פוסטה - הזדמנות אחרונה לאסיר המשוחרר שפרץ לדירה וגנב תכשיטים
בוני וקלייד גרסת המגזר

בוני וקלייד גרסת המגזר

אישום: תושב שטחים שדד תחנות דלק, חנויות מכולת, מאפייה ובית קלייה, כשלצדו נהגת מילוט מסכנין,…

יאיר זוהר - החמקן

יאיר זוהר - החמקן

הוא "התחלק" משוד תכשיטים בבני ברק וחפצי יודאיקה בדרום אבל כאשר שוחרר גם משוד בכיכר…

זה לא הגיל, זה התרגיל

זה לא הגיל, זה התרגיל

שנה אחרי ניכוי שליש על ההרשעה ה-26 שלו, עבריין ההונאה הקשיש אברהם רימון (79) נאשם…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הזדמנות אחרונה לאסיר המשוחרר שפרץ לדירה וגנב תכשיטים

נכתב על ידי ג'קי כהן ב .

למרות מאסר שריצה על עבירות דומות, השופט יוסי טורס התחשב בפוטנציאל השיקומי של האסיר המשוחרר שפרץ לדירה וגנב תכשיטים ולא גזר עליו מאסר בפועל: "אם ימעד שוב - הוא צפוי לענישה ממשית וקשה"

shofet tores yosi
השופט יוסי טורס

שופט בית משפט השלום בקריות, יוסי טורס, הטיל על תושב חיפה שפרץ לבית וגנב ממנו תכשיטים עבודות של"צ בהיקף של 180 שעות, וחייב אותו לפצות את בעלת הדירה בסכום של 8,000 שקל.

הנאשם, סלטאן דוגמוש (26) מחיפה, הואשם כי ב-24 בספטמבר, לפני הצהריים, הוא הזיז את  רשת החלון בחדר הכביסה של דירה בקרית ביאליק, פתח את החלון ונכנס פנימה. הוא יצא מהדירה עם שלל של שלוש טבעות ועגילי זהב. מלבד כתב האישום שהוגש נגדו, שלוחת התביעות הצפונית של משטרת זבולון ביקשה גם להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. בבקשה צוין בין היתר, כי מדובר בנאשם שהשתחרר חצי שנה לפני כן ממאסר אותו ריצה על עבירה דומה, וכי עומד תלוי נגדו מאסר על תנאי בעקבות אותו תיק.

בשלב מסוים במהלך המשפט החליט השופט טורס לדחות את הדיון בתיק עד אשר הנאשם יתחיל בטיפול, על מנת לראות את התקדמותו.

גם לאחר שדוגמוש הודה במיוחס לו, התביעה הציגה קו נוקשה שבשיאו, בשלב הטיעונים העונש, דרשה לגזור עליו מאסר ממושך בפועל. הסנגור, עו"ד אילן אלימלך, טען מנגד כי לא מדובר בעבירות מתוחכמות, וכי מדובר במי שביצע את העבירה על רקע מצוקה כלכלית קשה וחוסר יכולתו לפרנס את משפחתו. הוא הדגיש כי הנאשם לקח אחריות, הודה והביע חרטה כנה. כמו כן הוסיף עו"ד אלימלך כי הנאשם כבר התחיל בטיפול.

od elimelch ilan 195 195
עו"ד אילן אלימלך

השופט טורס שמע גם את אשתו של הנאשם, שביקשה הזדמנות נוספת לסייע לבעלה להשתקם. הנאשם, ציין השופט, "יוצא לדרך ארוכה וקשה ואם ימעד הוא צפוי לענישה ממשית וקשה". כמו כן ציין השופט את נסיבות חייו הקשות של דוגמוש, כולל ילדותו המוקדמת כבן למשפחה מעורבת ברצועת עזה, שעברה להתגורר בישראל. לבסוף החליט השופט להאריך את המאסרים על תנאי שעמדו תלויים נגד הנאשם ולא להפעיל אותם. הוא האריך את המאסר על תנאי ב-18 חודשים נוספים. כמו כן קבע כי דוגמוש יהיה נתון לפיקוח שירות המבחן במשך שנה וחצי.

 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement