החשוד נחקר בעבר לא פעם ולא פעמיים במע"מ בעניין חשבוניות פיקטיביות, מדוע עכשיו אתם עוצרים אותו?" שאל עו"ד סוחמי המייצג עם עו"ד טל ליטן ועו"ד יצחק מיימון. נציג מע"מ השיב: "יש ראיות פוזיטיביות". בחשבון הבנק של גוסטו נתפסו 2.5 מיליון שקל. 

יתר החשודים משתייכים למערך החברות של וזאנה, ולמרות שחלקם מוגדרים כמנהלים או בעלים בחברות – החוקרים מעריכים כי הוא הבוס.

 od goldman uri new new od goldman kobi new new   od zilbershlag gadi 200 200
 עו"ד אורי גולדמן  עו"ד קובי גולדמן  עו"ד גדי זילברשלג

בין העצורים – גם אחיו ערן וזאנה המיוצג על ידי עו"ד אור תמיר, וגיסו של וזאנה אלי טל, המיוצג על ידי עו"ד יצחק איצקוביץ. טל, בתקופה קצרה יחסית פתח חברה, סגר ופתח חברה נוספת. לדברי סנגורו, בפועל הוא מילא תפקיד של שליח בלבד.

מעצרם של 11 חשודים נוספים, בהם בעלי חברות כוח אדם, הוארך בארבעה ימים עד23 ביוני: ביניהם אבי אטיאס, מרלן ביתן, יעקב לוי, יבגני רפאלוב, אבנר חי, עיסא אל צוח, בדיר חמודי, אלכסיי שוורץ ומנהל החשבונות ישראל שטקלמן

מרלן ביתן, למשל, בת 28 ואם לתינוק, רשומה כבעלת חברה בשם "מוקד אריק", שהמחזור השנתי שלה הוא כמעט 200 מיליון שקל. לדברי עו"ד שקלאר המייצג אותה, ביתן הגיעה לחברה כסוכנת שטח לפני שנתיים, אחרי חצי שנה קודמה למנכ"ל ואז קנתה את החברה וקיבלה רשיון לכך ממשרד הכלכלה. "קראתם לה 'קופה' של איציק, רציתם שהיא תעיד נגדו, אבל החברה הזו היא החברה שלה", אמר עו"ד שקלאר. איציק וזאנה, לדבריו, הוא שכיר שלה, כפי שהוא שכיר בחברות אחרות והוא "עושה מה שהבעלים אומרים לו לעשות". לחשבוניות, לדבריו, אין לו קשר.

עו"ד גדי זילברשלג המייצג את רפאלוב, קבלן החשוד בקיזוז חשבוניות, מסר: "אני מברך על החלטת בית המשפט שאיבחן אותו מעצורים אחרים והאריך את מעצרו לתקופה קצרה יותר ומקוה שחפותו תתברר". 

עו"ד שחר חצרוני, פרקליטו של אחד משני חשודים שקיבל אישור לאיסור פרסום שמו, מסר בתגובה: "החשוד אינו קשור לפרשייה, הוא עבד כשכיר בחברה וביצע את המוטל עליו על פי חוק, נקווה שהוא ישוחרר במהרה".

עד יום ראשון הבא 26.6 הוארך מעצרם של החשודים המרכזיים: איציק וזאנה, ערן וזאנה, עדי צים, גוסטו, יקיר יחזקאל, שי כהן ושטרן לביא, הנחשבים כמבצעים עיקריים ובעלי חברות במערך של וזאנה.

בין הסנגורים המייצגים – עו"ד אלברט הראל, עו"ד עמית בר טוב, עו"ד גל וולף וכן עורכי הדין אורי וקובי גולדמן ומיכאל כשכאש שמסרו כי "שוב נשמעת התרועה הרמה וטענת המשטרה מהדהדת, עד אשר, כמעט דרך קבע, היא מסתיימת בקול ענות חלושה. בכל הקשור למרשינו, אין כל דופי בפעולתו ובפעילותה של החברה שבבעלותו. הפרשה כולה היא מחזור של פרשת חברות כוח אדם קודמת, וגם במקרה זה, מדובר במעצר מיותר ובלתי מוצדק". החקירה מלווה על ידי המחלקה לתיקים מיוחדים ברשות המסים. 

vazana lior2 
 ליאור וזאנה

עדכון 22.6

ניתן לפרסם כי עצור נוסף בפרשה הוא ליאור וזאנה – בן הדוד של איציק וערן. סנגורו עו"ד ערן חסיד אמר בבית המשפט כי ליאור וזאנה (36) הוא בסטטוס של פושט רגל ואינו נושא משרה רשמי בשום חברה – אולם מהפרטים שנמסרו לבית משפט על ידי המשטרה ורשות המסים עולה שליאור הוא האמרגן והמפיק בפועל של הופעות זמרים ים תיכוניים.

לפי חוקרי מע"מ, קיימת ראיה פוזיטיבית הקושרת אותו למערך המשומן של הוצאת חשבוניות פיקטיביות וניכוי תשומות שלא כדין. כמו כן, קיימת היכרות בינו לבין עדי צים. עו"ד חסיד אמר כי לעסק האמרגנות אין קשר לעבירות הנחקרות, והחשד קושר את ליאור וזאנה להתנהלות בחברות כוח האדם – אלא שלטענתו אין לו קשר לחברות אלה.

עו"ד חסיד ביקש לאסור את פרסום שמו של ליאור, מחשש שהפרסום יפגע במשרד האמרגנות שליאור מוגדר בו כעובד, "מנהל אמנותי". השופט רפי ארניה דחה את הבקשה. מעצרו של ליאור וזאנה הוארך עד 27 ביוני.

עדכון 23.6

בית המשפט האריך פעם נוספת את מעצרו של מנהל החשבונות ישראל שטקלמן, בן 70 מאשדוד, אשר לדברי חוקר מע"מ מוטי טולדו, "ליווה והלך יד ביד עם החשוד המרכזי בפרשה, איציק וזאנה, שהינחה אותו". הסנגור עו"ד דוד שטיין טען כי מנהל החשבונות קיבל תלושי שכר וחשבוניות לטיפול, ולא ידע כי הם פיקטיביים. השופט אביב שרון האריך את מעצרו עד 27 ביוני.

עד אותו תאריך הוארך שוב מעצרה של מירן (מרלן) ביתן, בת ה-28 הרשומה כבעלת אחת החברות במערך המרמה. ביתן טענה בבית המשפט כי הציעו לה להיות עדת מדינה "ולהעיד נגד איציק". עו"ד שקלאר: "הפרידו אותה מהילד שלה, תינוק בן 9 חודשים, כדי לשבור את רוחה. היו להם ארבעה ימים, חקרו אותה רק פעם אחת. אמרו לה תפתחי הכל, או תישארי אצלנו". על רקע הדברים, ביתן פרצה בבכי. טולדו, חוקר מע"מ, הגיב: "אני מבין את הדרמה, אבל יש לה תפקיד מרכזי מאוד בפרשה. היא לא עוד עובדת או מזכירה". השופט שרון: "קיים חשד שהחשודה שיבשה את החקירה".

od salton menashe150 150   od harel albert
 עו"ד מנשה סלטון  עו"ד אלברט הראל

עוד הוארך מעצרם של אבנר חי, המיוצג על ידי עו"ד מנשה סלטון, של יבגני רפאלוב ושל יעקב לוי. חי, קבלן המעסיק עשרות עובדים, חשוד שהפיק תלושי שכר פיקטיביים וקיזז חשבוניות שהמס בגינן עומד על 7.5 מיליון שקל. סנגורו טען כי הוא נחקר כבר לפני שנתיים, ומדובר בחקירה ממוחזרת. רפאלוב חשוד בקיזוז מע"מ ב-10 מיליון שקל על ידי חשבוניות שקיבל מחמש חברות פיקטיביות. סנגוריו עורכי הדין ראובן לביאב וליאור בר ניר אמרו כי הוא בעלים של חברת כוח אדם הקיימת מעל 15 שנים ומעסיקה כ-50 עובדים בעלת פעילות אמיתית ומחזורים משמעותיים. לוי חשוד בקיזוז מע"מ בסך 3.7 מיליון שקל.  

ארבעה חשודים שוחררו למעצרי בית: אלי טל, חמודי בדיר, אלכסיי שוורץ, אבי אטיאס. החשודים המרכזיים יובאו להארכות מעצר ביום ראשון.

עדכון 26.6

הראיות לכאורה נגד עדי צים מבוססות על האזנות סתר לשיחות בהן הוקלט, מדבר עם איציק וזאנה. "מדובר בראיות חותכות לגבי הידיעה והמעורבות שלו", אמרו חוקרי המשטרה ומע"מ היום. מנגד, עו"ד ששי גז, שהצטרף לצוות ההגנה, טען כי מחזור העסקים של צים בכלל החברות שבבעלותו, כולל נדל"ן ויבוא, מגיע לעשרות מיליארדי שקלים, ונכיון השיקים של וזאנה הוא "טיפה בים", ומבחינתו היה חלק ממהלך העסקים הרגיל ולראיה – הוא גבה בעסקאות אלה ריבית רגילה לחלוטין של 1.25 אחוז. צים ביקש להיבדק בפוליגרף. "אם התמזל מזלו והכיר את האדם הלא נכון, על זה צריך לרסק אותו?", שאל עו"ד גז. לדברי השופט ארניה, החקירה התקדמה באופן משמעותי ומעצרו של צים הוארך עד יום שלישי. המשטרה תפסה נכסי מקרקעין בבעלותו בשווי עשרות מיליוני שקלים וחשבונות בנק פרטיים ושל חברות אחרות בבעלותו בהם כ-8 מיליון שקל. סנגוריו עורכי הדין אפרת טרוים ורונן מאיר הגישו בקשה לשחרור חלק מהתפוסים.

מעצרו של איציק וזאנה הוארך עד יום חמישי. וזאנה טוען בחקירות כי כל החשבוניות בחברות שבהן הוא "שכיר" הינן אמיתיות ומשקפות אספקת עובדים. החוקרים מנגד טוענים כי שיקים בעשרות מיליוני שקלים שהוצאו על ידי החברות נוכו בצ'יינג'ים על ידי שליחיו וחזרו לידיהם. חברת "מוקד אריק", אחת החברות שבמוקד החקירה, שהפיצה חשבוניות ב-60 מיליון שקל, לפי החשד לא סיפקה שירות בכלל, אך חשבוניות שלה ניתנו על ידי קבלנים שונים ככיסוי לעבודות שביצעו בשחור.

לחשודים שנחשבים כאנשי הביצוע העיקריים של וזאנה – יקיר יחזקאל, יעקב לוי ולביא שטרן – הוארך המעצר עד יום רביעי. לגבי שטרן, נטען כי הוא פעל לאתר חברות חדשות להוציא על שמן חשבוניות פיקטיביות, כאשר הקודמות "נשרפו". 

בעל הצ'יינג' שמואל גוסטו שוחרר היום למעצר בית עד סוף השבוע. גם ערן וזאנה, אחיו של איציק, שוחרר. בן הדוד ליאור וזאנה עצור עד מחר.

עדכון 27.6

מעצרו של ליאור וזאנה הוארך עד 29.6. חוקרי מע"מ אומרים כי ליאור, המנהל הופעות של זמרים ים תיכוניים, היה מעורב במקביל, לפי החשד, בהוצאת חשבוניות פיקטיביות ל-7 חברות קבלניות המנהלות או נחזות כמנהלות שירותי כוח אדם, ובפועל הפעיל ביחד עם בן הדוד איציק את אנשי הקש הרשומים כבעלים בחלק מהחברות. נטען כי ליאור שומר על זכות השתיקה באופן סלקטיבי, וממשיך להכחיש קשר לחברות הנחקרות ולמערך הלבנת ההון.

מעצרם של קבלן כוח האדם אבנר חי ושל מרלן ביתן (כהן), החשודה כאשת קש המנהלת חברה נוספת, הוארך עד לשלישי בערב אז ישוחררו למעצר בית.

 od yeger tuvia
 עו"ד טוביה יגר

עדכון 28.6

עצור נוסף בפרשה הוא דוד וזאנה (59) מהרצליה, אביו של ליאור. החוקרים טוענים כי הוא סיפק חשבוניות פיקטיביות ל-15 חברות וקיזז חשבוניות פיקטיביות בחברות שבשליטתו, בתחום השליחויות, מארבעה ספקים. בכל כמה חודשים הופיע דוד וזאנה בחברה חדשה. הוא לא היה בעלים בשום חברה, אך בחלקן היה מנהל שכיר. סנגורו, עו"ד טוביה יגר, שהיה עד לפני כשנתיים טוען מעצרים בצח"מים של היחידה לחקירות מכס ויאל"כ, אמר ש"לעבור בין חברות זה לא פשע במדינת ישראל" וטען שלא עימתו את דוד עם עיקר החשדות. דוד וזאנה נעצר לקראת סוף השבוע שעבר ומעצרו הוארך היום שוב עד יום חמישי.

השופט אביב שרון הורה על שחרורו של עדי צים, החל מחצות הלילה למעצר בית של שבוע בביתו בכפר סירקין. עו"ד ששי גז טען בבית המשפט כי מחזור העסקים של צים בכל החברות בבעלותו – למעלה מ-30 מיליארד שקל, כאשר בכל שנה הוא מדווח לרשות המסים על הכנסות של כ-200 מיליון שקל. "הוא איש עשיר מאוד, הוא לא צריך את לקיחת הסיכון".

צים עצמו אמר לשופט: "אני כבר 30 שנה עצמאי. בחיים לא היה לי אפילו רפורט ולא עסק עם רשות המסים. לפני שנתיים מכרתי יחד עם אחי את רשת כמעט חינם, ושילמתי מס של 60 מיליון שקל. אני אדם מסודר… שמו אותי עם עבריינים, עולם הפשע. אני שבוע לא אוכל, בלי כדורים. אני מראה הוכחות ומסמכים לכל דבר, אין להם עלי כלום. הכתימו לי את הרקורד, הרסו לי את השם בבנקים. אומרים ההר הוליד עכבר, בסופו של דבר בית המשפט יראה שההר לא יוליד גם יתוש".

עדכון 30.6

בית המשפט המחוזי מרכז דחה את הערר שהגישה המדינה על שחרורו של צים, בעל חברת נכיון השיקים SR אקורד הבורסאית, לאחר שבוע במעצר. צים החשוד בקשירת קשר להלבנת הון של חשבוניות פיקטיביות בעשרות מיליוני שקלים בחברות כוח האדם של איציק וליאור וזאנה, שוחרר למעצר בית בהפקדת 350 אלף שקל. 

בדיון מקביל על תפיסת רכוש וכספים של צים, הורה השופט אביב שרון מבית משפט השלום בראשון לציון על שחרור כל החשבונות הפרטיים של צים ושל החברות בבעלותו תמורת הפקדה של 3.5 מיליון שקל. בעניין התפוסים מיוצג צים על ידי עורכי הדין אפרת טרוים ורונן מאיר.

בית המשפט האריך ביממה נוספת את מעצרו של ליאור וזאנה, האמור להשתחרר בסוף היום למעצר בית של שבועיים תוך איסור יצירת קשר עם מעורבים ב-20 חברות שונות, שעל אודותיהן נחקר. 

אביו של ליאור, דוד וזאנה, שוחרר למעצר בית ל-15 יום. סנגורו עו"ד טוביה יגר: "בבוא היום תתברר האמת שמרשי איש עבודה ששימש כמנהל בלבד והחברות בהן עבד פרנסו עשרות משקי בית. שמו שורבב לפרשיה והיחידה החוקרת מתחילה להבין זאת כעת".

עדכון 5.7

בית משפט השלום בראשון לציון האריך פעם נוספת את מעצרם של אנשי חברות כוח האדם, איציק וליאור וזאנה, החשודים בהוצאה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות והלבנת הון בהיקף של 200 מיליון שקל. חוקרי מע"מ הישוו את התיק לתיק סוחר הדלק יניב קנרש, מהתיקים הגדולים בתחום החשבוניות הפיקטיביות.

ליאור וזאנה, המפיק גם הופעות זמרים ים תיכוניים נחקר אודות מעורבות לכאורה בעבירות ביותר מ-20 חברות, המוציאות או מנכות חשבוניות מס פיקטיביות. נציג מע"מ ציין את "ריבוי החברות שהחשוד משתמש בהן, השיטתיות, התחלופה. לאחרונה הוא זומן לשימוע בגין תיקים קודמים באותן עבירות, מהן הוא מתפרנס". 

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות