פוסטה - אונס קבוצתי אכזרי או מפגש מיני פרוע ומתוכנן?
"התיקון הכללי" לפי עינת הראל

"התיקון הכללי" לפי עינת הראל

מעבדות בזנות לחירות רוחנית בפייסבוק ובכלא – "המדאם" של תל אביב הפעילה בתי בושת בהם…

רעידת אדמה במגזר: תושב ברטעה נאשם באונס ילדים מחיפה ואדי ערה והגליל שהכיר בפייסבוק

רעידת אדמה במגזר: תושב ברטעה נאשם באונס ילדים מחיפה ואדי ערה והגליל שהכיר בפייסבוק

הנאשם הפך לסיוט מתמשך עבור כעשרה נערים בהם התעלל מינית לאחר שפיתה אותם באמצעות כלבים…

הפללת לקוחות זנות? צפירת הרגעה מאמי פלמור

הפללת לקוחות זנות? צפירת הרגעה מאמי פלמור

כנס לשכת עורכי הדין: מנכ"לית משרד המשפטים העומדת בראש הוועדה לצמצום צריכת הזנות הבהירה כי "אין מחקרים…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

אונס קבוצתי אכזרי או מפגש מיני פרוע ומתוכנן?

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

המשטרה טוענת כי תושב הרצליה שקיים יחסי מין עם נערה, הזמין למפגש הבא איתה את שני חבריו, ולאחר מכן השלושה אנסו אותה במשך מספר שעות, כשהיא כבולה באזיקים. החשודים טוענים כי הקלטות בטלפונים הסלולאריים שלהם יוכיחו כי יחסי המין התקיימו בהסכמה

korban min
אילוסטרציה

"לאחר שהיא באה אל החשוד הוא נתן לה לשתות דבר מה, אמר שהוא נתן לה לשתות 'אקסל'. לאחר שהיא שתתה את המשקה היא איבדה תחושה, הוא זרק אותה על המיטה, כבל אותה באזיקים וכיסה את עיניה. מאז, במשך כמה שעות, הוא וגברים נוספים התעללו בה במשך כמה שעות". כך טען נציג המשטרה, רס"ב יוני הירשהורן, בדיון להארכת מעצרו של החשוד המרכזי (22) באונס קבוצתי של נערה בת 17 בהרצליה.

אבל בניגוד לגרסת הצעירה, החשודים באונס טוענים כי קיימו עם המתלוננת יחסי מין בהסכתמה. בין היתר, סנגוריהם טענו בבית המשפט כי בטלפונים הסלולאריים של החשודים הקלטות המוכיחות לכאורה את טענותיהם.

תחילת הפרשה מספר ימים לפניה האירוע הנטען, כאשר החשוד המרכזי הכיר את הנערה. השניים הלכו אל ביתו, שם קיימו יחסי מין בהסכמתה. מהחקירה עולה, כי במהלך סוף השבוע, לאחר מספר התכתבויות, השניים קבעו להיפגש שוב כדי לקיים יחסי מין. לטענת המשטרה, כשהגיעה הנערה אל בית החשוד, היא גילתה שבבית גם שני חבריו, שאותם לא הכירה. השלושה, טוענת המשטרה, אנסו אותה בזה אחר זה במשך מספר שעות.

בסוף השבוע הגיעה הנערה, מלווה בחברתה ובאמה של חברתה, לבדיקות במרכז לנפגעות תקיפה ("חדר 4") מינית בבית חולים "וולפסון" בחולון. מבדיקות שנערכו לה עלה חשד לשימוש בסם. שוטרי תחנת גלילות, שקיבלו דיווח, הגיעו אל בית החולים אך התקשו לגבות עדות מהנערה. רק ביום ראשון (16.4) היא מסרה את גרסתה המלאה לחוקרים. במקביל, נגבו עדויות מאנשים שהיא מכירה. כמו כן, לידי המשטרה הגיעו צילומי הודעות טקסט ששלחה לחברתה, שלפי המשטרה מחזקות את גרסתה.

בסיומן של פעולות חקירה נוספות נעצר החשוד המרכזי, ולאחר מכן שני החשודים הנוספים. היחידה החוקרת מייחסת לשלושתם עבירות אונס ומעשה סדום. הנערים הכחישו בחקירותיהם כי כפו עצמם על הנערה, וטענו כאמור כי קיימו איתה יחסי מין בהסכמה.

סנגורו של החשוד המרכזי מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד אייל שמחוני, טען בדיון להארכת מעצרו, כי החשוד הודיע לנערה מראש ששני חבריו מהדרום יהיו אף הם בביתו, ושאל האם הדבר לא מפריע לה. נציג המשטרה השיב לטיעון זה כי הדבר לא עולה מגרסת הנערה, אך הסנגור הוסיף וטען כי לדברי החשוד ישנן הקלטות במכשיר הטלפון שלו, בהן מסבירה הנערה לחשודים, "לקראת המפגש הבא", עם אלו אמצעים היא רוצה שיבואו. 

od yaakobi yashar195 195g  od bauman dan mew    
עו"ד ישר יעקובי  עו"ד דן באומן    

סנגורו של אחד החשודים הנוספים, עו"ד ישר יעקובי, טען בדיון נפרד להארכת מעצרו: "לדברי מרשי, בזמן האירוע שלכאורה אמור להיות לא נעים בעליל מאוד ודורסני, היא התקשרה לחבר שלו  והזמינה אותו להצטרף למפגש הבא, וציינה: 'תביא קרח וקצפת'. כל זה מוקלט בקולה הרגוע בוואטסאפ ונשלח לאותו חבר".

הסנגורים טענו כי גם בסלולאריים של החשודים האחרים ישנם ממצאים מזכים וביקשו מהמשטרה לבדוק את ההקלטות וההתכתבויות: "עצוב שטענות המתלוננים בדרך קבע נבדקות בצורה יעילה  וזריזה וטענות החשודים לוקחים זמן. חשוב לשמוע את קולה במהלך האירוע הנטען. קולה נמצא בטלפון של החשוד שנמצא בידי המשטרה".

סנגורו של החשוד השלישי, עו"ד דן באומן, טען בבית המשפט כי המתלוננת המציאה את סיפור האונס מאחר שאמה כעסה על ששיקרה לה לגבי הסיבה לחזרתה הביתה רק בשבת ב-10 בבוקר: "כל הבילוי כולו היה לגמרי ברוחה ובהסכמתה של הנערה. לפחות מהשעה שש בבוקר אמה חיפשה אותה באינטנסיביות בשיחות טלפון ובהודעות. אותה נערה לא רק שהיא בקשר פחות או יותר רציף עם אמה, אלא מחליטה מיוזמתה לפברק סיפור כי היא כביכול נמצאת במקום אחר, בחברת ידיד מסוים, ואפילו שולחת לאימא שלה תמונות ממקום אחר - מחוף הים, תמונות ישנות, כדי לפייס את דעת אמא שלה שהיא נמצאת כביכול עם ידיד. יש כאן תקשורת חופשית. כמובן שאילו רצתה להזעיק עזרה יכלה לעשות זאת. היא משקרת לאמה".

shofetet kohan omer hayuta  
השופטת חיותה כוחן  

מעצרו של החשוד המרכזי הוארך במוצאי החג עד ה-20 באפריל. השופט דניאל הורוביץ קבע כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות. השופטת חיותה כוחן עומר, שדנה ביום שלישי בעניינם של שני החשודים הנוספים, קבעה כי "על פי גרסת המתלוננת, אחד החשודים בעל אותה שלא בהסכמתה תוך שימוש בכוח ובאביזרים נוספים... קשה להעלות על הדעת שנערה בת 17 תסכים לקיים יחסי מין עם שלושה בחורים ששניים מהם היא כלל לא מכירה ושאחד היא הכירה יום קודם. למרות, ההסתייגות, אי אפשר להתעלם מהגרסה שהחשודים מעלים ויש לבדוק את גרסתם כמו את גרסת המתלוננת".

בתום הדיון, עורכי הדין באומן ויעקובי, שמייצגים את החשודים מהדרום, שבו וטענו כי היחסים היו בהסכמה מלאה והגישו לבית המשפט המחוזי ערר על הארכת המעצר. עו״ד באומן: "מדובר בחייל בשירות סדיר. החייל מסר גרסה מפורטת לגבי השתלשלות האירועים וטוען בתוקף כי כל היחסיים היו בהסכמתה המלאה של הצעירה. אנו סומכים על המשטרה שתבדוק את גרסתו של החייל ותאפשר את שחרורו".

עו״ד יעקובי: "בחורים הצעירים מכחישים מכל וכל את החשד, וטוענים כי כל היחסים קוימו בהסכמה. לדעתנו בחזקת המשטרה יש ממצאים אובייקטיביים שמצביעים דווקא על חפות החשודים. המשטרה לא ממהרת לבדוק את טענות ההגנה, וצר לי על כך. לכן, הוגש ערר מטעמנו, כשאנו מבקשים כי בית המשפט המחוזי יורה למשטרה לבדוק את טענות החשודים באופן מיידי".

 od vizel noga new 201 201

על חבל דק / עו"ד נוגה ויזל

כשאנחנו שומעים סיפור או ידיעה, המסקנות שנגיע אליהן יהיו בדרך כלל תוצאה של פרדיגמות - תבניות מחשבה ופרשנות אישית שכל אחד מאיתנו גיבש במהלך החיים. איכשהו, כשמעורבים בסיפור סמים, דמות נשית, סקס וגברים, הרוב לא יחשבו על חגיגה והילולה של כל המעורבים בדבר, אלא יפנו אצבע מאשימה לגברים, על כך שכפו ואנסו בסיוע הסמים. כי לנערה בת 17 לא יכולות להיות חלילה פנטזיות על מין קבוצתי, כאלה השאובות מהסרטים הפורנוגראפיים שמציפים את הרשת ושהנוער של ימינו נחשף אליהם כבר בגיל צעיר במיוחד.

למאמר המלא  

עדכון (20.4.17): "חומר החקירה מעיד על תכנון מוקדם"

בית משפט השלום בתל אביב האריך בשישה ימים נוספים את מעצרם של שלושת הצעירים החשודים באונס אכזרי של נערה, בת 17, בהרצליה בסוף השבוע האחרון.

עו"ד טלי גוטליב, המייצגת אחד מהחשודים מהדרום, טענה בדיון כי הנערה פרסמה בפייסבוק שלה תמונות עם חוטיני, דיברה בגוונים מיניים ויצאה עם גברים בני 50. לכך השיב נציג המשטרה: "הנושא בבדיקה. כל בחורה יכולה להעלות כל מיני תכנים וזה מותר, אם זה מוסרי או לא זה לא עניין שלך. ברגע שאומרים 'לא' אז לא". עוד ציינה הסנגורית כי ישנה הקלטה שבה נשמעת הנערה אומרת לחבר נוסף של החשודים: "בוא תעשה אותי", ולדבריה נשמעת בהקלטה זו כשהיא גונחת. לכך השיב החוקר תוך שהוא מציג לביתה משפט את תמליל ההקלטה: "מדובר בגניחות כאב".

כאשר שאלה עו"ד גוטליב לעניין הסמים שנטען שנמצאו, השיב החוקר: "המתלוננת מתארת סיטואציה מסוימת שבעטיה היא נכנסה למצב של חוסר אפשרות להתנגד". לדבריו, בגופה של הנערה נמצא סם מסוג קוקאין. באותה נשימה ציין החוקר כי בחיפוש בבתיהם של החשודים לא נמצאו סמים. בהקשר זה הנערה סיפרה כי לאחר ששתתה משקה היא איבדה את עושר ההתנגדות שלה. עוד ציין החוקר כי הנערה אמרה שהיא זעקה אבל זה לא עזר.

כאמור, החשד של המשטרה בהתבסס על עדותה של הנערה כי כאשר הגיעה לדירתו של הצעיר מהרצליה בעקבות היכרות קודמת עמו, לא ידעה כי הימצאותם של שני חבריו בדירה. "לאחר שהיא הייתה במיטה היא ראתה אותם, הם הסתתרו בתוך הבית", סיפר החוקר. "המתלוננת הייתה במצב של חוסר אפשרות להתגונן או להביע עמדה ואז מצטרפים השניים האחרים".

במהלך הדיון שאל סנגורו של חשוד נוסף, עו"ד דן באומן, כיצד התרשם קצין החקירות ממה שנשמע בהקלטות ששלחה הנערה לחברם של החשודים. לכך השיב החוקר: "ההתרשמות שלו כי זה לא גניחות של הנאה". עוד ציין הסנגור: "מרשי ללא עבר פלילי ומעולם לא נחקר במשטרה. לא יתכן שחייך בצבא יעשה דבר כזה. אין חבלות פיזיות על המתלוננת. החוקר ציין כי נמצאו שרידי קוקאין, וזה לא בהכרח קשור לאירוע והם יכולים להישאר בדם מספר ימים. סמים לא נתפסו. הרושם הבלתי נמנע שהחקירה הולכת לקראת מבוי סתום".

עו"ד אייל שמחוני, המייצג את החשוד המרכזי, אמר: "המצוקה של המתלוננת שאנחנו שומעים לאורך הדיון, יכולה להיות במצוקה גם אם הדברים נעשה בהסכמה והדברים התגלו בציבור ולמשטרה".

השופטת חיותה כוחן עומר אמר בתום הדיון: " מאז הוארך מעצר החשודים, נוסף חומר חקירה שיש בו כדי לחזק את החשד כנגד החשודים. הונח בפני חומר שיש בו כדי להצביע על תכנון מוקדם ועל כך שהחשודים מודעים למעשיהם, ולא בהסכמה עסקינן".

השופטת התייחסה למצבה הנפשי של הנערה והחוסר יכול בשלב זה לגבות ממנה גרסה נוספת. "למרבה הצער, נוכח מצבה הנפשי של המתלוננת, לא ניתן היה לבצע פעולות חקירה מתבקשות. על פי חוות דעת רפואית המתלוננת נמצאת במצב טראומטי בעקבות האירוע שחוותה. בשלב זה היא מלווה על ידי גורמים מקצועיים. לכך יש להוסיף כי סמוך לאירוע נראו עליה סימנים המחזקים את גרסתה לפיה נהגו בה באלימות".

כאמור, בתום הדיון, השופטת קבעה כי קיים חשד סביר והאריכה את מעצרן של השלושה עד 25 באפריל.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement