פוסטה - הפייסבוק הוכיח: בזמן השוד, החשוד היה בכלל בזנזיבר
החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

למרות שהוא מוזכר לאורך כתב האישום כולו, הפרקליטות לא מציינת במפורש מה היה לכאורה חלקו…

הקצב מיפיע ונקמת השודדים

הקצב מיפיע ונקמת השודדים

נאדר חניני שלכד שודד הפך לגיבור מקומי ליום אחד, אבל מאז הוא מאוים טלפונית ואלמונים…

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

מתעלמת מדרישות הסנגוריה הציבורית לחשוף את ממצאי הקצין הבודק שחקר את נסיבות האירוע, אבל מתעקשת…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הפייסבוק הוכיח: בזמן השוד, החשוד היה בכלל בזנזיבר

נכתב על ידי יואב איתיאל ב .

במבצע מרשים עצרה המשטרה שני חשודים בקרית אתא, בחשד ששדדו חנות תכשיטים בעיר. בבית המשפט התברר כי עיון בפרופיל הפייסבוק של אחד החשודים היה מונע מהמשטרה מבוכה גדולה

facebook
הפייסבוק הציל את החשודים

כוחות גדולים של משטרה עצרו בשישי בלילה (3.2) חמישה צעירים, בהם שניים בחשד ששדדו יחד חנות תכשיטים בקרית אתא בחודש שעבר. אבל, בבית המשפט נאלצה המשטרה להסכים לשיחרורם, בזכות אליבי עליו הצביע הסניגור, בפרופיל הפייסבוק של אחד מהם.

האירוע התרחש ב-5 בינואר, מעט אחרי השעה 20.00. לחנות התכשיטים ברחוב לוחמי הגיטאות בעיר נכנסו שני רעולי פנים ודרשו מהמוכר את הסחורה באיומים, תוך שריססו את פניו בגז פלפל. אחר כך נמלטו מהמקום על קטנוע.

לפנות בוקר שישי, ברחוב השופטים בקרית אתא, פשטו עשרות שוטרים ולוחמי ימ"מ על הדירה בה בילו השניים - רפאל זרבאילוס (25) מקרית אתא ודמיטרי קרן (24) - יחד עם חברים. השוטרים השתלשלו בחבלים ונכנסו דרך חלונות, בעוד שחבריהם פרצו את הדלת הראשית וערכו חיפוש בדירה ובמכונית בה הגיעו הנוכחים למקום.

ברכב, על פי הנטען, נמצאו סם מתאמפטמין "קריסטל" וכן כסף רב. החמישה הועברו לתחנת זבולון, שם כבר הודה אחד מהם באחזקת הסם ושלושה שוחררו. לפני הצהריים הביאו חוקרי תחנת זבולון את זרבאילוס וקרן בפני השופט ניצן סילמן. המשטרה טענה כאמור כי החשודים ביצעו את השוד המדובר. רס"מ צביקה אמיר ביקש להאריך את מעצרם בארבעה ימים.

אבל הסנגור, עו"ד רועי קרן, שמט את הקרקע מתחת לטיעוני המשטרה כאשר ביקש מבית המשפט להפעיל את הטלפון של זרבאילוס. שם, הוא טען, ניתן יהיה ללמוד מפרופיל הפייסבוק שהחשוד בכלל שהה בחופשה בזנזיבר, ושב ארצה רק בחצות הלילה שבין ה-5 ל-6 בינואר, כארבע שעות לאחר השוד הנטען. נוכח הדברים, נסוגה המשטרה מהבקשה להחזיק את השניים מאחורי סורג ובריח, והשופט סילמן שיחרר אותם למעצר בית עד היום (שני, 6.2).

עו"ד קרן מסר בתגובה: "צר לי על שהמשטרה מבזבזת משאבים ומאמצים ומסתמכת על מודיעים שקרנים, תוך ביצוע מעצר ראווה. בסוף, ההר מוליד עכבר". 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement