פוסטה - משוחד כן, תמים לא
האישום: אונס חיילת על מזרונים בחלק האחורי של רכב הסוואנה

האישום: אונס חיילת על מזרונים בחלק האחורי של רכב הסוואנה

שני הנהגים מבסיס שייטת 13 נאשמים שביצעו עבירות מין חמורות בחיילת שהכירו, לאחר ששתו לשוכרה.…

הרגע הזה שבו הרשיעו את אלאור אזריה

הרגע הזה שבו הרשיעו את אלאור אזריה

עכשיו כולם יודעים, הוא לא רק חבר בתנועה הדוחה לה פמיליה, מאתמול הוא גם הסמל…

כתב אישום מזעזע בתיק השוטר שאנס חיילת

כתב אישום מזעזע בתיק השוטר שאנס חיילת

פרקליטת מח"ש מתארת בפירוט כיצד שכנע השוטר בן ה-50 את החיילת בת ה-21 להצטרף אליו…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

משוחד כן, תמים לא

נכתב על ידי עו"ד קובי מרגולוב ב .

עו"ד קובי מרגולוב על השופטים בתיק אלאור אזריה לנוכח הטינופת הטוקבקיסטית הצפויה לכולנו

shofetet heler maya sitbon yaron 250 200   shofet wahabi carmel 150 200
  השופטים מאיה הלר, ירון סיטבון וכרמל וואהבי   

אינני מכיר את חומר הראיות בעניינו של אלאור אזריה, ולא בטוח שהייתי רוצה להכיר. גם לא נכחתי בדיוני בית הדין הצבאי, על אף שבכל פעם שביקרתי שם בעניינים אחרים זכיתי לפגוש את המפגינים, הזויים פחות או יותר, שהפגינו מחוץ לשערי מחנה ״הבית הירוק״ ביפו בו התנהל המשפט עצמו. באשר לצוות ההגנה אני יכול לציין שמהיכרותי האישית עם חלק מחבריו, ניכרו ההשקעה האדירה בתיק ותעצומות הנפש הנדרשות כדי לנהל תיק שכזה.

עד כה, לא הבעתי את דעתי בפומבי על התנהלות ההליך השיפוטי, וגם מטרת הטור הזה טרם יבשה הדיו, לא נועדה לפרשן את הכרעת הדין, את זאת יעשו רבים אחרים וטובים ממני. כל רצוני הוא לצאת להגנתם, ונראה שיש בכך צורך לצערי, של השופטים הצבאיים - אל"מ מאיה הלר, סא"ל ירון סיטבון, סא"ל כרמל וואהבי - חברי ההרכב שדן במשפט אזריה.

מודה, אני משוחד. אני משוחד מהיותי בוגר המערכת הצבאית, הן זו של הפרקליטות והן זו של מצ״ח. אני משוחד כי אני מכיר אישית חלק מחברי ההרכב שנים רבות. אני משוחד כי ביליתי באולמם שעות אינספור בדיונים רבים, הן כתובע והן כסנגור. אני משוחד כי אני, בניגוד לחלקים נרחבים בציבור התומכים של אזריה, גם מכבד את בית הדין הצבאי ואת השופטים.

משוחד כן, תמים לא. כולנו בני אדם וגם לשופטים הצבאיים בוודאי לא זרות ההשפעות החיצוניות ורחשי הרקע שהפכו לטונים צורמים מיד לאחר תחילת החקירה ולכך אורך המשפט. הקולות הרמים שהשמיעו תומכי החייל באמצעות מגפון אל עבר בית הדין אכן נשמעו. קשה היה שלא לשמוע. אבל מול כל אלה ניצבת כחומה בצורה היושרה המקצועית והמשפטית של השופטים, ובקשר אליה אין לי שום ספק.

od margolov kobi new 195 210 
 עו"ד קובי מרגולוב

הכרעת הדין מושתתת על ראיות בלבד שהובאו בפני השופטים ועל העדויות שנשמעו. הרושם שהותירו העדים, הן מצד התביעה והן מצד ההגנה, הוא אשר התווה את הקו של הכרעת הדין המרשיעה.

הרושם שעדות אזריה הותירה בלבם של השופטים הוא שהכתיב את המלים הקשות שנכתבו לגביה. צר לי אבל זו ככל הנראה האמת. השופטים פשוט לא האמינו לדבריו. לא בגלל שדעתם הייתה מוטה מלכתחילה, לא עקב התבטאות זו או אחרת של גורם צבאי בכיר, לא בגלל שהם מצביעי שמאל, ולא בגלל מוצאו של החייל. הם לא האמינו כי העדות שלו לא היתה אמינה בעיניהם. בטוחני כי הם עשו את עבודתם במקצועיות וללא משוא פנים, ייתכן מאד שדווקא רצו ואף חיפשו להאמין לאזריה, אלא שהמציאות אשר הצטיירה בעיניהם ככל שהתקדם המשפט הצביעה לכיוון שונה מגרסתו.

אני רוצה לחזק את ידי השופטים שטינופת טוקבקיסטית הולכת להישפך על ראשיהם בימים הקרובים, קיטונות של טינופת, ורק בגלל שעשו את עבודתם נאמנה. אנחנו, הסנגורים הצבאיים, מכירים אתכם ויודעים שהכרעת הדין שנכתבה על ידכם ניצבת על אדני אמת, אמת משפטית ועובדתית כפי שהינכם רואים אותה. את הביקורת הייתם סופגים בכל מקרה, ללא קשר לתוצאה, מצד זה או אחר הציבור הישראלי המפולג.

ולבסוף, יהיו כאלה שיגידו שהייתי סובר אחרת אם הייתי מייצג את אזריה ומוחה על הרשעתו. יכול מאוד להיות, אבל מחאה לגיטימית כנגד הרשעה או זיכוי לעולם לא תופנה כנגד יושרתם המקצועית והאישית של השופטים, מקומה בבית הדין הצבאי לערעורים, לשם יגיע התיק בסופו של דבר גם התיק הזה.

* הכותב עו"ד קובי מרגולוב הוא עו"ד פלילי וצבאי, סגן מפקד מצ"ח ותובע צבאי לשעבר, מכהן כסגן יו"ר ועדת צבא וביטחון לשכת עורכי הדין

 

פרסומת - Advertisement