פוסטה - אישום: גנב צ'קים כדי לקנות פורשה ולעשות קורס טיס
האשדודים ש"שתו" את פדיון מכונות השתייה בחיפה ובסביבתה

האשדודים ש"שתו" את פדיון מכונות השתייה בחיפה ובסביבתה

לפי כתב האישום נגד דמטרי בויר וז'מל קזרשוילי, הם נהגו לפרוץ את מכונות השתייה באמצעות…

החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

למרות שהוא מוזכר לאורך כתב האישום כולו, הפרקליטות לא מציינת במפורש מה היה לכאורה חלקו…

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

מתעלמת מדרישות הסנגוריה הציבורית לחשוף את ממצאי הקצין הבודק שחקר את נסיבות האירוע, אבל מתעקשת…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

אישום: גנב צ'קים כדי לקנות פורשה ולעשות קורס טיס

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

שמעון חיות נאשם שגנב צ'קים ממעסיקיו, קנה מכונית יוקרה, נרשם לקורס טיס וכיסה חובות. אחר כך ברח מהארץ עם דרכון מזויף וגורש מפינלנד אחרי שריצה שם מאסר על עבירות מרמה ומס

writing check freepik 
 אילוסטרציה: FREEPIK

לבית משפט השלום בתל אביב הוגש כתב אישום נגד שמעון חיות (27) מבני ברק, בטענה שגנב צ'קים ממעסיקיו ועשה בהם שימוש במאות אלפי שקלים, כדי לממש חלומות אישיים שלו.

בשנת 2010, כשהיה בן 20, חיות הועסק בעבודות משק בית וגינון בבית משפחה באחד הרחובות היקרים בישראל - גלי תכלת בהרצליה פיתוח. בשעת עבודתו, לפי האישום, הוא גנב פנקס צ'קים משידה באחד החדרים, נטל את שלושת הצ'קים האחרונים בפנקס. על גבי צ'ק אחד רשם לפי האישום סכום של 250 אלף שקל, לא פחות, וזייף את חתימת בעל הבית. בצ'ק זה קנה חיות מכונית פורשה מתושב תל אביב, העביר את הרכב על שם אחיו תוך שימוש בתעודת הזהות של האח ללא ידיעתו, ותוך כמה ימים מכר את הרכב לאדם אחר.

בצ'ק שני שגנב, כך נטען, חיות רשם סכום "צנוע" של 30 אלף שקל ונרשם לקורס טיס אזרחי ב"מכללה הישראלית לטיס" בהרצליה. עוד נטען, כי על גבי צ'ק שלישי רשם 50 אלף שקל, וכיסה חוב שהיה לו בחנות מחשבים.

חודשיים לאחר האירועים האלו, חיות החל לעבוד בבית משפחה אחרת בקרית אונו, כשמרטף של ילד בן ארבע. באחד הימים שהיה בביתם, לפי האישום, הוא פעל לפי אותו הדפוס וגנב שלושה צ'קים, איתם שוב חגג בגדול. על גבי צ'ק אחד רשם סכום של 50 אלף שקל, זייף חתימה ומסר לאדם שהיה לו חוב כלפיו. על גבי צ'ק שני רשם סך של 75 אלף שקל וקנה מכונית.

יומיים אחרי גניבת הצ'קים הגישה אם המשפחה תלונה במשטרה, אך לא העלתה על דעתה כנראה שמדובר בשמרטף של בנה. לפי כתב האישום, חיות שהיה באותו זמן עם בנה בגן שעשועים, וכאשר נודע לו שהאם מגישה תלונה במשטרה - הוא נטש את הילד במקום וברח. הילד נמצא לאחר זמן קצר על ידי שכנה בחדר המדרגות של הבניין, כשהוא משוטט מבוהל ובוכה.

זמן לא רב לאחר האירועים הללו, חיות זומן לחקירה במשטרה, אך במקום להתייצב - עלה על טיסה לקפריסין, וחזר רק אחרי חודש, אז נעצר. לנוכחים בבית המשפט הוא הסביר כי "החל ללמוד להוצאת רישיון טיס פרטי בקפריסין", וחלומו להיות טייס. הדברים נשמעו תלושים, אך בהמשך התברר כי אביו של הצעיר בן ה-20 הוא לא אחר מאשר בכיר בחברת תעופה.

od kahan yaky new 200 200
עו"ד יקי קהן

כמה חודשים מאוחר יותר, ביוני 2011, חיות יצא מהארץ, דרך מעבר אלנבי לירדן. לפי כתב האישום, הוא עשה זאת באמצעות דרכון מזויף שרכש תמורת 10,000 שקל, ומאז לא שב לארץ, במשך שש שנים - עד לשבוע שעבר. ביום שלישי האחרון נחת חיות בנתב"ג, מלווה בשלושה שוטרים פינים. התברר כי הוא גורש מפינלנד לאחר שסיים לרצות שנה וחצי מאסר על עבירות מרמה ועבירות מס. ביום חמישי כבר הוגש נגדו בישראל כתב אישום על עבירות גניבה, זיוף, התחזות ומרמה. הפרקליטות ביקשה את הארכת מעצרו עד תום ההליכים: "מתגבש הרושם כי ענייננו בעבריין מרמה סדרתי, אשר בחר במרמה ובמניפולטיביות כדרך חיים".

סנגורו של חיות הוא עו"ד יקי קהן. בדיון היום הושגה הסכמה על שחרורו של הנאשם בכפוף להפקדת 100 אלף שקל וערבויות גבוהות של ערבים צד ג'.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement