פוסטה - חשד: בזזו אתרי עתיקות ברחבי הארץ
בוני וקלייד גרסת המגזר

בוני וקלייד גרסת המגזר

אישום: תושב שטחים שדד תחנות דלק, חנויות מכולת, מאפייה ובית קלייה, כשלצדו נהגת מילוט מסכנין,…

יאיר זוהר - החמקן

יאיר זוהר - החמקן

הוא "התחלק" משוד תכשיטים בבני ברק וחפצי יודאיקה בדרום אבל כאשר שוחרר גם משוד בכיכר…

זה לא הגיל, זה התרגיל

זה לא הגיל, זה התרגיל

שנה אחרי ניכוי שליש על ההרשעה ה-26 שלו, עבריין ההונאה הקשיש אברהם רימון (79) נאשם…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

חשד: בזזו אתרי עתיקות ברחבי הארץ

נכתב על ידי יואב איתיאל ב .

השיטור העירוני בעכו תפס חפצים בני 4,000 שנה ברכב חשוד. רשות העתיקות: "מדובר באנשים שסוחרים ללא רישיון"

atikot gnuvot1
הפריטים שנתפסו אצל החשודים (צילומים: ניר דיסטלפלד, באדיבת רשות העתיקות)

בסוף השבוע האחרון (26.1), עצרו מפקחים בשיטור העירוני של עכו רכב שנראה להם חשוד. בדיקת הרכב חשפה עשרות "ענתיקות" - חפצים ישנים שהיו בשימוש לפני שנים רבות, ואשר אינם בגדר "עתיקות" של ממש. אלא שיחד עם הענתיקות, נמצאו גם חפצים עתיקים – חלקם גם בני 4,000 שנה, החשודים כממצאים שנבזזו מאתרי עתיקות ברחבי הארץ.

הסחר בעתיקות בישראל דורש רישיון מיוחד אותו מנפיקה רשות העתיקות. רישיון כזה למספר סוחרים מצומצם, להם מותר לסחור רק בפריטים שהגיעו לידיים פרטיות לפני שנת 1978. מאז שנת 1978, כל עתיקה שמתגלה בישראל היא רכוש המדינה ואסורה בממכר, שודדי עתיקות וסוחרים בלתי מורשים מנסים כל העת לבזוז ממצאים עתיקים מאתרי העתיקות ברחבי הארץ, מהיחידה למניעת שוד נמסר שרק מתחילת השנה עצרו מפקחי היחידה למניעת שוד ברשות העתיקות, בסיוע שוטרי משטרת ישראל, כ-20 חשודים בביצוע עבירות אלו באזור הצפון.

atikot gnuvot2

ניר דיסטלפלד, מפקח היחידה למניעת שוד ברשות העתיקות, הגיע לבחון את הממצאים שנתפסו והועברו לתחנת משטרת עכו. לדבריו, "הממצאים העתיקים שנתפסו נחפרו והוצאו מהאדמה תוך הרס ההסטוריה, במטרה למכור אותם תמורת בצע כסף. בין העתיקות שנתפסו יש כלי חרס המתוארכים לתקופת הברונזה התיכונה, מלפני כ-4,000 שנה. בנוסף, נחשפו מטבעות וכלי זכוכית אשר זויפו, ונעשה ניסיון להציגם כעתיקים על מנת להעלות את ערכם הכספי". דיסטלפלד מוסיף, כי "מדובר באנשים הסוחרים ללא רישיון, אשר אחד מהם גם מוכר לנו מאירועים קודמים. חשוב לדעת שהעונש על סחר לא חוקי בעתיקות הינו שנתיים מאסר וחמש שנים בגין פגיעה באתר עתיקות".

החשודים נחקרו ושוחררו בערבות, חקירה לבירור מקור הפריטים נמשכת, בימים הקרובים בסיום החקירה התיק יועבר ללשכה המשפטית להכנת כתבי אישום.

 

shitur eroni aco
אנשי השיטור העירוני בעכו עם הפריטים שנתפסו

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement