פוסטה - החיסול של אביחי ועקנין בטיילת בת ים
האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

Tagline

עו"ד רצון דרחי חשף דברים שאמר עד המדינה לחוקריו והוגדרו בתמליל כלחישה בלתי ברורה

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

Tagline

אנטון רומן מראשון לציון אשר מזוהה עם ארגון הפשע נורה למוות בזמן שהיה בפיקוח ומעקב…

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

Tagline

הסנגור של ישראל אוזיפה הוכיח שבניגוד לעדות עד המדינה בומבי, לא היתה פגישה בדירה של…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

החיסול של אביחי ועקנין בטיילת בת ים

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

הרכב בו נורה שימש לכאורה את יענקלה אמסלם אבל במשטרה לא מאשרים שהוא היה ברכב למרות שעוברי אורח אומרים שנראה אדם נמלט מהמקום טרם הגעת המשטרה * אם זה נכון הרי שמדובר בנסיון חיסול שלישי של אמסלם, שמתגורר בבניין הסמוך לזירת הרצח  

bat1 yam hisul 27 2 17 
 זירת החיסול (צילום: תיעוד מבצעי - דוברות מד"א)

עקב ריבוי גולשים מאז האירוע היו מספר תקלות גלישה באתר. עימכם הסליחה.

צעיר כבן 27, אביחי וקנין מאשדוד, נהג וחבר קרוב של העבריין הבכיר יענקל'ה אמסלם, נרצח, ביום שני, 27 בפברואר, לעיני עשרות אזרחים, בטיילת חוף בת ים. 

סמוך ל-17:40 התקבל דיווח על ירי על רכב ברחוב בן גוריון, רחוב הטיילת של בת ים. כוחות מד"א ומשטרה שהוזעקו למקום איתרו בזירה פצוע אנוש מחוסר הכרה. צוותי הרפואה ביצעו פעולות החייאה אך בסופן נאלצו לקבוע את מותו. חובש רפואת חירום וכונן מד"א על אופנוע, חגי נתני, שהגיע ראשון: "ראינו את הפצוע שוכב על הכביש בסמוך לרכב כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. הוא סבל מפצעי ירי בפלג גופו העליון. ביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות, אבל הפציעה היתה קשה ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

 vaknin avihai 299 299
אביחי וקנין. יענקל'ה, יוסי אדרי וצרות נוספות
צילום: פוסטה

וקנין המנוח היה עבריין מסוכן בפני עצמו, שבתקופה האחרונה נראה רוב הזמן עם אמסלם. במקביל לכך הוא מוכר לימ"ר לכיש כאיש הכספים וחברו הקרוב של יוסי אדרי מאשדוד, שלפי המשטרה מנהל ארגון פשע עצמאי מבית הסוהר בו הוא מרצה מאסר ארוך מאוד. וקנין ואדרי היו מעורבים יחד באינספור סכסוכים, כולל סכסוך אחד משמעותי. הם עקצו עבריין מפורסם מאוד והצליחו להוציא ממנו למעלה מ-2.5 מיליון שקל, ועל רקע זה נהג וקנין לשהות במקומות שונים.

ההסתבכות האחרונה של וקנין היתה לפני מספר שנים, הוא הורשע עם אדרי ואחרים באיומים על בעל חוב, שלקח מווקנין הלוואה. בתיק זה הוא יוצג ע"י עו"ד משה יוחאי ונידון לשנתיים מאסר. שמו הוזכר גם כעד שנחקר במסגרת פרשה אחרת בה הואשמו אדי מכלוף ואחרים בתיק נשיאת והחזקת מטען חבלה שהסליקו בפארק באשקלון.  כמו כן, בתקופה מסויימת אביחי וקנין התגורר במגדל העמק עקב סכסוך עם אנשים מהדרום.  

ועדיין, חרף מטען הסכסוכים האינסופי של וקנין, מי שהיה על פי הערכה היעד לחיסול, הוא יעקב (יענקלה) אמסלם מכפר שלם בתל אביב במקור, אף הוא נושא עימו מטען סכסוכים גדול. אמסלם הוא עבריין בכיר וגיסו של בן סוטחי מכפר שלם אף הוא, הנחשב לאויב מספר אחד של ארגון מוסלי. בשלב זה המשטרה אינה מדווחת אם אמסלם היה אף הוא ברכב ונמלט לאחר הירי, עם זאת ידוע כי הרכב היה מזוהה איתו וגם עדי ראייה מדווחים על אדם שנמלט מהזירה. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.

bat yam 2017 2 27 401 
לחצו לסרטון מזירת הרצח מיד לאחר האירוע
צילום: וואטסאפ

בעבר היה עימות גלוי בין בן סוטחי לבין יוסי מוסלי, עימות שכלל פגיעה אישית ביוסי מוסלי, מה שהבטיח כי הסכסוך הזה לא ייפתר לעולם. סוטחי, שריצה עונש של 18 שנות מאסר על נסיון חיסול של בנו של יחזקאל אסלן, נמלט מהכלא בתחילת שנות ה-2000, יחד עם חברו ארז אקרישבסקי הם יצאו לחופשה ממנה לא שבו. סוטחי הקים במהלך הבריחה ארגון פשע ישראלי תוסס בקנקון מקסיקו, אשר הטריד מאוד את שלטונות מקסיקו, עד שבאופן חריג הם נעתרו לבקשת מדינת ישראל והסגירו אותו. כאן הוא עדיין מרצה מאסר אשר אמור להסתיים בעוד כשלוש שנים.

באותן השנים, משטרת ישראל הצליחה להסגיר מארגנטינה גם את יעקב אמסלם, הנשוי לאחותו של בן סוטחי. אמסלם ברח מישראל מאחר שהיה מעורב ברצח אבי אברהם. הוא נשפט לשש שנים ונכנס לקטגוריית היעדים של ארגון מוסלי אשר הלך והתעצם אז והפך לארגון הפשע המוביל באזור המרכז.

כאשר אמסלם שוחרר מהכלא הוא ניצל משני נסיונות חיסול. בתחילת שנות האלפיים היה זה העבריין דודי דנגור שירה בו וגרם לו פציעה קשה. דנגור התפתה לנסוע למקסיקו שם שהו באותה העת בן סוטחי, אקרישבסקי ואחרים. מאז הוא נעלם ולפי האגדה, גופתו הושלכה לנהר באחד מחוות התנינים במקסיקו.

 amsalem yankale 300 300
יענקל'ה אמסלם. המון סכסוכים
צילום: פוסטה

ב-2003 אמסלם ניצל ממטען חבלה שהוטמן במעלית המובילה למשרד הצ'קים שלו ברחוב יצחק שדה, אבל מפיצוץ המטען נהרגה שרה בן אדירי ז"ל, אזרחית חפה מפשע שעבדה בבניין. לפי גורמים בעולם התחתון, את המטען הזה הניח עבריין מפורסם מאוד היום, שמזוהה באופן מובהק עם ארגון מוסלי, ובמיוחד עם יוסי מוסלי, שמשרד הצ'קים שלו שכן אז גם כן ברחוב יצחק שדה, מול המשרד של יריבו אמסלם.

אחרי האירוע הזה עזב אמסלם למקסיקו והפעיל מחדש את ארגון הפשע שהקים גיסו סוטחי. מדובר באימפריה של הימורים ובתי קזינו בעיקר, שרבים מאנשיה היו מזוהים עם ארגון אברג'ל ומככבים בכתב האישום המרכזי של פרשה 512. לפני כשנתיים, על בסיס דיווחי מודיעין של משטרת ישראל הוא גורש ממקסיקו ומאז הוא שוהה באזור המרכז, בעיקר בת ים. אמסלם נחשב ליעד מרכזי של ארגון מוסלי, וזה כולל גם את כל חבריו הנחשבים באופן אוטומטי לאויבים של ארגון מוסלי.

לאחרונה, מאז שיוסי מוסלי שוחרר מהכלא בחודש אוגוסט, המתח רק גבר. בארגון מוסלי בטוחים שלאמסלם יש חלק בהפקת פיצוץ מטען החבלה בערב סוכות במגרש החניה שברחוב לה גרדיה, במסגרת קואליציה עם אויבי הארגון. על הרקע הזה, יודעים גם במשטרה, חוסל גם עבד עייש במגדלי תל אביב בחודש שעבר. ההערכה בארגון היא שאמסלם נחקר על ידי המשטרה יחד עם אחרים, אולם להערכה הזו אין אישור משום גורם מוסמך במשטרת ישראל. לפי מקור בעולם התחתון, אמסלם אינו קשור כלל לאירוע בלה לגרדיה, והוא גם לא נחקר על כך.

פרטים נוספים ועדכונים, ככל שיהיו, בהמשך.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement