פוסטה - הראש של טוביה אושרי
האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

האם התביעה טשטשה בכוונה וידוי של בומבי על הרוצח של פרי יחזקאל?

Tagline

עו"ד רצון דרחי חשף דברים שאמר עד המדינה לחוקריו והוגדרו בתמליל כלחישה בלתי ברורה

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

תקלה מבצעית? חמישה עבריינים מארגון לביא עצורים על החיסול ברחובות

Tagline

אנטון רומן מראשון לציון אשר מזוהה עם ארגון הפשע נורה למוות בזמן שהיה בפיקוח ומעקב…

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

מכה לגרסת בומבי על הפגישה הגורלית בבריסל

Tagline

הסנגור של ישראל אוזיפה הוכיח שבניגוד לעדות עד המדינה בומבי, לא היתה פגישה בדירה של…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הראש של טוביה אושרי

נכתב על ידי אמיר זוהר ב .

אושרי, 80, אסיר עולם משוחרר ואחד העבריינים המפורסמים בישראל, נתן "ראסיה" לעורך דין של גרושתו בלב רחוב שינקין בתל אביב, והודיע לו: "תיזהר, אתה מתעסק עם הסנדק" * השופט פסק לו "עונש צופה פני עתיד", מאסר על תנאי ו-3000 שקל פיצוי למתלונן

oshri tuvya maariv raanan cohen 399 548
טוביה אושרי (צילום: רענן כהן באדיבות מעריב)

בצהרי היום של ה-25 בספטמבר 2015 ישב טוביה אושרי עם חברים בבית הקפה "סוס עץ" ברחוב שינקין בתל אביב. בשלב מסוים הוא הבחין כי בבית הקפה יושב גם עו"ד מרדכי לנצ'נר, מי שייצג פעם את גרושתו של אושרי, שרה דנוך. אושרי ניגש ללנצ'נר, תפס בצווארון חולצתו, נגח בפניו וגרם לו לפצע מדמם שחייב עזרה ראשונה.

אושרי, ממורשעי הרצח הכפול של עמוס אוריון ועזר כהן, אחד ממקרי הרצח המפורסמים בתולדות הפשע הישראלי (ראה מסגרת למטה), השתחרר מכלאו בשנת 2000 אחרי שריצה 20 שנות מאסר. מאז ועד שנת 2015 הוא לא הסתבך עם החוק, אבל בעקבות ה"ראסיה" הזאת לראשו של לנצ'נר, שלוחת התביעות במשטרת מחוז תל אביב הגישה נגדו כתב אישום, שבו האשימה אותו בתקיפה הגורמת חבלה של ממש, ואיומים.

בחקירתו טען אושרי כי חמתו בערה בו מאחר שלנצ'נר עשה לעברו פרצוף מתנשא ומלגלג. אבל הטענה הזו לא הועילה לו. בכתב האישום נטען כי אושרי לא הסתפק בנגיחה לראשו של המתלונן, והוסיף גם איומים: "אתה לא יודע עם מי אתה מתעסק, אתה מתעסק עם הסנדק. אני אבוא אליך למשרד ואני אפוצץ אותך. אני עוד אבוא אליך למשרד ותראה מי אני".

את אושרי ייצג בהליך המשפטי פרקליטו הוותיק עו"ד אריה שרעבי,  הסנגור שייצג אותו גם במשפט "הרצח הכפול" המפורסם בשנות ה-80, ובינתיים עוד הספיק להיות שופט מספר שנים. עו"ד שרעבי הגיע להסדר עם התביעה במסגרתו נמחקה לחלוטין עבירת האיומים ונותר סעיף אישום אחד בלבד: תקיפה חבלנית.

od sharabi arye 150
עו"ד אריה שרעבי

בטיעונים לעונש, התביעה ביקשה לגזור על אושרי מאסר בפועל, בטענה שעל אף גילו המתקדם - השנה ימלאו לו 80 - "הוא לא חושב פעמיים ונוקט באלימות".

מנגד, עו"ד שרעבי ציין כי מדובר באירוע לא משמעותי והמתלונן לא נזקק כלל לטיפול רפואי בעקבות התקיפה. כמו כן הדגיש הסנגור, כי במשך 17 שנים לא נרשם לחובתו של אושרי שום רישום פלילי, מה שמלמד כי הוא יצא ממעגל הפשיעה. עו"ד שרעבי הוסיף כי התביעה היתה מוכנה להסתפק בעבודות שירות, אולם היא מודעת לכך שמצב בריאותו של אושרי אינו מאפשר לו לבצע את העבודות, ולכן היא דורשת מאסר בפועל.

"אני מתחרט על מעשיי, כל זה  קרה בגלל שהוא לגלג עליי ואיבדתי שליטה", אמר אושרי עצמו בבית המשפט, רגע לפני שהשופט שמואל מלמד גזר את דינו. השופט מלמד הסכים עם עו"ד שרעבי. הוא גזר על אושרי ארבעה חודשי מאסר על תנאי וחייב אותו לפצות את לנצ'נר ב-3,000 שקל, עונש "צופה פני עתיד", כהגדרת השופט.

הרצח הכפול

בפני שופט בית משפט השלום בתל אביב, שמואל מלמד הוצג עברו הפלילי של אושרי, שכולל חמש הרשעות קודמות, הבולטת מביניהן היא הרשעתו בתיק "הרצח הכפול".

הכל התחיל כאשר אדם בשם עמוס אוריון הואשם ברצח קצין מבצעים ב"ברינקס" ב-1971. הרצח בוצע במהלך שוד, ואוריון שנלכד סמוך למקום הורשע בשוד וברצח ונידון למאסר. עונשו הופחת וב-1980 הוא שוחרר מהכלא בעקבות חנינה. מיד אחר כך הוא פנה יחד עם עבריין בשם עזר כהן אל טוביה אושרי ורחמים אהרוני ("גומדי"), ודרש מהם "דמי שתיקה" של 300 אלף דולר, בטענה שהם רצחו את הקצין ואילו הוא נאלץ לרצות עונש מאסר במקומם, מבלי לגלות את מעורבותם.

אושרי וגומדי – שהיו ידועים בציבור כראשי "כנופיית הכרם" – נכללו באותה תקופה ב"רשימת ה-11" – רשימת היעדים המרכזיים של אגף המודיעין במשטרת ישראל.

גומדי ואושרי הזמינו את אוריון וחברו כהן למפעל "בר בקר" שהיה בבעלותם בבת ים, ושם אושרי ירה בהם למוות. הרצח הזה זכה לכינוי "הרצח הכפול". גופות הנרצחים, נמצאו בחולות אשדוד כשהן מבותרות; אושרי וגומדי הועמדו לדין, הורשעו ברצח ונידונו למאסר עולם. עונשם נקצב והם שוחררו כאמור בחלוף כ-20 שנה.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement