פוסטה - עד מדינה בימ"ר מרכז
המשטרה תשלם פיצוי של עשרות אלפי שקלים לעבריין

המשטרה תשלם פיצוי של עשרות אלפי שקלים לעבריין

כמו בסרט פעולה הוליוודי הפילו השוטרים את חומת ביתו של מאור פרץ אבל בחיפוש לא…

מח"ש חוקרת שנתיים בלשים שגרמו לצעירה שבר בגולגולת

מח"ש חוקרת שנתיים בלשים שגרמו לצעירה שבר בגולגולת

חיפוש סמים ברכב של מוכר למשטרה כלל מכת פטיש בראש של חברתו הנכה בת ה-26,…

תוך שנה: אותו שוטר נאשם שוב בתקיפת אזרח

תוך שנה: אותו שוטר נאשם שוב בתקיפת אזרח

 בכתב האישום "הטרי" נאשם שי פורטל בתקיפת עצור בתוך הניידת. בכתב אישום קודם נטען כי…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

עד מדינה בימ"ר מרכז

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

בלש ביחידת העילית, בנו של קצין בכיר לשעבר, הפליל את הקצין גלעד פרץ (בתמונה) ושני בלשים אחרים בעבירות אלימות כלפי חשודים שנעצרו * לפי כתב האישום, פרץ היכה את החשודים בתוך הניידת עם פטיש, והורה לבלשים לכתוב דוחות כוזבים * וגם: העדות של סמי ביטון שהפכה רלוונטית 

peretz gilad facebook
קצין הבילוש גלעד פרץ

"אני מבין במה אני חשוד. אני לא יודע על מה אתה מדבר. השוטר טוען שאני יצאתי מהאוטו והתפרעתי, אבל אני לא עשיתי שום דבר, הוא טוען שזרקתי חתיכה (סמים) ואני לא יודע על מה הוא מדבר. אני לא מבין מה הולך פה. הותקפתי. קיבלתי פטיש בראש, בגלל שביקשתי מחבר שלי להזיז את האוטו שלי ובגלל זה אומרים שאני התפרעתי".

זהו חלק מתמליל חקירתו במשטרה של סמי ביטון, תושב נתניה שנעצר ב-16 ביולי 2013, ומיד לאחר מכן נלקח לתחנת המשטרה. הוא נחקר בחשד לתקיפת שוטרים והחזקת סמים, אבל טען בתוקף והתעקש כי הוכה באכזריות על ידי הבלשים שעצרו אותו, למרות שלא עשה דבר. חוקריו לא האמינו לו בזמנו, אולם כעת תמליל החקירה שלו נראה רלוונטי יותר מתמיד; ע', בלש אשר שירת ביחידה המרכזית של משטרת מחוז המרכז, הפך לעד מדינה והפליל קצין בילוש ושני בלשים נוספים מהיחידה שלו באלימות כלפי עצורים.

בעקבות עדותו של ע', הוגש כתב אישום נגד גלעד פרץ (35) מחדרה, קצין בילוש בימ"ר, ונגד הבלשים אריק פיסחקוב (31) וגרגורי פיסחוב (28). כתב האישום מייחס  לשלושה, כל אחד לפי חלקו, תקיפת שני עצורים ושיבוש מהלכי משפט. אחד מהעצורים שהותקפו באלימות הוא ביטון, שעדותו מקבלת כעת משנה תוקף.

העבירות המיוחסות לנאשמים נחשפו לאחר שהבלש ע', שמאוד רצה להתקדם במשטרה, לא נשלח לקורס קצינים - ככל הנראה בעקבות סכסוך אישי עם מפקדו פרץ. לכן הוא החליט להתלונן במח"ש ולהעיד נגד מפקדו ונגד שני הנאשמים הנוספים שהיו הקולגות שלו. בתמורה, הוא זכה להגנה ממח"ש והועבר לשרת ביחידה אחרת במשטרה.

בין העדים שהעידו בתיק ומופיעים כעדי תביעה ניתן למצוא בנוסף לע' גם שוטרים נוספים מתחנות נתניה וראשון לציון וגם מימ"ר מרכז. גם אביו של עד המדינה בין העדים.

בעקבות הסתבכות הנאשמים בתיק הפלילי, פרץ ופיסחוב מושעים בימים אלה, אך פיסחקוב הוחזר למשטרה לאחר שימוע.

ed medina 
 עד המדינה רוצה להיות קצין (צילום ארכיון להמחשה)

"הרביצו לי עם פטיש"

באישום הראשון, המיוחס לפרץ ופיסחקוב, נטען כי הם שירתו יחד עם ע' (עד המדינה) כשוטרי בילוש בימ"ר מרכז. פרץ, שוטר מזה למעלה מעשור נכון למועד העבירות, שירת כראש צוות ואילו פיסחקוב ועד המדינה שירתו תחת פיקודו.

ב-16 ביולי 2013 לפני הצהריים, במסגרת סיור שגרתי באזור רחוב סמילנסקי בנתניה, במהלך משמרת בילוש, עצרו הנאשמים ועד המדינה רכב מזדה בו נהג ביטון, המוכר למשטרה, לצורך בדיקה שגרתית. לפי האישום, לאחר שביטון החל להפריע לבלשים בביקורת, הוא נעצר והוכנס לניידת. נטען, כי ביטון ישב במושב האחורי כאשר משני צדדיו ישבו פיסחקוב ועד המדינה, ואילו פרץ ישב במושב הנהג. בטרם החלו בנסיעה, פרץ פנה אל ביטון ואמר לו: "עכשיו תראה מה אני אעשה לך". לפי מח"ש, בעת הובלתו של ביטון לתחנת נתניה, ביקשו עד המדינה ופיסחקוב לאזוק אותו, אך הוא הניח את ידיו בצדי גופו וסירב, מה שהוביל את ע' ואת פיסחקוב להכות אותו באגרופים בפלג גופו התחתון. סמוך לאחר מכן אזק אותו ע' בידיו.

בהמשך, כך נטען, עצר פרץ את הניידת בצד הדרך והחל להכות את ביטון באגרופים לפלג גופו העליון. בכתב האישום טוענת מח"ש, כי בשלב זה החלו חילופי דברים בין פרץ לבין ביטון, במהלכם הוציא פרץ פטיש שהיה תחת מושבו, הסתובב אל ביטון והכה באמצעותו בראשו מספר פעמים, בעוד פיסחקוב ועד המדינה הורידו את ראשו של ביטון לכיוון ברכיו. כתוצאה מהמכות, נטען, לביטון נגרמה חבלה בראשו.

מעדותו של ע' עולה, כי עם הגיעם לתחנה, פרץ הורה לו ולפיסחקוב שלא להתחיל ברישום דוחות הפעולה עד שיורה להם. בכתב האישום נטען, כי לאחר זמן מה החל פרץ ברישום דו"ח פעולה כוזב, לפיו ביטון התנגד לאיזוק ותקף את ע' ואת פיסחקוב. כמו כן ציין פרץ בדוח כי ביטון נפצע בראשו מאזיקי ידיו כתוצאה מהתנגדותו במהלך הובלתו לניידת.

מח"ש טוענת, כי לאחר שפרץ רשם את דו"ח הפעולה הכוזב, הוא נתן אותו לפיסחקוב ולעד המדינה, והורה להם לרשום במילותיהם את העולה ממנו. פיסחקוב ועד המדינה עשו זאת.

אישום זה מתיישב היטב עם חקירתו של ביטון, שחלקים נוספים ממנה מובאים כאן לראשונה. 

חוקר: "האם היו בתוך הרכב שלך סמים?".

ביטון: "לא היה באוטו שלי שום דבר".

חוקר: "האם היה על גופך חומר החשוד כסם?".

ביטון: "לא נכון, אני לא משתמש בסמים ואין לי קשר לדברים האלה ואני לא יודע במה מדובר. מחפשים לצאת נקי על זה שהרביצו לי מכות רצח".

חוקר: "כאשר הורו לך להושיט ידיים לצורך כבילה, למה התנגדת?".

ביטון: "לא התנגדתי".

חוקר: "הרי לא נתת להם לכבול אותך?".

biton sammy 
 סמי ביטון

ביטון: נתתי להם לכבול אותי ברגוע מאוד. אחרי שנתתי להם לכבול אותי, נתנו לי מכות משום מה. אני לא יודע למה".

חוקר: "בתוך הרכב התפרעת ודחפת ונתת אגרופים לכל הצדדים ושוטרים קיבלו כמה מכות ממך, מה תגובתך?".

ביטון: "אני לא יודע במה מדובר".

חוקר: "עקב זה שהתנגדת ולא נתת לכבול אותך, השוטרים הפעילו כוח והתנגדת, מה תגובתך?".

ביטון: "בשום מהלך לא התנגדתי".

ביטון: "אני לא רוצה להיחקר, אני רוצה להגיד שהם שקרנים ואימא של השקרנים".

חוקר: "האם איימת על שוטר במילים 'אל תיתן לי להשתגע עליך'?".

ביטון: "לא, שקר וכזב".

חוקר: "השוטר טען שדחפת אותו במהלך החיפוש, מה תגובתך?".

ביטון: "הוא שקרן, אני לא יודע במה מדובר".

חוקר: "האם יש לך משהו להוסיף?".

ביטון: "אני רוצה להגיד ששוטרים התקיפו אותי, הרביצו לי. פרץ נתן לי פטיש בראש ובגלל זה הם רוצים לצאת נקי ואומרים שאני זרקתי משהו בגלל שהם הרגו אותי מכות".

hasan shahar facebook
שחר חסן

תיק חסן

באישום השני, המיוחס לפרץ לפיסחוב, נטען כי במהלך שנת 2015, פרץ קודם לתפקיד קצין בילוש בימ"ר ואילו ע' ופיסחוב שירתו תחת פיקודו. מחקירת מח"ש עולה, כי בצהרי ה-13 באפריל, במהלך משמרת בילוש בראשון לציון, הבחינו הנאשמים ועד המדינה ברכב חונה במקום האסור לחניה. הנאשמים ניגשו  אל הרכב וביקשו מהיושבים בו, ביניהם גם שחר חסן מרחובות, המוכר למשטרה מעבירות מרמה (מזוהה עם ארגון האחים לביא), להזדהות בפניהם באמצעות תעודה מזהה. לאחר שהתברר כי לחסן לא היתה תעודה מזהה, החלו חילופי דברים בינו לבין פרץ, במהלכם, כך נטען, אמר לו פרץ:  "אני אלמד אותך איך מתייחסים לקצין ימ"ר, אני אעשה לך בושות, אני אהרוס לך את השם". או אז הודיע פרץ לחסן על עיכובו לתחנת ראשון לציון.

מח"ש טוענת, כי לצורך עיכובו הוכנס חסן למושב האחורי בניידת, כשפיסחוב יושב על ידו, ע' במושב הנהג ופרץ במושב הסמוך. במהלך הובלת חסן לתחנה, כך נטען, הסתובב פרץ לכיוונו של חסן והחל להכותו באגרופים לכיוון פלג גופו העליון ובאמצעות פטיש ניפוץ בברכו ובידו השמאלית.

מח"ש טוענת כי מיד לאחר מכן פנה פרץ אל פיסחוב, הודיע לו שחסן  עצור על תקיפת שוטרים והורה לו לאזוק את ידיו. פיסחוב נענה להוראות מפקדו ואזק את ידיו של חסן. בהגיעם לתחנה, חסן הוכנס לשירותים, ושם כשהוא ללא חולצה, לפי האישום פרץ היכה בו באגרופים, בעוד שע' ופיסחוב  עומדים מנגד וצופים במתרחש.

pishakov arik
אריק פיסחקוב

בכתב האישום נטען עוד, כי בהמשך נכנסו הנאשמים וע' אל משרד הבילוש לצורך כתיבת דוחות פעולה, שם הורה פרץ לעד המדינה ולפיסחוב לא להתחיל ברישום הדוחות עד שיורה להם.  פרץ, כך נטען,  רשם בדו"ח הפעולה כי נאלץ להדוף את חסן במהלך הנסיעה מאחר ונהג באופן תוקפני ותקף אותו ואת פיסחוב  ואיים עליהם.

נטען כי בסיום כתיבת הדו"ח, פרץ הנחה את עד המדינה ופיסחוב לכתוב דוחות פעולה בהתאם לפרטים הכוזבים. כאשר ע' סיים לרשום את הפרטים בדו"ח, פרץ ביקש ממנו למסור לידיו את דו"ח הפעולה שלו על מנת לקרוא אותו, ועד המדינה עשה כדבריו.

באישום השלישי, המיוחס רק לפרץ, נטען על ידי מח"ש כי ב-3 בספטמבר 2012 הגיעו כוחות משטרתיים, ביניהם פרץ ושוטר  צעיר אחר, שטרם מלאה שנה לגיוסו למשטרה, לבית משפחה מוכרת בטירה, לצורך עריכת חיפוש. במהלך הפעילות המשטרתית במקום, כך נטען, החלו בני המשפחה לנהוג באלימות מילולית ופיזית כלפי הכוח המשטרתי, בין היתר אף כלפי  השוטר הצעיר. עם סיום הפעילות המשטרתית בבית, הכוחות עזבו ונסעו לתחנת משטרת טייבה, שם כתבו פרץ והשוטר הצעיר את דוחות הפעולה שלהם אודות הפעילות. פרץ, כך נטען, הורה לשוטר הצעיר לרשום בכזב כי אחת מבנות המשפחה נהגה כלפיו באלימות באמצעות בקבוק זכוכית.

od chen ohad 330       
 עו"ד אוהד חן      

תגובות

עו"ד יאיר רגב, המייצג את פיסחוב, מסר בתגובה: "מדובר בשוטר צעיר מאוד שהיה בחניכה בימ"ר מרכז אשר טען בחקירה שהוא לא היה מעורב בשום צורה במעשים המיוחסים להם בכתב האישום. כתב האישום נולד על רקע סכסוך אישי וקשה בין עד המדינה ע' לבין הקצין (נאשם 1) ומרשי הופלל לחינם על ידי ע' בעקבות סכסוך זה".

עו"ד אוהד חן, המייצג את פיסחקוב, מסר בתגובה: "מרשי כופר מכל וכל במיוחס לו. מאוד קשה לנהל הוכחות שהעבירות לכאורה בוצעו בו לפני ארבע שנים. מדובר במי שהיה חייל מצטיין ולאחר מכן שוטר מצטיין. הוא נחקר פעם ראשונה במחלקה לחקירות שוטרים. בהתחלה היו הצעות לסיים את התיק הזה במדור משמעת, אך בסופו של יום ניתנה הגנה  לאחד העדים ואשר הגיש את תלונתו מתוך מניעים אינטרסנטיים לפגוע בגורמים שלטענתו עצרו את קידומו במשטרה. כולנו תקווה שהצדק יעשה והשוטר יזוכה מהמיוחס לו".

עו"ד שרון וקנין, המייצג את פרץ, מסר בתגובה: "מדובר בתיק שיתברר בבית המשפט, שייחשף להתנהלות המאשימה בתיק ולבעייתיות בראיות ובדרך  איסופן". 

 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement