פוסטה - מנכ"ל קבוצת כדורגל עם רקורד בסוכנות הימורים לא חוקיים בספורט
הלפלפים של הבטים

הלפלפים של הבטים

חמישה עצורים צעירים בחשד להימורים על משחקי ליגת הנוער בכדורעף אינם מכחישים שהם מהמרים אבל דוחים…

ימ"ר ת"א נגד הפעיל החברתי עו"ד ברק כהן

ימ"ר ת"א נגד הפעיל החברתי עו"ד ברק כהן

עו"ד מנחם רובינשטיין לא מוכן לקבל את העובדה שרכזי המודיעין של הימ"ר בהשראת ממשלת הימין…

פרסום ראשון: שנתיים מאסר על נסיון החיסול של אלי טביב

פרסום ראשון: שנתיים מאסר על נסיון החיסול של אלי טביב

החוקרים: הנאשמים ביצעו את "העבודה" עקב מחלוקת על כרטיס השחקן של טוטו תמוז שעבר מבית"ר…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

מנכ"ל קבוצת כדורגל עם רקורד בסוכנות הימורים לא חוקיים בספורט

נכתב על ידי אמיר זוהר ב .

ליאור סילוק הורשע בתיק הימורים בספורט וסחיטה באיומים ונשפט לשישה חודשי עבודות שירות, מה שלא מנע למנות אותו ארבע שנים אחר כך למנכ"ל הפועל רמת השרון מהליגה הלאומית בכדורגל * תגובת רמת השרון: "מנכ"ל המועדון ביצע עבירה ומילא את חובותיו לחברה, אנו שמחים להיות מודל להשקעה וטיפוח בני נוער"

siluk lior
ליאור סילוק (צילום: אתר דאבל פס)

באוגוסט 2014 מונה כדורגלן העבר ליאור סילוק לתפקיד מנכ"ל הפועל ניר רמת השרון מהליגה הלאומית בכדורגל. לאחרונה התקבל מידע על כך שבשנת 2010, ארבע שנים לפני המינוי סילוק הורשע בעבירה חמורה של ארגון הגרלות והימורים בספורט, כמו גם בעבירה של סחיטה באיומים - מה שלכאורה מציל צל כבד מעל תפקודו כמנהל קבוצת כדורגל מקצוענית הנתמכת מכספי ציבור.

בכתב האישום המקורי, סילוק היה אחד מארבעה נאשמים, שהראשון מביניהם הוא אביאל וואהל, יעד מודיעיני של המשטרה ומי שמוגדר על ידי המודיעין המשטרתי כבכיר בארגון הפשע מוסלי, ראש הזרוע המבצעית של הארגון אשר נאשם כעת בשני מעשי רצח. כתב האישום המקורי כלל עבירות חמורות כמו קשירת קשר והלבנת הון, אבל במסגרת הסדר טיעון בין הסנגורים לבין הפרקליטות וואהל נמחק מכתב האישום בו נותרו שלושה בלבד: סילוק, דוד קורצקי וניר קורצקי.

כל שלושת הנאשמים הם למעשה בני משפחה אחת שגדלו יחד בשכונת מורשה ובקבוצת הכדורגל שלה, הפועל מורשה רמת השרון, קבוצה בת של הקבוצה הגדולה בעיר. הם גם בני משפחה של האחים יעקב ומנחם קורצקי, מהדמויות הבולטות בספורט של עיריית רמת השרון, יעקב הוא מחזיק תיק הספורט בעירייה החולש על התקציבים שמועברים לקבוצה "של" סילוק.

himurim internet

כך או כך, בכתב האישום המתוקן נגד השלושה, במהלך השנים 2009-2010 ועד שנעצרו במאי 2010, בהזדמנויות שונות, עסקו השלושה בארגון ועריכת משחקים אסורים, הגרלות והימורים. באותה תקופה פעלו מספר רשתות שארגנו הימורים בספורט, שתי הגדולות שבהן נוהלו על ידי גורמים מארגוני פשע מרמת גן וכפר שלם, עם קהל לקוחות עצום בכל ערי השרון. ההימורים נערכו אז בשיטות שונות בעיקר בדירות פרטיות אליהן הזמינו אנשים כדי להמר במחשבים של "הבית", או שמהמרים היו משחקים מהמחשב הפרטי בביתם על בסיס קרדיט שקנו מהסוכנים השונים של הרשתות.

באישום השני נטען, כי סילוק הציג עצמו כסוכן הימורים בפני איש משפחה מובטל מרמת השרון והציע לו להמר על תוצאות משחקי ספורט ("בטים"). האיש נענה להצעה ובמשך תקופה סילוק שיתף אותו בהימורים על משחקים, בסכומים של מאות ואף אלפי שקלים בכל פעם.

בשלב כלשהו, הקשר בין סילוק לבין המהמר מרמת השרון נותק, אבל כאשר הוא חודש סילוק סיפק למהמר קוד גישה לאתר הימורים ואמר לו כי יש לו אשראי של 200 אלף שקל באתר, ללא בטחונות. תוך זמן מה המהמר הפסיד באתר 192 אלף שקל - חוב שהוביל לפגישה בינו לבין סילוק בבית קפה ברמת השרון. באותה פגישה, המהמר המופסד אמר לסילוק כי אינו יכול לעמוד בהחזר החוב. בתגובה, כך לפי כתב האישום, סילוק איים להפוך את השולחן לצידו ישבו השניים, וכאשר המהמר איים להתלונן במשטרה, אמר לו סילוק: "אתה מניאק, אתה שוטר". בכך לא הסתיימו ההימורים, וסילוק הבהיר למהמר כי הוא ייפגע אם לא יישלם את החוב. בתגובה, המהמר קם ממושבו ועזב את המקום.

סילוק הגיע באיחור גם לפגישה שנערכה בין דוד קורצקי לבין המהמר ב-21 באפריל 2010, באותו בית קפה. באותה פגישה קורצקי הציג עצמו כבעל אתר ההימורים, ופגישה נוספת נקבעה לאותו ערב, אליה הביא המהמר גם את אשתו. באותה פגישה הובהר למהמר כי אין דרך להתחמק מהחוב, וקורצקי אף סיפר כי השתחרר לאחרונה מבית הסוהר ולכן הוא זקוק לכסף. למהמר הוצע להיעזר במשפחתו המורחבת. בסיכום הפגישה הוחלט כי המהמר ישלם 25 אלף שקל באופן מיידי, ואת היתרה ישלם באחת משתי צורות - 150 אלף שקל במזומן, או 210 אלף שקל בשישה תשלומים.

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, כיבד את הסדר הטיעון שהושג בין הפרקליטות לבין הנאשמים בתיק, למרות שציין בהחלטתו כי מדובר בעבירות חמורות ובהסדר שמקל עם הנאשמים. עם זאת הוא ציין כי המתלוננים בתיק, ביניהם המתלונן באישומים שיוחסו לסילוק, סירבו לשתף פעולה עם המשטרה. על סילוק נגזרו לבסוף שישה חודשי מאסר בפועל, אותם ריצה בעבודות שירות, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 10,000 שקל.

מההתאחדות לכדורגל נמסר בתגובה: "ההתאחדות לא יכולה לדעת על הרשעה של כל אדם בכל מקום. האחריות חלה על מי שרשם אותו. לאור הפניה, יוציא היועמ״ש, עו״ד אפרים ברק, מכתב לאגודה ולליאור סילוק כדי לברר את הנושא. במידה שיתברר כי אכן יש הרשעה כזאת, בית הדין העליון של ההתאחדות יחליט אם זאת עבירה שבגינה הוא אינו יכול לשמש עוד כבעל תפקיד".

בתגובה שהוציאה הפועל ניר רמת השרון נמסר: "הקבוצה פועלת ותמשיך לפעול על פי חוקי ותקנות ההתאחדות לכדורגל בישראל, מנכ"ל המועדון ביצע עבירה ומילא בגינה את חובותיו לחברה, אנו שמחים להיות מודל להשקעה וטיפוח בני הנוער והקהילה".

עדכון (20.11): סילוק התפטר מתפקידו

בעקבות הפרסומים בתקשורת, ובין היתר הפרסום באתר "פוסטה", מנכ"ל קבוצת הכדורגל הפועל ניר רמת השרון, ליאור סילוק, התפטר מתפקידו. במכתב ששלח אתמול (20.11) ליו"ר המועדון גל הלוי, הודיע סילוק כי בעקבות "ההתפתחויות" ועל מנת "לא לפגוע בקבוצה ולאפשר לה להתנהל כמו שצריך, אני מבקש להודיע על התפטרותי...". 

כזכור, פורסם כי לסילוק עבר פלילי: הוא הורשע בתיק הימורים וסחיטה באיומים.

בעקבות הודעתו של סילוק, ולבקשתו, מונה לו מחליף: שלומי עסיס. במקביל, המועדון פנה במכתב ליועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, עו"ד אפרים ברק, והודיע לו על התפטרותו של סילוק מתפקידו. במכתב ששלח לברק עו"ד רפאל יצחק בשם המועדון, הוא ציין: "מרשתי לא ידעה על הרשעתו של מר סילוק עד לפרסום הכתבות בנושא ומכאן חלה עליה חובת תום הלב". 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement