פוסטה - "גם חבר שלך מהימ"ר לא יעזור לך, שאלוהים ישמור עליך וכל בני ביתך"
הלפלפים של הבטים

הלפלפים של הבטים

חמישה עצורים צעירים בחשד להימורים על משחקי ליגת הנוער בכדורעף אינם מכחישים שהם מהמרים אבל דוחים…

ימ"ר ת"א נגד הפעיל החברתי עו"ד ברק כהן

ימ"ר ת"א נגד הפעיל החברתי עו"ד ברק כהן

עו"ד מנחם רובינשטיין לא מוכן לקבל את העובדה שרכזי המודיעין של הימ"ר בהשראת ממשלת הימין…

פרסום ראשון: שנתיים מאסר על נסיון החיסול של אלי טביב

פרסום ראשון: שנתיים מאסר על נסיון החיסול של אלי טביב

החוקרים: הנאשמים ביצעו את "העבודה" עקב מחלוקת על כרטיס השחקן של טוטו תמוז שעבר מבית"ר…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

"גם חבר שלך מהימ"ר לא יעזור לך, שאלוהים ישמור עליך וכל בני ביתך"

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

לירון אמסטט נאשם בסחיטה באיומים של מאמן כושר בליגת העל שניהל רומן עם גרושתו, דרש ממנו 400 אלף שקל בטענה שהרומן החל לפני הגירושים. הסנגור: "דברים שהוצאו מהקשרם"

AMSTAT YARON FACEBOOK
ירון אמסטט

הפרקליטות הגישה (חמישי, 16.3) לבית המשפט המחוזי כתב אישום, בו היא מייחסת לירון אמסטט (46) מתל אביב סחיטה באיומים ופגיעה בפרטיותו של מאמן כושר מקבוצת כדורגל בליגת העל. הסיפור על ההיתקלות של אמסטט – בעל צ'יינג' מוכר למשטרה - עם המתלונן, פורסם לראשונה באתר "פוסטה".

על פי כתב האישום, במהלך שנת 2015 היתה גרושתו של אמסטט בקשר אינטימי עם המתלונן, והקשר ביניהם פסק כבר באותה שנה. במהלך שנת 2016 גילה אמסטט אודות הקשר, ולפי כתב האישום הוא חשד שהקשר התנהל עוד לפני הגירושין. לפיכך, כך נטען, בסביבות חודש ינואר הוא פנה לחברו, סיפר לו כי הוא כועס על המתלונן בעקבות הרומן עם גרושתו, וכי הוא מחפש אותו. לאחר בירור שערך החבר עם המתלונן, ב-22 בינואר הוא קישר בינו לבין אמסטט.

הפרקליטות טוענת כי במהלך השיחה הציג אמסטט את עצמו כמי שקשור לעניין, אך הסתיר את זהותו האמיתית, קילל את המתלונן, קרא לו שקרן, ואיים כי יגרום לכך שיכו אותו, ויפגעו בפרנסתו, בו ובבני משפחתו. באותה שיחה, כך נטען, אמסטט איים כי מפגש של המתלונן עם גרושתו יביא למותו. עוד עולה מכתב האישום, כי אמסטט הוסיף שיש מוצא אחד - בדיקת פוליגרף. לפי האישום, הוא אמר כי אם התוצאה תצביע על כך שאמסטט טעה, הוא ישלם למתלונן 200 אלף שקל, אך אם יתברר כי המתלונן שיקר – והרומן התחיל עוד לפני הגירושין - יהיה עליו לשלם לאמסטט 400 אלף שקל.

הפרקליטות מוסיפה ומתארת את תוכן השיחה הזו: לטענתה, המתלונן אמר כי לא היה לו קשר אינטימי עם האישה כשהיתה נשואה, ואף ביקש להיפגש עם אמסטט פנים מול פנים על מנת להבהיר את העניין. מנגד, אמסטט המשיך באיומיו ודרישתו ל-400 אלף שקל.

לפי כתב האישום, למחרת היום ניסה אלמוני מטעמו של אמסטט לאתר את המתלונן, אך זה סירב למסור את מיקומו, ובשיחות נוספות הודיע כי פנה למשטרה. בשבועות שלאחר מכן, טוענת הפרקליטות, אדם שזהותו אינה ידועה התקשר למתלונן מטעמו של אמסטט, הזדהה כ"אבי" וטען כי הוא מעוניין לסייע למתלונן להיחלץ מהסיפור. המתלונן סירב ל"אבי", אך זה המשיך להתקשר ולחפש אותו, לבקש להיפגש איתו ולשלוח לו הודעות, למרות שהמתלונן ציין בפניו כי הוא בקשר עם המשטרה וביקש להניח לו.

 telephon fraud 2
 סחיטה טלפונית

עוד עולה מכתב האישום, כי ב-26 פברואר שלח אמסטט או מי מטעמו למתלונן הודעות כתובות בנוסח זה: "גם חבר שלך מהימ"ר לא יעזור לך, שאלוהים ישמור עליך ועל כל בני ביתך", כמו גם איומים וקללות נוספות. באותו היום, טוענת הפרקליטות, אמסטט התקשר שוב למתלונן, קילל אותו ואיים כי יפגעו בו ובילדיו. בנוסף, לפי כתב האישום אמסטט שב ודרש ממנו לעבור בדיקת פוליגרף ולשלם לו את הכסף, ואף דרש ממנו להיפגש איתו פנים מול פנים בתל אביב. המתלונן, מצידו, שב וחזר כי המשטרה בתמונה, והוסיף כי השיחה מוקלטת, אך לפי האישום אמסטט המשיך לאיים, אמר כי  אינו מפחד מהמשטרה, והוסיף כי אם ייכנס לכלא - יש רבים אחרים שיפעלו במקומו. לפי האישום, הוא סיכם בכך שיש לו סבלנות, וכן שהוא ירדוף את המתלונן כל חייו.

ב-1 מרס, בהנחיית המשטרה, התקשר המתלונן לשליחו של אמסטט, והודיע לו כי אינו מעוניין לדבר  איתו, אלא עם אמסטט ישירות, וביקש את מספר הטלפון שלו. אמסטט התקשר למתלונן, ודרש ממנו להיפגש בתל אביב, שהשיב כי הוא מוכן להיפגש רק בעיר מסויימת, שם הוא מרגיש בטוח.

כתב האישום נגד אמסטט מתבסס על עדותו של המתלונן, הקלטות שביצע בטלפון הנייד שלו - של השיחות עם אמסטט ואחרים מטעמו - וכן על הודעות טקסט. בחקירתו, אמסטט זיהה את קולו, טען כי אמר את הדברים, אך הכחיש איומים והתעקש כי בסך הכל רצה לברר את האמת, מאחר שכעס על גרושתו שהיתה בקשר עם גבר אחר. הוא אף הכחיש ששלח אחרים לאתר את המתלונן, והוסיף כי לא היה לו כל רצון לקבל מהמתלונן כספים, למרות הנאמר בשיחות המוקלטות.

od ben yehuda ehud 150 
 עו"ד אהוד בן יהודה

כאמור, אסמטט מוכר למשטרה. יש לו קשרים חברתיים ועסקיים עם בכירים במשפחת פשע ידועה מאזור השפלה, ועבריינים נוספים ברחבי הארץ. מבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה נגדו עולה, כי רק בחודש ינואר 2017 הוטל עליו מאסר בפועל, כמו גם מאסר על תנאי לאחר שהורשע באיומים. כמו כן, תלויים ועומדים נגדו לא פחות מארבעה כתבי אישום על עבירות שבוצעו במהלך השנים 2014-2016, כולל חבלה חמורה ותקיפה.

סנגורו של אמסטט, עו"ד אהוד בן יהודה, מסר בתגובה: "מרשי טוען שלא סחט את המתלונן ומדובר בדברים שהוצאו מהקשרם. בנסיבות העניין יש סיכוי רב שישוחרר בשבוע הבא". 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement