פוסטה - תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות
האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

Tagline

עו"ד רצון דרחי חשף דברים שאמר עד המדינה לחוקריו והוגדרו בתמליל כלחישה בלתי ברורה

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

Tagline

אנטון רומן מראשון לציון אשר מזוהה עם ארגון הפשע נורה למוות בזמן שהיה בפיקוח ומעקב…

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

Tagline

הסנגור של ישראל אוזיפה הוכיח שבניגוד לעדות עד המדינה בומבי, לא היתה פגישה בדירה של…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

נכתב על ידי אמיר זוהר ומיכאל פרוסמושקין ב .

אנטון רומן מראשון לציון אשר מזוהה עם ארגון הפשע נורה למוות בזמן שהיה בפיקוח ומעקב של בלשי ימ"ר מרכז * עצורים: האחים עמוס ואופיר לביא ואחיינם עמוס לביא (הקטן) מצד אחד תקלה חמורה, מצד שני שמועות בעולם התחתון על מהות הפיקוח

roman anton 17 6 16
זירת הרצח עם בוקר

רצח ברחובות וחשש לתקלה חמורה של כוח משטרה במהלך פעילות מבצעית. 

בלשים של ימ"ר מרכז אשר היו בפעילות באזור התעשייה, במטעים הסמוכים לכביש 411 מערבית לקיבוץ גבעת ברנר, הבחינו ברכב ממנו בוצע ירי לעבר אדם מוכר למשטרה. לפי הדיווחים, הרכב נמלט ובעקבות הדיווח מהשטח המשטרה פרסה מחסומים בדרכי מילוט אפשריות.

מדוברות מד"א נמסר כי ב-21:00 התקבל דיווח במוקד 101 מד"א מרחב איילון על פצוע מחוסר הכרה בשטח פתוח סמוך לאזור התעשייה ברחובות. פאראמדיקים של מד"א דיווחו על גבר כבן 35 ללא רוח חיים עם סימני אלימות קשים וקבעו את מותו. 

הנרצח הוא אנטון רומן מראשון לציון, שברמה המודיעינית מזוהה עם ארגון הפשע של האחים לביא מרחובות. המשטרה עצרה הלילה את האחים עמוס ואופיר לביא, את האחיין שלהם עמוס לביא (הקטן) ואת רומן אגרונוב ודוד פילוס. כולם נעצרו בבתיהם ולא בסיום מרדף או סמוך לזירה. המעצר של כולם הוארך בהסכמה עד יום חמישי.

lavi amos 160617
עמוס לביא ה"גדול" היום (צילומים: פוסטה)

החיסול טלטל אמש את צמרת המשטרה במחוז, שכינסה ישיבת חירום מיוחדת לדיון בנסיבות האירוע החריג. בסיום הישיבה סמוך לאחת בלילה יצאה הודעת דובר בה נמסר: "בהמשך לפרסומים שונים במהלך הערב אנו מזכירים כי משטרת ישראל, במסגרת מאבקה בפשיעה החמורה ובארגוני הפשיעה, מקיימת בדרך קבע פיקוח על דמויות בעולם העברייני, וכך יימשך גם בעתיד".

ההסבר הזה הפיג רק במעט את הערפל סביב נסיבות האירוע, מה גם שצו איסור פרסום אינו מאפשר לקבל ולפרסם פרטים נוספים. עם זאת הנרצח כאמור מזוהה עם האחים לביא, וכך מעידים שני מעצרים שלו מהתקופה האחרונה.  

בחודש דצמבר הוא נעצר עם עוד כ-10 עבריינים צעירים יחסית מרחובות, אשקלון וראשון לציון, בחשד לתקיפה אכזרית של קבוצת צעירים עימם נקלעו לסכסוך אקראי בכביש על אם הדרך בין רחובות לאשקלון. בחודש פברואר הוא כבר נעצר בתיק של החזקת מטען חבלה שנתפס סמוך למקום בו הוא שהה עם ארבעה אחרים המזוהים עם ארגון לביא, בינהם אחיו קונסטנטין רומן, צחי ברקוביץ מנס ציונה וטלאל מסרי מיפו. לקבוצה הזו מייחסים גם סגירת חשבונות בחוץ עם יריביהם שבתוך הכלא באמצעות חוליות פגיעה מיוחדות שפעלו מטעמם.

lavi ofir 402 
אופיר לביא בהארכת מעצר

הקבוצה הזו, שמזוהה מודיעינית עם האחים לביא, היתה בפיקוח מתמיד על רקע חומרת מעשי האלימות המיוחסים להם, ולנוכח הצמיחה שלהם והחיבור בין עבריינים מכל ערי השפלה וחבל לכיש בימים בהם ארגוני הפשע הקלאסים באזור נחלשו מאוד ואף נעלמו. על הרקע הזה, בלשים של ימ"ר מרכז וימ"ר לכיש מנהלים זה תקופה ארוכה, ביום ובלילה, פעילות מודיעינית ומבצעית הדוקה סביב הגורמים השונים. מדובר בכמה עשרות עבריינים צעירים אך נחושים אשר מגיעים כאמור מערים שונות חוצות מחוזות ומרחבים מבחינת המשטרה, מה גם שמדובר בחבל ארץ מרובה בשטחים פתוחים עצומים, אזורי תעשייה וערים במצב סוציו אקנומי גבוה יחסית.

האירוע אמש אינו ברור דיו בשלב זה, אולם ניתן לומר כי בלשים של ימ"ר מרכז שהיו בפעילות מיוחדת בסביבה של אנטון רומן, מה שמוגדר כ"פיקוח על דמויות עברייניות", הופתעו מכך שמכונית מסויימת הגיחה מהחשכה, יושביה ירו בו מטווח קרוב ונמלטו. במהלך הערב פורסמו ידיעות ושמועות לפיהן מדובר בחיסול של סוכן או מקור משטרתי מתחת לאפם של הבלשים המלווים אותו מרחוק. כאמור, המשטרה אינה מפרטת בחלק הזה של האירוע, והתוצאה היא שמועות לא מבוססות שעשויות להוביל לסכסוכים נוספים. כך או כך, הפיקוח המשטרתי אמנם לא מנע את החיסול, אבל הוביל למרדף מיידי אחרי היורים, שתוצאותיו עדיין לא ברורות.

ben yehuda ehud5
עו"ד אהוד בן יהודה

במהלך הלילה נעצרו כאמור אנשי משפחת לביא (26,28,35), המיוצגים על ידי עו"ד אהוד בן יהודה, וכן אגרונוב ופילוס תושבי אופקים ואשקלון בני 30, 36. כולם חשודים במעורבות באירוע והובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה. 

כל החשודים מכחישים את הקשר שלהם לאירוע ומסרו עדויות מפורטות יחסית על התנהלותם בזמנים הרלוונטיים לרצח, לרבות טענות אליבי. כולם כאמור נעצרו בבתים ולא לאחר מרדף או בזירה. 

filus david
 דוד פילוס

עדכון (22.6)

מתחזק החשד שהמנוח רומן אנטון היה מעורב בדרך כלשהי בהפללה של חבריו לשעבר מארגון האחים לביא, אשר נעצרו זמן קצר לאחר הרצח שלו בליל יום חמישי שעבר. ההערכה הזו היא בין היתר תוצר של החלטת השופט עמית מיכלס להמשיך ולקיים את הדיונים בפרשה בדלתיים סגורות, אבל מעבר לכך - הארכת מעצרם של כל החמישה ב-15 ימים מבלי שהיו מעורבים פיזית בביצוע הרצח. המשמעות היא שהמעצר שלהם מבוסס בין היתר על עבירות אחרות שככל הנראה ייחשפו בהמשך הדרך אבל תהיה דילמה אם ניתן יהיה להאשים אותם עקב מותו של אנטון, שכאמור הפליל אותם ככל הנראה.

שופט בית משפט השלום בראשון לציון, עמית מיכלס, קיבל (22.6) את עמדת המשטרה לקיים את הדיון בעניינם של החשודים ברצח אנטון רומן ברחובות בדלתיים סגורות, נוכח צו איסור הפרסום שהוצא קודם לכן. כבר בתחילת הדיון דחה השופט את בקשת כלי התקשורת לקיים את הדיון בדלתיים פתוחות או לאפשר לנציגי התקשורת להיות נוכחים בדיון. "אכן יש ממש בנימוקי נציגי התקשורת בכל הנוגע לזכות הציבור לדעת, בפרט כאשר מדובר בפרשייה רגישה שיתכן ויהיו לה השלכות במספר מישורים", קבע השופט והוסיף כי מהחומר שהוצג לעיונו עולה חשש כבד לשיבוש החקירה ולכן החליט לקיים את הדיון ללא נוכחות איש באולם, על מנת שהחקירה לא תיפגע.

od gabay lior
 עו"ד ליאור גבאי

בינתיים, מעצרו של דוד פילוס הוארך בדיון ב-15 יום, עד ה-6 ביולי. עו"ד ליאור גבאי ממשרד עו"ד מיכה גבאי, המייצג את פילוס, מסרה בתגובה: "המעצר של מרשי נועד לכסות על הפאשלה של המשטרה, שתחת עיניה הפקוחות בוצע ירי על מי שהיה במעקב צמוד על ידי המשטרה. המעצר נועד למשוך את תשומת לב הציבור במקום להתעסק בתקלות המשטרה. אין לי ספק שעם סיום החקירה מרשי ישוחרר". 

agronov roman ben yehuda ehud
 רומן אגרונוב

לאחר מכן התקיים הדיון להארכת מעצרו של אגרונוב, וגם מעצרו הוארך ב-15 ימים. אחר הצהריים הוארך גם מעצרם של האחים עמוס (הגדול) ואופיר לביא ב-15 ימים, וכך גם מעצרו של עמוס לביא (הקטן). מייצגים אותם עורכי הדין שי שורר, יצחק איצקוביץ' ואהוד בן יהודה.

od shorr shay od itzkovitz ytzhak new 195 195
 עו"ד שי שורר  עו"ד יצחק איצקוביץ'

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement