פוסטה - הביואיק של מרגול לא לבד
מופע האימים של ליאור ששון

מופע האימים של ליאור ששון

יוצא "כוכב נולד" שמככב בסרטוני אינטרנט ומחקה זמרים מפורסמים נעצר בחשד להטרדה מינית ותקיפה של…

מעבדה מהסרטים

מעבדה מהסרטים

השחקן והמוזיקאי רמי דוידוף חשוד בגידול 15 שתילי מריחואנה בדירה שכורה בתל אביב. הודה וטען…

עו"ד וינרוט הודה בערעור: קובי פרץ שיקר לבית המשפט

עו"ד וינרוט הודה בערעור: קובי פרץ שיקר לבית המשפט

הסנגור תקף בחריפות את קו ההגנה הקודם ואמר: "אנחנו מסכימים שקובי פרץ לא אמר אמת…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הביואיק של מרגול לא לבד

נכתב על ידי אמיר זוהר ב .

בעל לשעבר שהשתמש בסמים, אמרגן שהפעיל קלוב להימורים, בן מוכשר שהסתבך עם ארגוני פשיעה וקריירה שהתרסקה בפריים טיים, כל אלה הכינו את מרגול לפיצוץ הרכב שלה באזור * במקביל אפשר לדבר גם על הצד הפלילי בקריירה של מאיר שמיר ועל מטעני חבלה שהושלכו על ביתו של עורך דין פלילי מצליח בעמק יזרעאל * רשימה שפרסמתי ב"מעריב סופהשבוע"

azur margol buick 401 301
"תפסיק לבלבל את המוח, בחייאת דינק"

כהרגלה בקודש עטפה המשטרה גם את חקירת מטען החבלה הזעיר שהתפוצץ במכונית של הזמרת מרגלית צנעני (מרגול) בצו איסור פרסום. מזל שכתבי שטח חרוצים הספיקו לתעד את גרסתה הספונטנית של הזמרת הפופולרית, על כך שבסך הכל המנוע של הביואיק התחמם כנראה, בחניה, התפוצץ והעיף את מכסה המנוע. "תגידי מרגול, יכול להיות שניסו להוריד אותך באמת?", שאל אותה כתב וואינט, ומרגול השיבה במשפט עסיסי כמיטב הז'אנר, "ממש, די די, בחייאת דינאק, תפסיק לבלבל את המוח".

עם כל הכבוד לצרכים האסטרטגים של צו איסור הפרסום, כמו שהדברים נראים היום גם ככה למשטרה אין חשודים בהנחת המטען, אבל עוד יהיו לה, הסירו דאגה. על פניו נראה כי מדובר ב"עבודה" של קבלן פיצוצים קטן יחסית, אלא שהוא פחות מעניין במקרה הזה. המניע, הוא זה המשגע את עיתונות הסלבס החוקרת והצעקנית לא פחות מאשר את כתבי הפלילים, המשטרה וגזרת עורכי הדין.

יום אחד בתחילת שנות השמונים הגיעו לשכונת תל כביר בדרום תל אביב שני בני זוג. הגבר היה גדול גוף בשם מורדי לביא שהגיע מיהוד, והבחורה היתה צעירה מנתניה בשם מרגלית צנעני. תל כביר היתה אז עוד אחת מאותן שכונות מוכות הרואין, ולביא השתלב מצוין בסצינה. מרגול לא היתה בקטע, המקסימום שראו אותה בשכונה היה בטרינינג למכולת. כך או כך, אלה היו עשר השנים הראשונות של מרגלית צנעני בתל אביב, מצד אחד היה לה בבית בעל מכור שנעצר חדשות לבקרים ואף ריצה מאסר או שניים, ומצד שני היה לה גם ילד לגדל וניצנים של קריירה לטפח.

margol old 2
הדיווה של הקלפנים והבאסטיונרים

כאשר ההרואין גנב לה את הבעל, מרגול המשיכה בחייה עם הילד אסף בדרך אל הלא נודע בעידן של קסטות בתחנה המרכזית הישנה ומועדוני לילה קטנים עפופי אדי אלכהול ועשן סיגריות מחניק בלב הישן של תל אביב, רחוב לוינסקי בואך שונצינו, המסגר והשוק הסיטונאי הישן. שם, בחמארות שצמחו לצידם של מועדוני קוביות ורולטה אפלים, הקלובים, מרגול כסולנית להקת "הכנופייה" הפכה לדיווה של הקלפנים והבאסטיונרים. היא נתנה להם מאוולים תימנים עסלים שהתמזגו בסולואים של בוזוקי יווני אותנטי לכדי מוזיקה מזרחית חדשה בעברית סוחטת דמעות לשיכורים, ושירי ארץ ישראל שהכניסו לחמארות גם עורכי דין, רואי חשבון וסוכני ביטוח חובבי הרפתקאות.

כאן, באחד הקלובים הצמודים לחמארות, גם היה המפגש הרשמי הראשון שלה עם המשטרה. בפשיטה של מחלק מוסר בימ"ר תל אביב על קלוב ברחוב החשמונאים, שהיה אז לב הסצינה בזכות הכסף המזומן של הירקנים, הסווארים והנהגים מהשוק הסיטונאי. בפשיטה נעצרו הבעלים המפעילים של הקלוב: המנהל האישי שלה אשר ראובני, ושותפה לשירה על הבמות, הזמר חופני "הגדול" כהן. בחקירה נטל חלק אפריים ארליך, הלו הוא קרמשניט הגדול, שמצד אחד הביא מהמהמרים מידע מודיעיני על כך שגם מרגול מתל כביר שותפה לכאורה בקלוב של האמרגן משכונת התקווה והזמר מכרם התימנים, ומצד שני שחרר אותה מאחר והמידע לא היה מבוסס.

באותם ימים, 1995, ניהול קלוב הימורים בקושי היה שווה מעצר, ועדיין, רחוב החשמונאים בקושי התאושש אז מטראומת הרצח של מלך ההימורים יחזקאל אסלן במסעדת "מזל דגים", שבמקומו השתלט על סצינת ההימורים החשוד האולטימטיבי ברצח, זאב רוזנשטיין, איש עסקים ממולח וגנגסטר בוהמייני מהגל החדש. הבוס האינטילגנטי של הסצינה התאים כמו כפפה לחופני וראובני שעמדו בפרונט וגרפו אלפי שקלים על כל שעת משחק של מהמרים אשר העבירו שם מאות אלפי שקלים מיד ליד.

margol cohav nolad
מעמודי התווך של ריאליטי המוזיקה

תיק כוכב נולד

השלב הבא בביוגרפיה המשותפת של ראובני ומרגול כלל הפקות מושקעות עם הרבה רוקנרול בהשראת ירוסלב יעקובוביץ' ולהיטי זהב כמו "אלהמברה", "ריח מנטה", "חופשי", שהפכו אותה לכוכבת על, והקרינו על הבן הבוגר כבר, אסף לביא צנעני. אסף, שגדל באמתחתה, המשיך ללוות את הקריירה שלה בכל המובנים, גם כרך את שם נעוריה בשמו, גם נטל חלק בהפקות ועריכות מוזיקליות, וגם כתב לה, למשל את להיט הענק, "אז מה".

נכון, אז מה, אבל הבן אסף גם היה מעורב עד צוואר בפרשת הסחיטה של אסף אטדגי, המנהל האישי של מרגול שהפך למפיק הראשי של הזמר עומר אדם שהתגלה ב"כוכב נולד", הריאליטי בו מרגול היתה עמוד התווך. צנעני ג'וניור הצטרף להפקה עם אטדגי, ואחרי זה נושל מתפקידיו בסביבת ההפקה של הטאלנט.

לפי המשטרה, כדי לפצות על העוול גייסה מרגול את שלום דומרני, שיכפה על אטדגי את העמדה שלה לגבי גובה הפיצוי. בתמורה, נטען אז, מרגול תסייע לדומרני להקים סוכנות אמנים באמצעות כשרונות צעירים שהיא תפנה אליו, בין היתר מהמאגר הבלתי נדלה של "כוכב נולד".

margol assf lavi tzanani 390 279
מתוך הכתבה ב"סופהשבוע מעריב"

אחרי שבועיים וחצי במעצר שוחררו האם ובנה, וכתבי אישום הוגשו רק נגד מרגול ומיכאל חזן, האיש של דומרני ברמת גן, שהחל להוציא לפועל את פסק הבורר באיומים תחילה, עד שהגיעה המשטרה. מהחיבור של חזן לרמת גן נולד בתקשורת החיבור בין מרגול לעמיר מולנר, מה גם שבשחזור פרקי אותה עונה ב"כוכב נולד" היא נקלטה מקדישה שיר לחברו הטוב שגיב טיירי "אי שם" בכלא, ואילו בן כהן נקלט במצלמה של אולם שמחות מזהיר את אטדגי לא להמשיך יותר מדי עם המשטרה נגד מרגול.

היכולת של מרגול לשרוד את הימים הקשים בשכונת תל כביר, ואת ימי החמארות והקלובים בלב תל אביב, מעידים משהו על האישיות המחוספסת שלה כפי שבצבצה מכל סצינה ב"כוכב נולד", חרף מעטה האיפור הכבד ומכובדות הפריים טיים. האשה המזרחית הדעתנית, הלוחמת למען תרבות עדות המזרח מאז ימי ערוץ "בריזה" של רון כחלילי, היתה מקור לגאווה כאשר זכתה לקבוע בדומיננטיות היחודית שלה כיצד יישמע פס היצור המוזיקלי של הדור הבא במדינת ישראל. אבל הנפילה, שחשפה את החיבור שלה לעבריינים המסוכנים ביותר, הולידה אכזבה גדולה בקרב המזרחיים לצד שמחה לאיד בקרב חלק מהאשכנזים, רגשות אשר שבו ועלו השבוע עם הידיעה על מטען החבלה שנמצא ברכבה. וואחשית, כיניתי אותה באכזבה בטור שפרסמתי למחרת היום.

דפוסי העבר שמרגול נושאת עימה התנפצו לה בפנים גם השבוע, אחרי שהתאוששה לכאורה מההשפלה בתיק "כוכב נולד" עם קצת הופעות קטנות, ראיונות, תוכנית רדיו זניחה. לצד החיטוט בחיים החדשים שלה, כדי להבין את תעלומת הפשע החמור, מתחילים לחטט גם בחיים של בנה אסף. שניהם מתגוררים באזור, עיירה שבה משגשג שוק ההלוואות הקטנות, קבל 1000 שקל ושלם 100 שקל ריבית לשבוע. אחלה כסף, רק שצריך עוצמה מעוררת אימה כדי לגבות אותו. לפי הצילומים מהזירה, מרגול לא נראתה מבוהלת, אולי משום שהיא אלופה ב"חרבשה", שזה לערבב בשפה של תימניות עסליות.

 shamir meir
 האחריות הפלילית. מאיר שמיר

פיצוצים בעמקים

כהרגלה בקודש עטפה המשטרה גם את חקירת מטעני החבלה הזעירים שהתפוצצו סמוך למכונית ולבית של איש העסקים מאיר שמיר בצו איסור פרסום. גם לשמיר ניתן לייחס דפוסי עבר מהתחום הפלילי, מפרשת חברת הביטוח "לה נסיונל" הנשכחת בשנות התשעים, עת היה עד תביעה מרכזי נגד שותפיו אשר מכרו פוליסות על שמות חברי קיבוצים שנפטרו, ועד העסקה המקוממת לפינוי בינוי באיצטדיון ה"אורווה" על חשבון הפועל פתח תקווה ואוהדיה המסכנים. בשתי הפרשות היו התקשרויות מפוקפקות עם עבריינים, בראשונה עם איציק קיסוס המנוח, ובשנייה עם ייבדל לחיים ארוכים יו"ר הפועל פתח תקווה דני לוי, שגם הוא מקושר עסקית וחברתית לכמה עבריינים בכירים במיוחד.

האמת היא שגם במקרה של שמיר אין מילה רעה לומר נגד המשטרה, להיפך, האצבע המאשימה היא נגד שמיר. מולטי מיליונר שמצד אחד מנהל חברות ציבוריות ומצד שני מנהל מערכת יחסים כזו או אחרת עם גורמים בעולם התחתון. שמיר נתפש שם כאחד שלא מתלונן, בין היתר משום שהוא מסתיר תיבת פנדורה משלו, הוא והם צהובים זה לזה, ומכאן הרשות לקדם עניינים אצלו באמצעות מטעני חבלה. לגיטימי? ודאי שלא, אבל דומה כי היחיד שאינו מתרגש מקול המולת הפיצוצים הוא שמיר. נחיה ונראה.

סיפורים על מטעני חבלה על סלבריטאים כמו מרגול ואנשי עסקים מהסוג של שמיר עושים רעש גדול במרכז הארץ, אבל הם בקושי זוכים לאזכור כאשר הם מתרחשים בסביבה של אנשים פחות מפורסמים, ועוד לא הזכרנו את ישובי המגזר הערבי שם פיגועים פליליים הם עניין שבשגרה. רק השבוע נורו שניים בעכו, בוואדי ערה נתפס מצבור נשק אצל עבריינים, בדרך יפו תל אביב הושלך רימון רסס לעבר בית עסק שהבעלים שלו חייבים כסף וירדו למחתרת בארץ ובחו"ל, רימון הלם הושלך על ביתו של ראש עיריית גבעת שמואל.

alush ziv 330 
 "מלחמת אזרחים" בין עבריינים. זיו אלוש

בין העיירה מגדל העמק לבין בירת העמק עפולה מתנהלת בשבועות האחרונים מלחמה של ממש. כנופייה של עבריינים צעירים יחסית בהנהגתו של זיו אלוש, אחד מאנשי ארגון מיכאל מור לשעבר, יורים ומפוצצים מכל הבא ליד, אפילו חטיפה של אדם מביתו שבלב כפר ערבי למרגלות התבור מיוחסת להם. המנהיג שלהם, אלוש, מוכר לצרכני התקשורת מאז שבאביב 2015 ירו עבריינים המזוהים עם מור על הרכב בו נסעו אשתו וילדיו במהלך נופשון באילת. אלוש עוד הספיק "לטוס" באותו היום לנהריה, שם הוא ירה לעיני כל לעבר הבית של מיכאל מור ונמלט לביתו במגדל העמק, שם הוא נעצר ובהמשך נשפט לשנת מאסר.

מאז שהוא שוחרר מהכלא לפני מספר חודשים הוא חשוד כמי שמעורב בכמה אירועי ירי והטמנת מטעני חבלה לאנשיו של מור ברחבי הצפון. בין היתר נורה צרור יריות לעבר אשה בת 60 אשר ביקרה בבית בו מתגוררת אמו של עבריין מאנשי מור אשר עזב את הצפון ומתגורר עם "הבוס" באזור המרכז.

אלוש ושבעה מאנשיו נעצרו לפני כשבועיים בחשד לסדרת אירועי ירי, פיצוצים והצתות, אולם שוחררו על ידי בית המשפט בנצרת מחוסר ראיות. המעצר והשחרור לא השפיעו, שכן בשבוע האחרון נמשכו האירועים החמורים, אף ביתר שאת. במוצ"ש הושלך מטען צינור מאולתר לעבר בית באחד הקיבוצים בעמק אשר בו מתגוררת משפחה של עו"ד צעיר ידוע ומצליח מאוד, שלא במקרה הוא מייצג את מיכאל מור שנים רבות, ומאז הפילוג בארגון הוא מייצג את מור ולא את חבריו לשעבר מצפון הארץ.

האצבע המאשימה במשטרה מכוונת ישירות לכיוונם של אלוש ואנשיו, וגם המטען שהושלך על הבית בקיבוץ מתאים פחות או יותר בפרופיל שלו למטענים שהושלכו בזירות אחרות, ועליהם אנשי אלוש היו עצורים. בשלב זה, לנוכח השחרור של החבורה, למשטרה אין סיבה לעצור אותם. אם במשטרה ובסביבה של העורך דין האמינו שמדובר באירוע חד פעמי חולף, חרף חציית כל הגבולות, הרי שביום רביעי חשף העיתונאי יואב איתיאל מ"פוסטה", כי מטען חבלה מאולתר נוסף הושלך, הפעם על בית במגדל העמק אשר מזוהה ישירות עם משפחתו של העורך דין.

חקירת האירועים הועברה אמנם מתחנת מגדל העמק לימ"ר צפון, שינוי מבורך שלא גרם עד כה לאלה גם אלה לקחת את תוצרי מצלמות האבטחה מביתו של העורך דין בקיבוץ, מה שמלמד עלך חוסר הרצינות של החקירה. על חבילת אבטחה מהסוג שמקבלים פרקליטים מאויימים, אף עורך דין פלילי כבר לא מדבר. אולי באמת מוטב שארגוני הפשע יפתרו את הסכסוך החריג הזה בדרכים שלהם, כפי שידוע כי הם עושים כעת בפועל באמצעות משלחות מכל הצדדים.

 maariv 17 1 13 margol
הכתבה כפי שפורסמה ב"מעריב סופהשבוע"

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement