פוסטה - הזדמנות אחרונה לאסיר המשוחרר שפרץ לדירה וגנב תכשיטים
החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

למרות שהוא מוזכר לאורך כתב האישום כולו, הפרקליטות לא מציינת במפורש מה היה לכאורה חלקו…

הקצב מיפיע ונקמת השודדים

הקצב מיפיע ונקמת השודדים

נאדר חניני שלכד שודד הפך לגיבור מקומי ליום אחד, אבל מאז הוא מאוים טלפונית ואלמונים…

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

מתעלמת מדרישות הסנגוריה הציבורית לחשוף את ממצאי הקצין הבודק שחקר את נסיבות האירוע, אבל מתעקשת…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הזדמנות אחרונה לאסיר המשוחרר שפרץ לדירה וגנב תכשיטים

נכתב על ידי ג'קי כהן ב .

למרות מאסר שריצה על עבירות דומות, השופט יוסי טורס התחשב בפוטנציאל השיקומי של האסיר המשוחרר שפרץ לדירה וגנב תכשיטים ולא גזר עליו מאסר בפועל: "אם ימעד שוב - הוא צפוי לענישה ממשית וקשה"

shofet tores yosi
השופט יוסי טורס

שופט בית משפט השלום בקריות, יוסי טורס, הטיל על תושב חיפה שפרץ לבית וגנב ממנו תכשיטים עבודות של"צ בהיקף של 180 שעות, וחייב אותו לפצות את בעלת הדירה בסכום של 8,000 שקל.

הנאשם, סלטאן דוגמוש (26) מחיפה, הואשם כי ב-24 בספטמבר, לפני הצהריים, הוא הזיז את  רשת החלון בחדר הכביסה של דירה בקרית ביאליק, פתח את החלון ונכנס פנימה. הוא יצא מהדירה עם שלל של שלוש טבעות ועגילי זהב. מלבד כתב האישום שהוגש נגדו, שלוחת התביעות הצפונית של משטרת זבולון ביקשה גם להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. בבקשה צוין בין היתר, כי מדובר בנאשם שהשתחרר חצי שנה לפני כן ממאסר אותו ריצה על עבירה דומה, וכי עומד תלוי נגדו מאסר על תנאי בעקבות אותו תיק.

בשלב מסוים במהלך המשפט החליט השופט טורס לדחות את הדיון בתיק עד אשר הנאשם יתחיל בטיפול, על מנת לראות את התקדמותו.

גם לאחר שדוגמוש הודה במיוחס לו, התביעה הציגה קו נוקשה שבשיאו, בשלב הטיעונים העונש, דרשה לגזור עליו מאסר ממושך בפועל. הסנגור, עו"ד אילן אלימלך, טען מנגד כי לא מדובר בעבירות מתוחכמות, וכי מדובר במי שביצע את העבירה על רקע מצוקה כלכלית קשה וחוסר יכולתו לפרנס את משפחתו. הוא הדגיש כי הנאשם לקח אחריות, הודה והביע חרטה כנה. כמו כן הוסיף עו"ד אלימלך כי הנאשם כבר התחיל בטיפול.

od elimelch ilan 195 195
עו"ד אילן אלימלך

השופט טורס שמע גם את אשתו של הנאשם, שביקשה הזדמנות נוספת לסייע לבעלה להשתקם. הנאשם, ציין השופט, "יוצא לדרך ארוכה וקשה ואם ימעד הוא צפוי לענישה ממשית וקשה". כמו כן ציין השופט את נסיבות חייו הקשות של דוגמוש, כולל ילדותו המוקדמת כבן למשפחה מעורבת ברצועת עזה, שעברה להתגורר בישראל. לבסוף החליט השופט להאריך את המאסרים על תנאי שעמדו תלויים נגד הנאשם ולא להפעיל אותם. הוא האריך את המאסר על תנאי ב-18 חודשים נוספים. כמו כן קבע כי דוגמוש יהיה נתון לפיקוח שירות המבחן במשך שנה וחצי.

 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement