פוסטה - רכז מודיעין שהורשע בהטרדת חד הורית, נאשם כעת בהטרדת מתנדבת
המשטרה תשלם פיצוי של עשרות אלפי שקלים לעבריין

המשטרה תשלם פיצוי של עשרות אלפי שקלים לעבריין

כמו בסרט פעולה הוליוודי הפילו השוטרים את חומת ביתו של מאור פרץ אבל בחיפוש לא…

פרסום ראשון: שוטר נאשם בקבלת שוחד ממנהל מועדון האומן 17

פרסום ראשון: שוטר נאשם בקבלת שוחד ממנהל מועדון האומן 17

רכז רישוי העסקים במרחב יפתח, רס"מ חיים מור, נאשם במתן התרעות על ביקורות לבעלי המועדונים "האומן",…

תוך שנה: אותו שוטר נאשם שוב בתקיפת אזרח

תוך שנה: אותו שוטר נאשם שוב בתקיפת אזרח

 בכתב האישום "הטרי" נאשם שי פורטל בתקיפת עצור בתוך הניידת. בכתב אישום קודם נטען כי…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

רכז מודיעין שהורשע בהטרדת חד הורית, נאשם כעת בהטרדת מתנדבת

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

רכז המודיעין שגיא נוראני הואשם בהטרדה מינית של אם חד הורית שנחשדה בקיום יחסי מין עם קטין, אבל לא הושעה מעבודתו. השבוע הוא הורשע, מספר ימים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום נוסף – הפעם על הטרדת מינית של מתנדבת בתחנה

norani sagie330 facebook
שגיא נוראני

שופט בית משפט השלום בכפר סבא, מיכאל קרשן, הרשיע (שני, 6.2) את שגיא נוראני (42), רכז מודיעין לשעבר בתחנת ראש העין, בהפרת אמונים והטרדה מינית של אם חד הורית אותה ניסה לגייס כמקור מודיעיני, שבוע בלבד לאחר שהוגש נגדו כתב אישום נוסף - הפעם על הטרדת מתנדבת בתחנה בה שירת במהלך שנת 2016.

בשנת 2014, בעת שנוראני שירת כרכז מודיעין בתחנת ראש העין, הוא התקשר ל-א', אם חד הורית המנהלת אורח חיים דתי, נגדה התנהלה באותם ימים חקירה סמויה בחשד שקיימה יחסי מין עם קטין, והציג עצמו כרכז מודיעין. נוראני ביקש תחילה להיפגש איתה בתחנת המשטרה, אך בהמשך הסכים לפגוש אותה בצומת נחשונים.

עם הגיעה למקום, הורה לה נוראני לנסוע אחריו לחניון סמוך, שם יצא מרכבו, נכנס לרכבה  והציג עצמו. המתלוננת השיבה כי היא סקרנית לדעת במה מדובר, ונוראני אמר לה בתגובה: "זאת לא חקירה וגם לא תהיה חקירה", אולם הוסיף שהוא מבקש להביא לידיעתה כי הגיעו לאוזניו שמועות על עבירה לכאורה שהיא ביצעה.

לפי כתב האישום, בהמשך החל נוראני לשאול את המתלוננת שאלות אינטימיות בעלות גוון מיני. לפי מח"ש, המתלוננת הביעה אי נוחות אולם השיבה בקצרה, תוך שהבהירה שאינה מתכוונת לפרט בעניינים אלו. בהמשך, כך נטען, הפציר נוראני במתלוננת "לזרום" ו"להיות חופשיה" וזו, בתגובה, שאלה אותו בתמיהה האם הוא אכן שוטר.

מח"ש טוענת כי נוראני הציע להראות למתלוננת את תעודותיו והסביר את התנהגותו בכך שהוא גרוש ומוצא את המתלוננת כ"מאוד סקסית, מאוד מושכת". המתלוננת שבה ואמרה לנוראני כי אינה מעוניינת בקשר אינטימי עימו, אולם לפי כתב האישום הוא התעלם מדבריה ושב ושאל אם תסכים לחבקו. לאחר שסירבה, כך נטען, הוא הוסיף ושאל אם תסכים לנשקוֹ, אך גם לכך היא סירבה.

shofet karshen michael 162 150
השופט מיכאל קרשן

בהמשך השיחה ביקש נוראני שהמתלוננת תסייע לו בהשגת מידע על עבירות סמים, ואמר לה שיצור עימה קשר בהמשך על מנת למסור לה שמות של יעדים מודיעיניים.

במהלך ההליך המשפטי, הכחיש נוראני את השיח בעל האופי המיני ברכב. לדבריו, למתלוננת היה עניין לברר מה המשטרה רוצה ביחס לשמועות לפיהן היא קיימה יחסי מין עם קטין וכל התוכן המיני שעלה בשיחה היה בהקשר זה בלבד - בניסיון שלה לקבל מידע המצוי ברשותו.  עוד הוא טען כי ביקש לגייס אותה כמקור בתחום הסמים באמצעות בניה הקטינים, ולכן שוחח איתה על מסכת האירועים המיניים שהיתה לכאורה בינה לבין הקטין.

השופט קרשן הגיע למסקנה כי גרסתה של המתלוננת הוכחה מעבר לכל ספק. "המתלוננת מסרה עדות מפורטת ועקבית. גרסת המתלוננת בפשטות היא כי הנאשם השתמש במידע שהיה ברשותו, אודות חשד לכך שקיימה יחסי מין עם קטין, על מנת לשדלה לקשר אינטימי איתו עצמו". עוד קבע השופט כי נוראני "הסתבך בסתירות ושקרים רבים ועדותו לא הייתה מהימנה כלל".

בכל הנוגע לטענות סנגורו, עו"ד אוהד חן, לגבי פגיעה באמינותה של המתלוננת לנוכח הסתירות בעדותה בעניין יחסיה עם הקטין, אמר השופט כי "סתירות אלה אינן נוגעות בשום צורה להליך הנוכחי". יש לציין כי המתלוננת לא הועמדה בסופו של דבר לדין והתיק נגדה נסגר.  

בהכרעת הדין הרשיע השופט קרשן את נוראני בהפרת אמונים והטרדה מינית וקבע כי "בהפעילו את הסמכות שהיתה בידו זימן את המתלוננת לפגישה. בניגוד ברור לנוהל קיים את הפגישה עם המתלוננת לבד. שלא לצורך קיים את הפגישה ברכבה של המתלוננת, במקום חשוך. בפגישה עלו תכנים מיניים ברורים. הנאשם הציע למתלוננת הצעות מיניות חוזרות, הגם שלא היו לרוחה והנאשם היה ער לכך... הנאשם לא דיווח למפקדיו על קיום הפגישה, לא תיעד באופן כלשהו את דבר קיומה, וזאת בניגוד ברור לנוהל. בהמשך מחק את מספר הטלפון ממכשירו הנייד ואת שיחות הווטסאפ בינו לבינה".

סנגורו של נוראני, עו"ד חן, מסר בתגובה: "לצערנו הרב, בית המשפט קיבל את גרסתה של אישה שקיימה יחסי מין עם קטין בן 14 ודחה את גרסתו של שוטר מוערך ששירת הרבה מאוד שנים במשטרת ישראל וקיבל שורה של תעודות הצטיינות. במקום שהמשטרה תדע להגיד כאן עשינו טעות, העדיפו להאמין לה. מדובר באישה חסרת מוסר". 

od chen ohad 330
עו"ד אוהד חן

 

לא למד את הלקח?

גם לאחר שהוגש נגד נוראני כתב האישום על הטרדת האם החד הורית, הוא לא הושעה מעבודתו במשטרה. לכאורה, הוא לא למד את הלקח בעקבות החקירה הקודמת נגדו. בשבוע שעבר הגישה נגדו המחלקה לחקירות שוטרים, באמצעות עו"ד איילת רזין בית אור, כתב אישום נוסף, הפעם על הטרדה מינית של מתנדבת בתחנה בה שירת במהלך שנת 2016.

על פי כתב האישום, במספר מועדים שקדמו לסוף מאי 2016, כאשר פגש נוראני במתנדבת במהלך משמרת, הוא נהג להקניטהּ על כך שהיא מרבה לעשות משמרות עם שני שותפים קבועים ואינה מעוניינת בשותפים אחרים למשמרת, כולל אותו. המתנדבת, מצידה, נהגה להתעלם מהערותיו.

נטען בכתב האישום, כי במהלך סיור משותף ב-10 ביוני אשתקד, נוראני שאל את המתנדבת שאלות אינטימיות בעלות גוון מיני. כך למשל נטען כי שאל אותה: "מתי עשית סקס לאחרונה?", "את אוהבת סקס?", והאם היא נוהגת לקיים מין אנאלי. לפי מח"ש, באותה שיחה אמר למתלוננת כי היא "עושה לו את זה", ובהמשך אף שאל אותה שאלות על מראה ומבנה איבר מינה, וציין את העדפותיו בנושא. המתנדבת, נטען בכתב האישום, לא שיתפה איתו פעולה והזכירה לו כי הוא אדם נשוי.

לטענת מח"ש, למרות אי שיתוף פעולה מצידה, אמר לה נוראני: "מה אכפת לך לזרום?...את בחורה בוגרת ואני בוגר ואז מה אם אני נשוי, לא בא לך?". כמו כן נטען כי שאל את המתלוננת מה היא חושבת על מראהו והאם הוא "עושה לה את זה".

מכתב האישום עולה כי בשלב מסוים, עקב אי נוחות שחשה, ביקשה המתנדבת מנוראני שיחדל לנסוע באזורים מיוערים, שכן היא מעדיפה לערוך סיורים במקומות מיושבים. לפי תלונתה, נוראני השיב בתגובה: "מה רע באיזה מציצה?".

לפי כתב האישום, בתום המשמרת, בעת שהסיע את המתנדבת לביתה, ביקש ממנה שתלטף את ידו. מח"ש טוענת כי לאור חששה ממנו, היא עשתה כן, ובהמשך שאל אותה נוראני האם הליטוף נעם לה.

עו"ד חן מסר בתגובה לכתב האישום החדש: "המדינה הגישה את כתב האישום הנוסף אל בית משפט השלום בכפר סבא מספר ימים בטרם הכרעת הדין בתיק הראשון לטעמי מתוך מניע פסול ותוך שקם החשש כי מידע אודות תיקים אחרים של הנאשם  יגיעו לאוזני בית המשפט . המתלוננת הושפעה לכאורה משוטרים אחרים בתחנה ואף הייתה מודעת לקיומו של התיק הראשון ואף אישרה זאת".

 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement