פוסטה - חשד: פרצו מכונות שתייה בבתי חולים וגנבו מהן
האשדודים ש"שתו" את פדיון מכונות השתייה בחיפה ובסביבתה

האשדודים ש"שתו" את פדיון מכונות השתייה בחיפה ובסביבתה

לפי כתב האישום נגד דמטרי בויר וז'מל קזרשוילי, הם נהגו לפרוץ את מכונות השתייה באמצעות…

החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

למרות שהוא מוזכר לאורך כתב האישום כולו, הפרקליטות לא מציינת במפורש מה היה לכאורה חלקו…

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

מתעלמת מדרישות הסנגוריה הציבורית לחשוף את ממצאי הקצין הבודק שחקר את נסיבות האירוע, אבל מתעקשת…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

חשד: פרצו מכונות שתייה בבתי חולים וגנבו מהן

נכתב על ידי יואב איתיאל ב .

המשטרה עצרה שני תושבי אשדוד. מבוקש: חשוד שלישי שנמלט מהמקום ברכב

matbeot rambam
1,000 שקל במטבעות

ז'מל קזרשוילי (38, לשעבר מלוד) ודמיטרי בויר (41) שני תושבי אשדוד מוכרים למשטרה, נעצרו בבוקר שישי (16.6) בבית החולים רמב"ם, בחשד שפרצו מכונות שתייה המוצבות בבית החולים וגנבו מהן כסף מזומן.

לכאורה, עוד עבירת רכוש "קלה", אלא שבדיקת "פוסטה" מעלה, כי אין זו הפעם הראשונה שהשניים פורצים לכאורה למכונות משקאות בבתי חולים. הנה, למשל, גם בבית החולים הלל יפה מכירים את השניים. גורם בבית החולים טוען כי שבוע קודם לכן פרצו השניים גם אצלם למכונות השתיה, ותועדו על ידי מצלמות האבטחה. הוגשה תלונה במשטרה, אבל דבר לא נעשה והשניים הם לא נעצרו. אם זה לא מספיק, אז בבית החולים איכילוב אומרים כי בויר נלכד אצלם באוגוסט אשתקד, יחד עם גבר אחר. תלונה הוגשה אז בתחנת לב תל אביב. השניים נותרו חופשיים.

ביום שישי ברמב"ם, מאבטח ערני של בית החולים קלט את השניים "על חם", אבל הם נסו ונלכדו רק בתום מרדף שניהלו אחריהם המאבטחים. בכליהם של שני המבקרים מאשדוד נתפסו כלי פריצה. אחד מהם נלכד בחניון בית החולים עם השלל, כ-1,000 שקלים במטבעות. על פי החשד, היה להם שותף שלישי שהצליח להסתלק ברכב המילוט שחנה שם. שני החשודים הוסגרו לידי שוטרים והועברו מיד לחקירה בתחנת חיפה.

המשטרה טוענת כי הם הגיעו לבית החולים לאחר תכנון מוקדם, ולא בכדי. לא רק הפריצות למכונות המשקאות בבתי חולים מסתתרים בעברם. בויר נעצר בנסיבות דומות באוניברסיטת תל אביב בשנת 2009. אז פורסם כי הוא ושותף אלמוני נלכדו שם "על חם" על ידי מאבטח, זרקו לעברו את קופסת המטבעות של המכונה ונמלטו. זאת ועוד, רק לפני כחודש וחצי הובאו אותם שני חשודים לבית משפט השלום בתל אביב, לאחר שנעצרו לפנות בוקר עם כלי פריצה ורכוש החשוד כגנוב. המשטרה ביקשה אז להאריך את מעצרם אבל השופט רועי פרי שהסכים כי קיים חשד סביר נגדם גם הורה על שחרורם.

מסתבר שבינתיים הם גם הצטיידו בתעודות זהות חדשות וצצו כאמור בחיפה. ביום שישי, בהמשך הבוקר, כבר הביאו אותם החוקרים לבית משפט השלום בעיר. עו"ד ויסאם עראף ועו"ד איסלאם סרוג'י המייצגים אותם מטעם הסנגוריה הציבורית עתרו לשחרורם. אבל השופט אהוד קפלן נעתר לרנ"ג אשר מזרחי שהתייצב מטעם המשטרה. "עיון בתיק החקירה מעלה כי לא שקיים רק חשד סביר אלא יש ראיות של ממש", ציין השופט קפלן כבר אחרי שעות ספורות במשרד החקירות של תחנת חיפה. הוא האריך את מעצרם של קזרשוילי ובויר עד יום ראשון. המשטרה ממשיכה במאמציה לאתר את השותף שנמלט. החקירה נמשכת.

od avitan yaniv 210 195 od shaham ran 195 210  
עו"ד יניב אביטן עו"ד רן שחם  

עדכון (19.6)

קזרשוילי ובויר הובאו (19.6) שוב לבית משפט, הפעם לבית משפט השלום בקריות. בתום חקירתם בתחנת חיפה, שם מתגבש נגדם כתב אישום, הם שוחררו ומיד נעצרו על ידי תחנת זבולון, שם חושדים בהם בשבעה מקרים נוספים ודומים של פריצה למכונות מזון ושתייה, בצ'ק פוסט, בעין המפרץ ועוד.

השניים מוחזקים בהפרדה וכך גם התקיימו היום הדיונים אצל השופטת סימי פלג קימלוב, שם ביקש רס"מ צביקה אמיר בשם המשטרה את הארכת מעצרם בחמישה ימים.

עו"ד רן שחם, סנגורו של ז'מל קזרשוילי מטעם הסניגוריה הציבורית, ביקש לשחררו, כיוון שלטענתו אין חשד סביר לעבירות המיוחסות לו. השופטת סברה אחרת, ובעוד היא כותבת את ההחלטה בעניינו, קזרשוילי פנה אליה וביקש להודות. היא האריכה את מעצרו עד יום רביעי.

אח כך שמעה השופטת את עו"ד יניב אביטן, המייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את בויר, המכחיש את המיוחס לו. היא קבעה כי קיים חשד סביר גם בעניינו והאריכה גם את מעצרו עד יום רביעי.

החקירה נמשכת.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement