פוסטה - העתיד של הצעיר שסייע לגנוב מחנות נוחות
החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

למרות שהוא מוזכר לאורך כתב האישום כולו, הפרקליטות לא מציינת במפורש מה היה לכאורה חלקו…

הקצב מיפיע ונקמת השודדים

הקצב מיפיע ונקמת השודדים

נאדר חניני שלכד שודד הפך לגיבור מקומי ליום אחד, אבל מאז הוא מאוים טלפונית ואלמונים…

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

מתעלמת מדרישות הסנגוריה הציבורית לחשוף את ממצאי הקצין הבודק שחקר את נסיבות האירוע, אבל מתעקשת…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

העתיד של הצעיר שסייע לגנוב מחנות נוחות

נכתב על ידי ג'קי כהן ב .

בית המשפט ביטל את הרשעתו של צעיר שסייע פעמיים לגניבת מוצרים בשווי מאות שקלים מחנות בתחנת דלק, כדי לא לפגוע בעתידו התעסוקתי

gneva hanut nohut tahanat delek 
 שניים מהנאשמים בעיצומה של הגניבה, כפי שנקלטו במצלמות האבטחה

על צעיר בן 22 מאשקלון, שסייע לחבריו לגנוב מוצרים מחנות נוחות בתחנת דלק, הוטלו בבית המשפט עבודות של"צ בהיקף של 150 שעות, והוא לא הורשע בשתי עבירות "סיוע לגניבה" בהן הואשם.  

תחילת הפרשה במאי 2014, אז נכנס ד"ד לחנות נוחות בתחנת דלק באזור אשקלון, יחד עם שלושה מחבריו, אחד מהם קטין. בכתב האישום שהוגש נגדו מאוחר יותר נטען, כי החבורה יצאה מהמקום עם מוצרים שונים ובכלל זה מטענים סלולאריים, בשווי כולל של כ-600 שקל. לפי כתב האישום, בתחילת חודש יוני 2014 נכנסה החבורה שוב לאותה חנות נוחות באותה תחנת דלק, ויצאה משם שוב עם "שלל" שכלל מטענים סלולאריים, פחיות ריח לרכב וגם גלידות - הכל בשווי כולל של 400 שקל. בשני המקרים, חלק מהנאשמים הסיחו את דעתו של המוכר בחנות, בעוד שהאחרים הכניסו למכנסיהם את המוצרים.

כתב האישום המקורי ייחס לד"ד ולשני חבריו הבגירים שתי עבירות גניבה. ואולם, לתביעה לא היתה ראיה לכך שד"ד היה שותף לגניבה, ועלתה האפשרות כי הוא סייע לחבריו לגנוב אך לא גנב בעצמו. בעקבות הקשיים הראייתיים, הסנגורית של ד"ד, עו"ד סיניה חריזי מוזס, הגיע להסדר טיעון עם שלוחת התביעות של משטרת אשקלון; הוסכם כי כתב האישום יתוקן ול-ד"ד ייוחסו עבירות סיוע לגניבה בלבד, בהן הוא יודה ויורשע. כמו כן הסכימו הצדדים כי הנאשם הצעיר יישלח לתסקיר מבחן, שבמידה ויהיה חיובי - תבוטל הרשעתו ויוטלו עליו עבודות של"צ בלבד. 

שני תסקירים - האחד בסיסי והשני משלים - הכין שירות המבחן בעניינו של ד"ד. עם תוצאות התסקירים הגיעו הצדדים לאולמו של סגן נשיאת בית משפט השלום בקרית גת, השופט אור אדם. התביעה טענה כי התסקיר בעניינו של הנאשם אינו חיובי. בין היתר טענה התביעה כי שירות המבחן ציין שהנאשם "מטשטש" את אחריותו לעבירות בהן הורשע, וכי שירות המבחן אינו ממליץ לבטל את הרשעתו.

od harizi sinaya 195 195  shofet adam or   
 עו"ד סיניה חריזי מוזס  השופט אור אדם  

מנגד, עו"ד חריזי מוזס טענה, כי התסקיר חיובי ברובו. "הוא לא חייב להיות מושלם", טענה הסנגורית והוסיפה כי הנאשם יצא לדרך חדשה, ובה הוא אמר להתחיל בלימודי טכנאי מזגנים. הרשעתו, ציינה, עלולה לפגוע בפרנסתו העתידית ולפיכך גם בשיקומו. הנאשם עצמו קיבל את רשות הדיבור ואמר כי לאחר שיוכשר כטכנאי מזגנים - במידה ויורשע לא יוכל לעבוד במקומות עבודה מסוימים.

השופט אדם קיבל את עמדת הסנגורית, וציין בהחלטתו כי כתב האישום תוקן והעבירות בהן הורשע ד"ד אינן חמורות כפי שיוחס לו בתחילה. הוא הוסיף וציין כי הרשעה עלולה לפגוע בנאשם בעתיד. "נראה לי כי הכף נוטה על מנת לתת לנאשם הזדמנות תוך ביטול הרשעתו", קבע השופט בהחלטתו, וכאמור - הטיל על הנאשם עבודות של"צ בהיקף של 140 שעות, בפיקוח שירות המבחן, לצד חתימה על התחייבות עצמית של 2,500 שקל שלא לעביר עבירת רכוש בשנה הקרובה. 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement