פוסטה - 20 חודשי מאסר למנהל החניון שהונה את שותפיו
האשדודים ש"שתו" את פדיון מכונות השתייה בחיפה ובסביבתה

האשדודים ש"שתו" את פדיון מכונות השתייה בחיפה ובסביבתה

לפי כתב האישום נגד דמטרי בויר וז'מל קזרשוילי, הם נהגו לפרוץ את מכונות השתייה באמצעות…

החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

החמקן? כתב אישום נגד יאיר זוהר בתיק ניסיון השוד בכיכר המדינה

למרות שהוא מוזכר לאורך כתב האישום כולו, הפרקליטות לא מציינת במפורש מה היה לכאורה חלקו…

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

חשוד קפץ מחלון תחנת שרת והפך למשותק סיעודי - המשטרה שותקת

מתעלמת מדרישות הסנגוריה הציבורית לחשוף את ממצאי הקצין הבודק שחקר את נסיבות האירוע, אבל מתעקשת…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

20 חודשי מאסר למנהל החניון שהונה את שותפיו

נכתב על ידי יואב איתיאל ב .

מתניה רדין, המנהל לשעבר של החניון הצמוד לבית החולים רמב"ם הורשע במסגרת הסדר טיעון במעילה של 850 אלף שקל. הוא נתבע במקביל על ידי שותפיו לחברה, חלקם בני משפחתו

redin matanya
מתניה רדין (צילום ארכיון: יואב איתיאל)

שופטת בית משפט השלום בחיפה, אורית קנטור, גזרה 20 חדשי מאסר בפועל על מתניה רדין מהישוב תימרת, המנהל לשעבר של החניון הצמוד לבית החולים רמב"ם. רדין, שגם ניהל את "החוף השקט" בחיפה במשך 11 שנה, הונה לאורך שנים את שותפיו בחברת "מפעלי ים", המפעילה את "החוף השקט" ואת החניון שליד בית החולים.

מדובר בעסק עם היסטוריה; אביו של רדין היה אחד משבעה יוצאי הבריגדה היהודית, שעוד טרם הקמת המדינה קיבלו את החוף להנהלתם. היום, כ-20 יורשים הם בעליו. 

מגזר הדין עולה, כי רדין בגד בקשר רב השנים, נהג להדפיס פנקסים כפולים של כרטיסי חניה שנמכרו בכניסה לחניון, להעלים אותם מהחברה ומשותפיו, בהם אחיותיו, ולגרוף את הכספים לכיסו. פרקליטות מחוז חיפה טענה בכתב האישום כי מדובר במאות פנקסי כרטיסים, וכי הגניבות הסתכמו בכרבע עד כחצי מיליון שקלים בשנה. סך המעילה שייחסה הפרקליטות לרדין בין השנים 2011-2014 לבדן, הוערך ב-1.5 מיליון שקל.

מאז נתגלתה המעילה, נאלץ רדין להתמודד עם אובדן מקום עבודתו, עם חשבונות הבנק שלו שעוקלו ועם נישואיו שקרסו. תוך שמשפטו התנהל, הוא הושם במעצר בית, התגורר ביחידה נפרדת קטנה בבית אשתו, ועבד כמנהל עבודה וכצבעי אצל חבר, קבלן בניין. כיום הוא משתכר כ-4,000 שקל לחודש.

בתחילה, רדין הואשם במעילה של כ-1.7 מיליון שקלים. במסגרת עסקת טיעון הוא הודה והורשע במעילה של 850 אלף שקל, אבל החברה לא מסתפקת בכך, ובהליך אזרחי היא כבר תובעת אותו על סך של למעלה מ-8.5 מיליון שקלים.

המעילה התגלתה אחרי שהחברה עברה למכונות כירטוס אוטומטיות, במקום השומרים שהיו ניצבים בכניסות וגובים כסף במזומן. במקביל נפסקה עבודתו של רדין. אז, למדו השותפים כי בן לילה צמחו ההכנסות מהחניון ביותר מפי שניים. כך, לאחר שהמכונות האוטומטיות נכנסו לעבודה בליל ה-16 ביוני 2014, נרשמו בחצי השני של חודש זה 8,658 מכוניות שנכנסו בשעריו החניון, לעומת רק 2,460 בחצי הראשון. בשבועות שבאו אחר כך הסתבר להנהלה כי לא מדובר בנס חד-פעמי. במקום כ-6.400 מכוניות בממוצע לחודש שעליהן היה מדווח מתניה רדין, גדל הממוצע לכ-14 אלף כלי רכב בחודש.

העניין העלה בחברה תמיהה גדולה, כי ממש קודם לכן, סיים בית החולים רמב"ם הסמוך פרויקט של שנים, ופתח לציבור חניון תת-קרקעי "מתחרה" ובו 1,500 מקומות חניה, כמעט פי חמישה מ-310 מקומות החניה של "מפעלי ים" המשרת אף הוא את באי בית החולים. הציפייה היתה שמספר כלי הרכב החונים שם דוקא יירד.

"מפעלי ים" שכרה חוקרים פרטיים וטוענת כי אחרי שאלה הגישו לה את מסקנותיהם, התברר לחברה באופן ודאי כי רדין הוא שהונה אותה וגנב את הכספים.

רדין דחה את הטענה הזו מכל וכל. בכתב הגנה שהגישו מטעמו סניגוריו הם טוענים, כי מדובר בניסיון להפקיע את זכותו לפיצויי פיטורים אחרי שנים בהן שירת את החברה, וכי בתחשיבי תביעתה היא העלימה את העובדה כי חל גידול במספר השעות בהן מופעל החניון, שינוי שיטת התימחור שלו, הוספת כרטיסי אשראי כאמצעי תשלום ועוד. משפט זה עדיין מתנהל.

עו"ד אלי סרור מייצג את מתניה רדין. לבקשתו, הוא יחל לרצות את מאסרו בסוף אוקטובר. בנוסף לו גזרה עליו השופטת אורית קנטור גם מאסר על תנאי של שנה למשך שלוש שנים וכן קנסה אותו ב-20 אלף ש"ח, ב-20 תשלומים, החל מחודש לאחר שיחרורו מהכלא. תגובה מעו"ד סרור לא התקבלה עד מועד פרסום הכתבה.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement