פוסטה - 11 שנים של שיכרון חושים
"התיקון הכללי" לפי עינת הראל

"התיקון הכללי" לפי עינת הראל

מעבדות בזנות לחירות רוחנית בפייסבוק ובכלא – "המדאם" של תל אביב הפעילה בתי בושת בהם…

רעידת אדמה במגזר: תושב ברטעה נאשם באונס ילדים מחיפה ואדי ערה והגליל שהכיר בפייסבוק

רעידת אדמה במגזר: תושב ברטעה נאשם באונס ילדים מחיפה ואדי ערה והגליל שהכיר בפייסבוק

הנאשם הפך לסיוט מתמשך עבור כעשרה נערים בהם התעלל מינית לאחר שפיתה אותם באמצעות כלבים…

הפללת לקוחות זנות? צפירת הרגעה מאמי פלמור

הפללת לקוחות זנות? צפירת הרגעה מאמי פלמור

כנס לשכת עורכי הדין: מנכ"לית משרד המשפטים העומדת בראש הוועדה לצמצום צריכת הזנות הבהירה כי "אין מחקרים…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

11 שנים של שיכרון חושים

נכתב על ידי יואב איתיאל ב .

התלונה הראשונה נגד סמי בן אבו על שימוש בסם אונס הוגשה ב-2005 לתחנת נהריה ומאז הוגשו שם עוד תלונות, אבל הן העלו אבק עד שלמשטרת טבריה הוגשה לאחרונה תלונה של אישה נוספת אשר גם שילמה לו 170 אלף שקל כדי שתמונות עירום שלה במיטתו לא יפורסמו * כתב האישום המאוחר כולל חמישה אישומים

 ben abu samy
 לפתות נשים באינטרנט. בן אבו

נגד סמי (שמואל) בן אבו, 56, איש משפחה המתגורר במושב אבן מנחם שבגליל המערבי, הוגש לבית משפט מחוזי בנצרת כתב אישום חמור על כך שבמשך 11 שנים עשה שימוש ב"סם האונס" כדי לקיים יחסין מין ללא הסכמה עם נשים שהכיר.

כתב האישום הוגש לאחר שנים ארוכות בהן מידע עליו התקבל בתחנת נהריה ודבר לא נעשה. לא רק מידע, נגד בן אבו הוגשו חמש תלונות שונות למשטרת נהריה אבל תיקי החקירה "נתקעו" אי שם, והעלו אבק. הוא אפילו נעצר לפני כשנה וחצי, אחרי שאם ובתה נחרדו להתעורר במיטה בצימר כשהוא ביניהן, אבל איכשהו הוא חמק גם מהתיק החמור הזה. 

התיקים האלה התעוררו לחיים בעקבות תלונה חדשה שהוגשה נגדו לאחרונה למשטרת טבריה. המתלוננת טענה כי הוא צילם אקטים של יחסי מין שקיימו יחד ולאחר מכן סחט ממנה 170 אלף שקל, כסף שבו הוא רכש לעצמו רכב יוקרתי. לטענת המתלוננת, כאשר בן אבו ביקש ממנה סכום כסף נוסף היא הרגישה מנוצלת והחליטה להתלונן.

חוקרי תחנת טבריה נכנסו לתמונה, ואיגדו תיק חקירה אחד שאליו ריכזו גם את התלונות שהוגשו בנהריה. החוקרים אמנם חשדו שקיימים מקרים נוספים לאורך 11 שנים, אבל מיהרו "לארוז" את תוצרי החקירות הקיימות, כדי לנצל את הרוח הגבית שקיבלו מפרקליטות מחוז צפון. המהלך הוכיח את עצמו וכתב האישום הוגש לבית המשפט המחוזי בנצרת, שם הוארך מעצרו של בן אבו עד החלטה אחרת.

tahanat naharia 
 התיקים העלו אבק. תחנת משטרת נהריה

מי אתה סמי בן אבו?

בן אבו נעצר לפני 10 ימים והובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בטבריה. השופט יריב נבון, שסקר את עברו הפלילי, ציין בין היתר: "לחובתו הרשעות קודמות רבות, בין היתר בעבירות אשר המוטיב העובר בהן כחוט השני הוא הינו מוטיב של מרמה". 

נגד בן אבו עדיין מתנהל משפט בו הוא נאשם בעבירות מרמה הקשורות למכירת נגררים. בן אבו לא הופיע לדיונים בתיק והשופט וויליאם חאמד הוציא נגדו צו הבאה. לבן אבו יש גם  45 הרשעות תעבורה, ביניהן נהיגה על משאית בפסילה וללא רישיון וללא ביטוח. סנגורו במשפט היה עו"ד יוסי טורס (כיום שופט), שהשיג עבורו עונש מאסר על תנאי.

עד כדי כך הוא זלזל במשטרה ובגופי האכיפה, שבחודש אוקטובר 2007 הוא פרסם טוקבק לכתבה באתר  באתר YNET על סם האונס, שבה הוא המליץ בשמו המלא על סוגים של סמי אונס. הכתבה שפורסמה אז עסקה במוצר חדש, "ערכת בדיקה אישית לגילוי סם האונס". דווח בה על כ-40 תלונות שהתקבלו במשטרה תוך שנה וחצי על מקרים שבהם נעשה שימוש בסם. "אפשר להשתמש בהיפנודרום או באסיבל", הוא תרם מידע אישי וחתם: "שמואל בן אבו ממושב אבן מנחם". ספק אם בן אבו נחקר על הטוקבק הזה, שעדיין מתנוסס על הקיר של הכתבה.

tahanat tverya 
 התיקים התעוררו לחיים. תחנת משטרת טבריה

תרדמת בצימר

באישום הראשון מגוללת התביעה את הפרשה עליה דווח כבר בשנת 2015. ג' הכירה את בן אבו באתר היכרויות, ואחר כך נעתרה להזמנתו והגיעה עם בתה בת ה-17 ל"יומיים של כיף" בצפון. לפי האישום, התוכניות שלהם תפסו מפנה: לאחר רכיבה על סוסים, בן אבו הוציא מתא המטען של רכבו בקבוק מיץ ומזג לכוסות חד פעמיות שהחזיק ברכב. לטענת הפרקליטות, הוא טמן במיץ סם אונס ואחרי שהשתיים שתו, במהלך הדרך החלה ג' לחוש חולשה וסחרחורת. עם הגיעם אל הצימר, סייעו לה בן אבו ובתת להיכנס למיטה, שם שקעה בשינה עמוקה.

כאשר הבת החלה אף היא לחוש טשטוש ועייפות, נטען, בן אבו מילא עבורה ג'קוזי אליו היא נכנסה לבושה בבגד ים, והוא נכנס אחריה, בתחתונים, נצמד אליה, החל לחבק אותה ולגעת באבריה האינטימיים, כשהיא מזיזה את ידיו. בשלב מסוים, כך נטען, הוא עלה עליה אך היא הדפה אותו.

בכתב האישום נטען כי מאוחר יותר, בהשפעת החומר, גם היא נשכבה על המיטה ונרדמה. לפי האישום הזה, בשלב מסוים התעוררו האם והבת ונדהמו לגלות את בן אבו שוכב ביניהן בתחתונים. בתלונתן טענו כי סילקו אותו, פנו לעזרת בעלת הצימר, והזעיקו משטרה.

בן אבו שנעצר הובא אז פעמיים או שלוש לבית משפט השלום בקריות, אבל החקירה לא התגבשה אז לכדי כתב אישום.

asival 
לפי הנאשם יש המון סוגי סם אונס

סרט רע

האישום השני עוסק בתלונה שהגישה אישה נשואה מהצפון, שכפי שצוין קודם – הכירה אותו באתר הכרויות, באמצע חודש אוגוסט. הם נפגשו באופן אינטימי פעמיים בצימרים שונים בצפון, ולטענת הפרקליטות - באחד המפגשים צילם אותה בן אבו במהלך קיום יחסי מין מבלי לקבל את רשותה לכך. 

חלף זמן לא רב, והאישה ביקשה לשכור את שירותיו של בן אבו כקבלן בנייה קלה, עוד אחד מתחומי התמחותו, כדי לבנות משהו בחצר ביתה. הם חתמו על חוזה לבנייה ובאותו מעמד – כך לפי האישום - הסבירה לו שהיא מעוניינת לנתק את הקשר המיני איתו כך שהיחסים בינהם יישארו מקצועיים בלבד.

כתב האישום מתאר כיצד ביום שישי אחד של אוקטובר ביקש ממנה בן אבו להתלוות עימו ליישוב אחר, כביכול כדי להראות לה את איכות עבודתו. על פי האישום, במהלך הדרך עצר בן אבו וקנה למתלוננת קפה. הפרקליטות טוענת כי הוא טמן בכוס כדור של התרופה "היפנודרם", תחליף סם לנרקומנים שאותה הוא החזיק במרשם רופא. התרופה (היפנו=היפנוזיה, דורם=שינה) מכילה מרכיב פעיל ממשפחת הבנזודיאזפינים, שגורם לסוג של שינה היפנוטית עם תופעות של טשטוש, סחרחורת, אובדן זיכרון, ועשוי לשמש אף הוא כסם אונס. לפי האישום, האישה שתתה את הקפה ובו החומר וחשה מטושטשת.

מכתב האישום עולה, כי כאשר השניים הגיעו למושב, הכניס בן אבו את הלקוחה הנשואה שלו לצימר ששכר, ושהה בו איתה במשך כשלוש שעות, במהלכן היא היתה רדומה ולא זכרה כלל מה אירע עמה. הפרקליטות מאשימה כי במהלך השהות בצימר נטל בן אבו את מכשיר הטלפון הנייד שלה, כמו גם 1,400 שקל במזומן אותם החזיקה בארנקה.

לפי האישום, כאשר התעוררה המתלוננת, עדיין מטושטשת, היא היתה ברכבו, בעת שעשו דרכם אל אחותה המתגוררת באזור חיפה. בכתב האישום נטען, כי לאחר מספר ימים מסר בן אבו לשימושה מכשיר טלפון חלופי, והם המשיכו לעמוד בקשר.

200kesef mezuman 
נעצר אחרי שקיבל 5,000 שקל

כעבור מספר ימים פנה בן אבו לאישה, ולטענתה אמר לה בכזב כי נשלחה הודעה למכשיר הטלפון הנייד שלו, לפיה הם צולמו בצימר, על ידי אנשים  זרים הסוחטים אותם. בכתב האישום נטען כי הוא סיפר לה שהם דורשים 170 אלף שקל, וכי אם לא תעשה כן – הם יפרסמו תמונות עירום שלהם לכל מכריהם. בפרקליטות טוענים כי על מנת לשכנעה באמיתות סיפורו, הוא שלח לה הודעות ש"קיבל" כביכול מהסוחטים, ואשר בפועל נכתבו על ידו. הוא הוסיף ועדכן אותה מעת לעת בדבר דרישות הסוחטים, אשר לדבריו מתגוררים בטורעאן, ותיאר בפניה בכזב כיצד הוא עצמו נסחט והעביר להם כספים.

בכתב האישום נטען עוד, כי בן אבו שלח לאישה הודעות שנכתבו כביכול על ידי הסוחטים, ממספר טלפון אחר שהיה אף הוא ברשותו, בהן דרש ממנה לשלם את הסכום. לפי האישום, כאישה נשואה שחששה מפרסום התמונות, היא הסכימה לשלם את הסכום הנדרש, אותו משכה מבנק בטבריה, לשם הגיעה בליוויו של בן אבו. הפרקליטות טוענת כי הוא היה זה ששלח את נהג המונית שמסר לה את הטלפון הנייד שלה בתמורה לכסף שהעבירה לו. באמצעות הכסף, טוענת הפרקליטות, בן אבו רכש רכב מסוג ב.מ.וו, אותו רשם על שם בתו, ורכב שטח איסוזו שרשם על שמו.

את כלי הרכב האלה מבקשת עכשיו הפרקליטות לחלט.

ימים לאחר מכן, נטען, פנה בן אבו אל האשה וטען כי קיבל הודעה נוספת מהסוחטים, שנועדה לה, וכי הם ביקשו 170 אלף שקל נוספים. בשלב הזה פנתה האשה למשטרה, מסרה לחוקרים את אשר אירע, ודיווחה כי היא חושדת שבן אבו עומד מאחורי הסחיטה.

 בתיאום עם המשטרה היא קבעה ונפגשה עמו בסניף "ארומה" בטבריה. לטענת התביעה, הוא דרש ממנה סכום נוסף לטובת אנשים שכביכול שכר לשים סוף לסחיטה. בכתב האישום נטען כי היא אמרה לו שהצליחה לגייס חלק מהסכום. הם יצאו מבית הקפה ונכנסו אל רכבו, שם העבירה לו 5,000 שקל. לאחר העברת הכסף עצרו אותו שוטרים. מאז הוא עצור. במהלך החקירה הזו הגיעו חוקרי טבריה לתיקים הפתוחים שלו בתחנת נהריה שבמחוז חוף השכן.

ben abu sami facebook prophile2
דף הבית בפייסבוק

הגליל המערבי, 2005

כתב האישום כולל גם אירוע מלפני 11 שנה, בצהרי יום אחר של ראשית חודש דצמבר 2005, בן אבו אסף בת מיעוטים מעבודתה בצימרים במושב גורן אל נהריה. לפי האישום, בדרך הוא עצר סמוך למושב יערה, ולהפצרותיו היא קנתה לו ולה בקבוקי מיץ ענבים שאחד מהם הוא פתח.

התביעה טוענת כי גם במקרה זה, בן אבו הוציא כוסות שהחזיק איתו ברכב ומזג לשניהם מהמיץ. בכוס שלה, כך נטען, הוא טמן חומר המכיל את המרכיב הפעיל "דיאזפם" - הפעיל בוואליום, או בגרסת טבע שלו, הנמכרת בשם "אסיוול" (כן, כמו זו שהוזכרה בטוקבק). החומר שבשיגרה משמש לטיפול בחרדה, אולם עשוי לשמש כסם אונס מאחר שהוא גורם לטשטוש, נמנום ואף שינה עמוקה למי שאינו מורגל בו.

א', כך נטען, שתתה את המיץ, והבחינה בגרגירים שנותרו בתחתית הכוס - רמז אולי לגלולה שנכתשה באופן גס. היא שאלה את בן אבו במה מדובר ולפי כתב האישום הוא השיב לה בכזב שאינו יודע. כשירדה מהרכב בנהריה, חשה ברע, חשדה כי סימם אותה ופנתה למשטרה. אחרי שנים התיק נסגר בפרקליטות מחוז חיפה, אחרי שהתלונה שנחקרה בתחנת נהריה לא התגבשה לכתב אישום. אחר כך, בעקבות ערר שהוגש, התיק נפתח שוב. עכשיו, ביוזמת  שוטרי טבריה ופרליטי מחוז צפון, נכלל גם המקרה הזה בכתב האישום.

mitlonenot 
 מתלוננות שונות, מאפיינים דומים (אילוסטרציה: FREEPIK)

סרט רע 2 ו-3

האישום הרביעי מזכיר במעט סיפורים אחרים בפרשה. גם כאן מדובר באישה שהכירה את בן אבו באמצעות אתר היכרויות, במאי 2015. על פי כתב האישום, הם נפגשו מספר פעמים בצימר במושב אחר וקיימו יחסי מין, תוך שבלי ידיעתה ומבלי לקבל את הסכמתה, בן אבו צילם את יחסי המין ביניהם.

באישום חמישי נטען, לגבי עוד אשה שהכירה אותו באמצעות אתר הכרויות חודש אחר כך, ביוני 2015: הם נפגשו פעם אחת בצימר וקיימו יחסי מין. הפרקליטות טוענת כי גם את מעשיו עם האישה הזו צילם בן אבו בחשאי.

התובעת, עו"ד יערה ברזילי-כהן, סגנית לפרקליטת מחוז צפון, היא שהגישה את כתב האישום. לבקשתה, בן אבו ייוותר בינתיים מאחורי סורג ובריח. "עדיין לא קיבלתי את חומרי החקירה", מדגישה עו"ד ג'ידא עספור, המייצגת את בן אבו מטעם הסנגוריה הציבורית, "מאז נעצר הוא מסר לחוקריו גרסה מפורטת ובה הוא מכחיש מכל וכל את הנטען כנגדו. כולי תקווה שהדברים ייתבררו".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לטענות על השיהוי בטיפול של משטרת נהריה: "כלל ההחלטות שנתקבלו בתיקים אלו, וביניהם ההחלטה באם לסגור תיק או להביאו לדין, הינן של הפרקליטות, כנדרש על פי חוק".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement