פוסטה - המשכורת של גיא ניר והעבודה של רוני ריטמן
"פתאום אנשי ציבור ערבים שצעקו שהמשטרה חלשה, מתנגדים לתחנה בכפר שלהם"

"פתאום אנשי ציבור ערבים שצעקו שהמשטרה חלשה, מתנגדים לתחנה בכפר שלהם"

ניצב ג'מאל חכרוש הסביר בוועדת הפנים בכנסת איך זה שהמינהלת בראשותו לא מצליחה להקים תחנת…

אימת הפוליגרף והמציאות המדומה של השקיפות במשטרה

אימת הפוליגרף והמציאות המדומה של השקיפות במשטרה

על רקע התנגדות עזה של המשטרה בכנסת להרחבת בדיקות הפוליגרף, דווקא היום הוענק לאותה המשטרה…

מחוללי הפשיעה מספר 1

מחוללי הפשיעה מספר 1

סמים קלים, הימורים, זנות, משטרת ישראל משקיעה הון עתק באכיפת חוק על הנאות שהציבור אינו…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

המשכורת של גיא ניר והעבודה של רוני ריטמן

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

עו"ד פיני פישלר בפנייה למבקר המדינה שואל כמה שנים צריך הציבור לממן את משכורתו של תנ"צ גיא ניר הנמצא כבר 14 חודשים בחופשה כפויה, עקב התנהלות בלתי הולמת עם הקצינה הפקודה שלו, שהיא המתלוננת נגד מפקד להב 433 ניצב רוני ריטמן

nir guy kimhi 200 200 ritman ronni
גיא ניר רוני ריטמן

תנ"צ גיא ניר, לשעבר ראש חטיבת המודיעין במשטרה, שהודח מתפקידו על רקע מערכת יחסים עם פקודתו לכאורה והתנהלותו כלפי קצינים אחרים, יושב בביתו במסגרת "חופשה כפויה" כבר 14 חודשים, בהמתנה להליכים משמעתיים - כאשר בכל הזמן הזה הוא ממשיך לקבל משכורת. עו"ד פנחס פישלר, יו"ר ועדת משטרה לשעבר בלשכת עורכי הדין, פנה למבקר המדינה יוסף שפירא, בבקשה לבחון האם הדבר תקין. "מדובר בהפקרות בכספי ציבור", אומר עו"ד פישלר.

התביעה בבית הדין המשמעתי של המשטרה קבעה לניר מועדי שימוע לשבוע זה. על פי תוצאות השימוע יוחלט אם להגיש נגדו כתב אישום לבית הדין המשמעתי. במשטרה אומרים כי השימוע מתקיים רק עכשיו, יותר משנה לאחר הוצאתו של ניר לחופשה, עקב התמשכות הליכים שנובעת בחלקה מפניות של ניר למערכת בתי המשפט.

רק ביום חמישי האחרון עתר ניר לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד המפכ"ל רוני אלשיך, בדרישה להחזירו לשירות פעיל. בעתירה שהגיש באמצעות פרקליטו, עו"ד איתן פלג, טוען תנ"צ ניר כי דו"ח הקצין הבודק שמונה בעניינו, מפקד מחוז דרום דוד ביתן, התבסס על "שמועות ורכילויות".

הבסיס להוצאתו לחופשה, טוען תנ"צ ניר, היה קביעת ניצב ביתן כי הוא דיווח לכאורה דיווחים כוזבים בנוגע לשעות העבודה, אך בטיוטת כתב האישום המשמעתי שנמסרה לו, לדבריו, לא נכלל דבר בנושא זה. 

בטיוטת האישום שפורסמה באתר וואלה, ואשר הוכנה גם כנגד ניר עצמו וגם כנגד עוזרתו, קצינה בדרגת רב פקד כנאשמת, פורטה התנהגות בלתי הולמת לכאורה של ניר והקצינה. לפי טיוטת האישום, ניר היה בביתה שש פעמים בשעות הלילה ופעמיים ביישוב שורש, כאשר השניים דיווחו כי הם ביום מנוחה לכאורה. בפעם אחרת, דיווח ניר כי הוא היה "בהערכת מצב" בתל אביב. בנוסף, נטען כי ניר והקצינה "נהגו להסתגר בחדרו, בלשכה בחטיבת המודיעין מאחורי דלת סגורה ונהגו באופן שאינו הולם שוטר ושיש בו לפגוע בתדמית המשטרה".

אותה קצינה, כזכור, היתה המתלוננת שהביאה לפתיחה בחקירה נגד מפקד להב 433 ניצב רוני ריטמן. הקצינה עתרה לבג"צ בעקבות החלטת המפכ"ל להחזיר את ריטמן לתפקידו, בסיום החקירה הקצרה שנערכה בתלונתה לפיה הוטרדה מינית, כביכול, על ידי ריטמן. הקצינה ממתינה להחלטת בג"צ בעניין.

od fishler 150
עו"ד פנחס פישלר

בינתיים, בעתירה לבית המשפט המחוזי בנושא המשך שירותו, תוקף ניר את המפכ"ל על כך שנדחתה ההשגה שהגיש על ההחלטה לנקוט בהליכים משמעתיים נגדו, וטוען כי ההשגה נדחתה ללא נימוקים, ופטרה את טענותיו בכך שיתבררו בשימוע, כאמור, או בהמשך ההליכים.

עו"ד פישלר, איש תנועת אומ"ץ לשעבר, פנה השבוע למבקר המדינה בטענה שהציבור אינו צריך לממן את משכורתו של ניר, אשר לאור היגררות ההליכים מוערכת במאות אלפי שקלים בתקופת ההשעיה.

עו"ד פישלר מזכיר את תנ"צ נסים אדרי, שפוטר מהמשטרה עקב אי דיווח וחיפוי על מפקדו במחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, שהתרועע עם פקודות והואשם בעבירות מין. בין השעייתו של אדרי להחלטה הסופית על פיטוריו חלפו שלוש שנים, במהלכן היה הקצין בסטטוס של חופשה כפויה, כמו ניר, מה שלא מנע ממנו לקבל משכורת, אמנם חלקית, משך כל הזמן, בסכום מצטבר של קרוב ל-400 אלף שקל.

"אם נחבר את משכורות כל המפקדים שישבו בבית והמשיכו לקבל שכר במהלך 'חופשות' שנמשכו שנים, כמה ניידות נוכל לקנות בסכומים האלה?", שואל פישלר בפנייתו למבקר.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "ההליך המשמעתי בעניינו של הקצין טרם הסתיים. ההחלטה על הוצאת הקצין לחופשה כפויה התקבלה מנימוקים עניינים ועל בסיס הקריטריונים המקובלים והימשכותה של החופשה הכפויה הינה בשל הליכים משפטיים שעדיין מתקיימים בעניינו".

ממשרד המבקר נמסר: "הפנייה הועברו לעיונו של משרד מבקר המדינה".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement