פוסטה - לא על המשפט לבדו
אדולן

אדולן

הנה סרט שהקרן החדשה לקולנוע סירבה לתמוך בו: מסע הרפתקאות אנושי כואב ומצחיק של חמישה…

סיפורו של לוחם

סיפורו של לוחם

אחרי 20 שנה שלומי סנדק ממקימי תנועת "עלה ירוק" נחל נצחון גדול, אבל מבחינה אישית פקדה…

רוק מאחורי הסורגים

רוק מאחורי הסורגים

סרט תיעודי חדש על שיקום עבריינים צעירים במיאמי מעורר קנאה ומחשבה - האם מדינת המשטרה…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

לא על המשפט לבדו

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

עשרות שופטים נענו לקול קורא של מוזיאון מערכת בתי המשפט ושלחו יצירות. ועדת היגוי בחרה 20 יצירות המוצגות בתערוכה חדשה בחלל הפירמידה בבית המשפט העליון

taarucha shoftim
נאמנים לחוק ולצו ליבם. פתיחת התערוכה

תערוכת יצירות פרי ידיהם של שופטים ושופטים בדימוס במערכת בתי המשפט בישראל נפתחה (5.7) ותוצג למשך שבועיים (עד 18.7) בחלל הפירמידה בבית המשפט העליון. 20 היצירות הנבחרות כוללות צילומים, ציורים, עבודות פסיפס ופיסול.

בין השופטים שמציגים את עבודותיהם: הרי קירש, שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, שהיה גם סגן נציב מס הכנסה ושותף במשרד עו"ד יגאל ארנון; שושנה ברמן, שופטת בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב ויוסי ריבלין, סגן נשיא בדימוס של בתי המשפט לתעבורה בירושלים.

taarucha rivlin yossi
יצירתו של השופט בדימוס יוסי ריבלין

עשרות שופטים נענו לקול הקורא שפירסם מוזיאון מערכת בתי המשפט לקראת התערוכה ושלחו את יצירותיהם. ועדת היגוי בה היו חברים האדריכל והיוצר גבי יאיר, האמנית והציירת שירלי סיגל, ואוצרת מוזיאון מערכת בתי המשפט ד"ר אורנה יאיר, בחרה את 20 היצירות המוצגות.

בדברי ההסבר למבקרים בתערוכה כתבה יאיר "על הכוח שבשילובים - ברב תחומיות - בהפריה ההדדית המתרחשת בין ידע לידע, וכך גם בין המשפט לתרבות. תפקיד השיפוט מצריך ריחוק, שמירה על קודים אתיים ודיסקרטיות. הוא מחייב את השופטים להיות נאמנים לחוק ולצו ליבם; בשל כך, הם נבדלים, אינם מתראיינים, אינם נחשפים. עבודתם נעשית בחדרי חדרים. הם סוכרים פיהם - שומרים על פרטיות המתדיינים ועל פרטיותם שלהם עצמם. קולם נשמע באולם המשפט - דברם נאמר בכתיבת הפסיקות המשפטיות בלבד -ביצירת המשפט.

taarucha berman shoshana
יצירתה של השופטת בדימוס שושנה ברמן

"דרכים רבות מאפשרות לאדם לבוא לידי ביטוי - יצירת האמנות היא אחת מהחשובות שבהן. במקרה זה, עבודות האמנות המוצגות בבית המשפט הן במה נוספת - לא משפטית - המאפשרת לשופטים להציג בביתם שלהם מפרי יצירתם, במגוון תחומי אמנות - לחשוף פן בזהותם האישית והחברתית. 

"שני התחומים, גם האמנות וגם המשפט דורשים יושר פנימי נטול פשרות ואומץ. שניהם בעלי השפעה חברתית מגדירה ומעצבת. באחת, השופט הוא הפרשן. בשנייה, הוא מעמיד את יצירתו לפרשנות".

taarucha shofet kirsh harry
יצירתו של השופט הרי קירש

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement