פוסטה - הכבוד של בר חזק
האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

Tagline

עו"ד רצון דרחי חשף דברים שאמר עד המדינה לחוקריו והוגדרו בתמליל כלחישה בלתי ברורה

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

Tagline

אנטון רומן מראשון לציון אשר מזוהה עם ארגון הפשע נורה למוות בזמן שהיה בפיקוח ומעקב…

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

Tagline

הסנגור של ישראל אוזיפה הוכיח שבניגוד לעדות עד המדינה בומבי, לא היתה פגישה בדירה של…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הכבוד של בר חזק

נכתב על ידי אמיר זוהר ומיכאל פרוסמושקין ב .

דין קסנטיני ושמואל אוקנין הורשעו בנסיון חיסול אבי כחלון ביבנה אבל תיק החקירה מלמד כי הרקע לא היה על מאבקי שליטה כנציגיהם של ערן חייא וארגון מוסלי, אלא כנקמה על כך שכחלון "לקח" את הבחורה של חברם הטוב בר חזק כשהיה בכלא, ובעיקר משום שבר חזק חוסל עקב הדרישה שלו לפיצוי על הפגיעה בכבודו

bar hazak 402 402
 היו לו כמה חברים. בר חזק ז"ל

שש שנות מאסר בפועל נגזרו השבוע (13.2) על דין קסנטיני מחולון אשר הורשע בנסיון החיסול של אבי כחלון ביבנה בחודש אפריל אשתקד. יחד איתו הורשעו גם שמואל אוקנין מחולון (25), רוברט בורנאה (23) מאילת וכן ויקטור לוריא (22) מבת ים, אשר נשפטו לעונשי מאסר קצרים יותר של עד ארבע שנים (ראו פירוט למטה).

את כתב האישום הגיש עו"ד רועי רייס מפרקליטות מחוז מרכז לאחר חקירה סמויה ומדויקת של ימ"ר תל אביב, בעקבותיה של אחת הכנופיות המטרידות ביותר מבחינת המשטרה במחוזות תל אביב ומרכז. הרקע לחקירה היה סדרת סכסוכים בין הנאשמים, שמשתייכים לקבוצת עבריינים מחולון, לבין האחים אבי ונועם כחלון, עבריינים מחולון אף הם אשר הפעילו עד לאחרונה ממש רשת עניפה של הלוואות בריבית, הימורים לא חוקיים, צ'יינג'ים, וכמובן גביית חובות.

בניגוד להערכות, הסכסוך בין קסנטיני ושות' הנחשבים לגובי חובות מדופלמים, לבין האחים כחלון, לא היה על רקע הפעילות העסקית המקבילה שלהם אלא על רקע סכסוך רומנטי דווקא, ורצח שבוצע בעקבותיו. הסכסוך החל כאשר אחד מחבריהם של קסנטיני ואוקנין, בר חזק מחולון, נשפט למאסר בשנת 2011. בזמן שחזק היה בכלא, אחד האחים כחלון החל לצאת עם החברה שלו, מ"ג. כעבור ארבע שנים, כאשר חזק הצעיר השתחרר, החלו לעבור מסרים מאיימים מהכיוון שלו לעבר הכחלונים.

לפי המידע המודיעיני של המשטרה, בין חזק לבין האחים כחלון היה דין ודברים "עצבני" על הרקע הזה, וכדי למנוע אפשרות שחזק יפתיע ראשון הוא חוסל בירי מטווח קרוב בשעה שישב ברכב עם בחורה אחרת בהרצליה, בחודש מרס 2015.

בן 24 היה אז בר חזק, והמוות שלו קומם את חבריו. הם מלכתחילה כעסו על כך שמישהו יוצא עם הבחורה של חברם האסיר, ועל אחת כמה כאשר חברם נרצח מהסיבה הזו, ועוד יותר מכך שהרצח בוצע רק כדי למנוע ממנו להגיב על העוול שנעשה לו. החברים של בר חזק ראו מול עיניהם גם את אמא של בר, שרק בשנת 2012 איבדה את אחיו הגדול יוסי חזק, שנרצח בחולון במסגרת מלחמות הכנופיות.

bar hazak ksantini din 400 465
בר חזק (משמאל) עם קסנטיני וחבר בקבר של צדיק

מכאן, הסכסוך בין החברים של בר חזק המנוח לבין האחים כחלון הפך לסוד גלוי, שמן הסתם הגיע גם לבלשי ימ"ר תל אביב, מה גם שהאחים קסנטיני, אוקנין והאחרים נחשבים ליעדים שלהם בתחום עבירות הסחיטה ואמצעי הלחימה. החבורה מזוהה עקרונית עם ארגון מוסלי וערן חייא, וברמה המודיעינית מייחסים להם כמה פעולות במסגרת ארגון הפשע הזה, אבל הסכסוך עם האחים כחלון אינו קשור לכך.

נסיון החיסול של אבי כחלון הוא על רקע אידיאולוגי - הכבוד האישי של החבר שלהם בר חזק - מה שיכול אולי להסביר את הביקור והתפילה של קסנטיני ואוקנין בקברו של הרב גמליאל ביבנה, זמן קצר לפני שהיו אמורים להפעיל את מטען החבלה שנועד לחסל את כחלון.

המשטרה לא הצליחה לאושש את המידע על כך שהחיסול של בר חזק בוצע על ידי האחים כחלון או אנשיהם. הם לא נעצרו על כך באופן רשמי, אפילו לא בתיק הנוכחי המתנהל נגדם, גם אם הם תושאלו על כך. עם זאת, מ"ג היפהפייה, שהיתה חברתו של בר חזק והיא כיום בת הזוג של אבי כחלון, נחקרה על ידי ימ"ר תל אביב בתיק נגד קסנטיני אוקנין והאחרים, ואף הופיעה ברשימת עדי התביעה, בנסיון להצביע על המניע של הנאשמים לחסל את אבי כחלון.

yavne1 16 4
החניון עליו תצפתו קסנטיני ואוקנין עם טלפון ה"הפעלה"

תיק יבנה

העדות של מ"ג התייתרה מרגע שהסנגורים בתיק הגיעו להסדר עם הפרקליטות ובית משפט המחוזי בלוד הרשיע (13.2) את ארבעת הנאשמים בניסיון הרצח של אבי כחלון בחניון ביתו ביבנה, בחודש אפריל אשתקד.

הנאשמים הם כאמור,  דין קסנטיני (23) מרמת גן, שמואל אוקנין (25) מחולון, רוברט בורנאה (23) מאילת, ויקטור לוריא (222) מבת ים.

על פי כתב האישום המקורי, ב-21 באפריל, בסביבות השעה שלוש בלילה, הגיעו בורנאה ולוריא לחניון בניין מגוריו של כחלון, כאשר הם לבושים בבגדים כהים, על ראשם כובע קפוצ'ון, פניהם מוסתרות ברעלה, ובידו של בורנאה תיק ובו מטען חבלה מאולתר שהוצמד לו טלפון סלולרי (טלפון המטען). השניים, כך נטען, הטמינו את המטען בין מכלולי תחתית הרכב, בחלקו הקדמי השמאלי, לכיוון מושב הנהג. לפי האישום, במטען הוכנסו יותר מ-100 ברגים ואומים במשקל כולל של 450 גרם, להגברת אפקט הרסס.

בהמשך לכך, נטען, סמוך לשעה שבע וחצי בבוקר, הגיעו קסנטיני ואוקנין ברכב פג'ו שכור לנקודת התצפית, כאשר הם מצוידים בטלפון סלולרי (טלפון ההדק), באמצעותו תכננו להתקשר לטלפון המטען, וכך להפעיל את המטען בתזמון המתאים. לפי האישום, השניים שהו בסביבה הקרובה כשלוש שעות במהלכן תצפתו לעבר הצומת הסמוכה למקום מגוריו של כחלון.

עוד נטען בכתב האישום, כי סמוך ל-10:30, צוות ימ"ר תל אביב הגיע בשתי מכוניות למקום. חלק מהשוטרים רצו לכיוון הרכב של קסנטיני ואוקנין כאשר לראשם כובע זיהוי משטרתי, וקראו להם לעצור. כאשר הבחינו השניים כי מדובר בשוטרים אוקנין ניגח את רכבם והחל בנסיעה מהירה ופרועה לכיוון היציאה מהחניון ממנו הם תצפתו. אוקנין הנהג נמלט בנהיגה מהירה ופרועה תוך סיכון חיי אדם, ואילו קסנטיני שישב לידו ניסה להשמיד ולהעלים את טלפון ההדק, אבל השוטרים הצליחו לתפוס את הטלפון ולעצור את השניים. שבועיים לאחר המעצר נעצרו בורנאה ולוריא לאחר חקירה מתוחכמת שחשפה את ההתקשרות שלהם עם קסנטיני ואוקנין.

od yftach david 150 200   od elahdad naama 150  
 עו"ד דוד יפתח  עו"ד נעמה אלחדד  

כתב האישום התבסס על ראיות שנאספו בחקירה סמויה ארוכה שכללה מעקבים, תיעוד מצלמות אבטחה שונות, תוצרי האזנות סתר ותוצרי מחקרי תקשורת. תחילה הואשמוו הארבעה בעבירות של קשירת קשר לפשע, ניסיון רצח, החזקת נשק בצוותא ועבירות נוספות. 

הסנגורים בתיק, עו"ד דוד יפתח (קסנטיני), עו"ד רצון דרחי ועו"ד נעמה אלחדד (אוקנין), עו"ד משה סוחמי ועו"ד קארינה אבאל ממשרדו (בורנאה) ועו"ד טל ליטן (לוריא), הצליחו להצביע על שורה של ליקויים בראיות הנסיבתיות, ובעיות בזיהויי שני הנאשמים שהטמינו לכאורה את המטען. בסיום משא ומתן הגיעו להסכמה עם הפרקליטות על תיקון כתבב אישום וגובה העונשים.

העונש החמור ביותר הוטל על קסנטיני. במסגרת ההסדר הוסכם כי הוא יורשע בעבירות של קשירת קשר לפשע, חבלה בכוונה מחמירה, החזקת נשק, שיבוש מהליכי משפט, ניסיון להשמדת ראיה והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. הוא ירצה חמש וחצי שנות מאסר וכן יופעל נגדו מאסר על תנאי בן 18 חודשים, חלקו במצטבר וחלקו בחופף. סך הכל הוא ירצה שש שנות מאסר. 

od suhami moshe y 1  od litan tal 150 
 עו"ד משה סוחמי  עו"ד טל ליטן

הנהג אוקנין זכה לעונש קל יותר, הגם שנטל חלק מהותי בפעולת הקצה ובניגוח ניידת המשטרה. הוא הורשע בקשירת קשר לפשע, סיוע לחבלה בכוונה מחמירה, מעשה פזיזות ורשלנות ברכב והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו. אוקנין, ירצה שלוש שנים ועשרה חודשים, וכן יופעל נגדו מאסר על תנאי בן שלושה חודשים. סך הכל הוא ירצה ארבע שנות מאסר.

הנאשם בורנאה הורשע בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, סיוע לחבלה בכוונה מחמירה והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו. הוסכם כי הוא ירצה שלוש וחצי שנות מאסר.

הנאשם לוריא הורשע בקשירת קשר לפשע וסיוע לחבלה בכוונה מחמירה. הוא נשפט לשלוש שנות מאסר, והופעל נגדו מאסר על תנאי בן תשעה חודשים, כך שהוא ירצה שלוש וחצי שנות מאסר.

הרכב השופטים, מנחם פינקלשטיין, ליאורה ברודי ורמי אמיר, הרשיעו את הנאשמים ואישרו את ההסדר.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement