פוסטה - הסדר טיעון למוחמד טאהא על תקרית הירי ליד אולם האירועים בשדרות
הרצח משתלם - עד ארבע שנים לנאשמים בתיק רצח ג'יהאד חאמד

הרצח משתלם - עד ארבע שנים לנאשמים בתיק רצח ג'יהאד חאמד

Tagline

לצד הקשיים הראייתיים המסורתיים, הזרז העיקרי לסיום התיק היה הרצח של נאשם מספר 1 עבד…

לה פמיליה - ארגון הפשע של משפחת כחלון נחשף בכתב האישום

לה פמיליה - ארגון הפשע של משפחת כחלון נחשף בכתב האישום

Tagline

אבי ונועם כחלון הפעילו בנק הלוואות עם גובי חובות אימתניים שהזרימו את הפדיון אל סניפי…

מטענים למפורסמים: ראיות נגד הנאשם המרכזי ויחסי ציבור נגד הנאשם המפורסם

מטענים למפורסמים: ראיות נגד הנאשם המרכזי ויחסי ציבור נגד הנאשם המפורסם

Tagline

ניתוח הראיות בכתב האישום מלמד כי הן מפלילות את אבישי בן דוד אבל אינן נוגעות…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הסדר טיעון למוחמד טאהא על תקרית הירי ליד אולם האירועים בשדרות

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

ביום שחרורו מהכלא ב-7 ביולי אשתקד, הוא הגיב ביריות לניסיון של אחרים לחסל אותו. במסגרת הסדר טיעון הוא צירף תיק על אלימות ונקבע כי אם יימצא מתאים – ירצה שישה חודשי עבודות שירות

taha muhamad
מוחמד טאהא כפי שנקלט במצלמות האבטחה באולם

מוחמד טאהא (23) משדרות הורשע בהחזקת נשק וצפוי לרצות עבודות שירות במידה ויימצא מתאים לכך. על העונש הוסכם בהסדר טיעון, לאחר שטאהא צירף לתיק האמל"ח תיק נוסף על אלימות. אחת הסיבות לכך שטאהא זכה בהסדר טיעון מקל יחסית, הוא העובדה שאת העבירה ביצע בתגובה לניסיון של אחרים לחסל אותו.

תזכורת: בין טאהא לבין שמעון פרץ, עבריין המרצה מאסר על עבירת נשק, פרץ סכסוך מאחורי הסורגים בכלא שקמה. לפי החשד, עמוס לביא, שכלוא אף הוא בשקמה, התערב לטובתו של פרץ, אבל טאהא לא נסוג מעמדתו. בימ"ר לכיש העריכו בזמנו כי העובדה שטאהא המשיך בשלו הובילה את הצד השני ליזום פגיעה בו.

ב-7 ביולי אשתקד התקיים טקס חינה ב"אולמי קזבלן" בשדרות, אליו הגיע טאהא - שהשתחרר באותו היום מהכלא - יחד עם חברו צ'רלס תורג'מן. נטען, כי כדי לממש את תוכנית הפגיעה בטאהא, העבריין אייל אדרי ואחרים הצטיידו באקדח, ובשעה 23:00 הגיעו ברכב סמוך לאולם. לפי כתב האישום, בחור בשם יאיר אלבז יצא מהאולם, ניגש לרכב, שוחח עם אדרי והאחרים, חזר לאולם, פנה לטאהא והודיע לו שמבקשים לשוחח איתו בחוץ. הפרקליטות טענה כי 17 דקות לאחר מכן ניגש טאהא לתורג'מן ואמר לו שאדרי הגיע עם אחרים ומבקש ששניהם ייצאו החוצה. תורג'מן הזהיר את טאהא שלא ייצא, אולם הוא יצא בכל זאת, והובל על ידי אלבז שהצביע על מיקום הרכב.

krav yeriot shderot2
טאהא ותורג'מן (מוקפים בעיגול) כפי שנקלטו במצלמות האבטחה לאחר תקרית הירי

 

לכתבה על כתב האישום - לחצו כאן.

בכתב האישום נטען עוד, כי בשלב הזה הרכב התקרב בנסיעה לכיוון הכניסה לאולם. טאהא ניגש לרכב ולחץ את ידו של אדרי, שישב במושב הקדמי. לפי האישום, אדרי סימן לטאהא להתקדם לכיוון כביש השירות, בעוד שהרכב נסע לאחור במקביל אליו. זמן קצר אחר כך יצא תורג'מן מהאולם והתקרב לכיוון המפגש. אדרי יצא מהרכב כאשר האקדח מוסתר מתחת למכנסיו והחל לשוחח עם טאהא, שנשא אף הוא אקדח מוסתר. כאשר אדרי הבחין בתורג'מן, הוא קרא לו לגשת אליו, אולם ברגע שזה התקרב, אדרי שלף את אקדחו והחל לירות לעבר טאהא.

מהחקירה עלה, כי אדרי ירה 12 יריות לפחות, בעוד שתורג'מן צועק לעבר טאהא: "מוחי ברח!", ונמלט בעצמו מהמקום. בתגובה, טאהא שלף אף הוא את אקדחו וירה לעבר אדרי והאחרים ברכב, לפחות ארבע יריות. כך לפי כתבי האישום, בהם נטען גם כי מיד אחר כך נכנס אדרי אל הרכב ונמלט יחד עם חבריו. כאשר הם חלפו ליד תורג'מן, איים עליו אדרי באומרו: "חכה חכה אתה".

טאהא נפצע משתי יריות ברגלו השמאלית ובהמשך פונה לבית החולים ברזילי באשקלון. לאחר חקירת ימ"ר לכיש, הוגש נגדו ונגד אדרי ותורג'מן כתב אישום. נטען בין היתר כי טאהא העביר לתורג'מן את האקדח לאחר התקרית.

od ben natan nes 2 150      
עו"ד נס בן נתן      

טאהא - שריצה בעבר מאסרים על עבירות שונות ומגוונות - הואשם בנשיאת והובלת נשק, ניסיון לחבלה בכוונה מחמירה ושיבוש מהלכי משפט. סנגוריו, עורכי הדין נס בן נתן ותום הלפרין, הגיעו להסדר טיעון עם הפרקליטות, במסגרתו צורף כאמור תיק נוסף. הצדדים הסכימו לעתור במשותף לבחינת האפשרות שטאהא ירצה את עונשו בשישה חודשי עבודות שירות, במידה ויימצא מתאים לכך על ידי הממונה על עבודות השירות. כמו כן סוכם כי יוטל עליו מאסר על תנאי וקנס של 1,000 שקל.

בעקבות ההסדר הוגשו לבית המשפט שני כתבי אישום מתוקנים - האחד על תקרית הירי והשני על תקרית אלימות בה טאהא היה מעורב. השופטת דינה כהן מבית המשפט המחוזי בבאר שבע אישרה את ההסדר כאשר הרשיעה את טאהא בהחזקת נשק ובתקיפה הגורמת חבלה של ממש. כמו כן, היא נענתה לבקשת הצדדים וקבעה כי טאהא ישוחרר ממעצר באיזוק אלקטרוני ויהיה במעצר בית לילי בלבד.

שלב הטיעונים לעונש נקבע ל-19 באפריל. 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement