פוסטה - עבודות של"צ לעוזרת הקרובה של פואד שהורשעה במרמה
18 שנות מאסר לחייב שירה בראשו של מנהל אגף הגבייה

18 שנות מאסר לחייב שירה בראשו של מנהל אגף הגבייה

מחמד מסעד מהכפר ערוער הורשע בניסיון הרצח של תומר מכלוף שנותר נכה ומרותק בעקבות הפציעה…

אבא, אני שונה ממך אבל מאוד כמוך

אבא, אני שונה ממך אבל מאוד כמוך

יו"ר ועד המהנדסים בתעשייה האווירית יאיר כץ, בנו של שר הרווחה חיים כץ, נעצר בחשד…

הטרוריסט היהודי הצעיר בעולם נאשם בהנחת מטען מדומה לראש מועצה

הטרוריסט היהודי הצעיר בעולם נאשם בהנחת מטען מדומה לראש מועצה

נחמיה אסולין-משבאום, שהורשע כנער בהשלכת רימון ורצח כנקמה על חיסול הרב מאיר כהנא, נאשם כעת בהנחת…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

עבודות של"צ לעוזרת הקרובה של פואד שהורשעה במרמה

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

איילת אזולאי פעלה בשליחות בנימין בן אליעזר לסייע לג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי לקבל רשיון קידוח, הדליפה מידע ועשתה להם לובינג במועצת הנפט. כיום אזולאי עובדת בצוות של ח"כ אראל מרגלית

azulay ayelet chanal 2
איילת אזולאי (צילום מסך מערוץ 2)

איילת אזולאי, מנהלת לשכתו של השר והח"כ המנוח בנימין (פואד) בן אליעזר במשך יותר מ-20 שנה, נידונה לצו של"צ, עבודות לתועלת הציבור בהיקף של 200 שעות ומאסר על תנאי, בגין הרשעתה בעבירת מרמה והפרת אמונים.

אזולאי הודתה בכתב האישום ללא הסדר טיעון כי פעלה כ"ידו הארוכה" של בן אליעזר, כשהיה שר התשתיות, לקדם את האינטרסים של חברת "שמן" בבעלות ג'קי בן זקן ואברהם נניקשוילי, ואת סיכוייהם לקבל רישיון קידוח לחיפושי גז. הרישיון ניתן ל"שמן" בעקבות הלחצים שהפעיל פואד, בעזרת אזולאי, על חברי מועצת הנפט (אך הקידוח נכשל). במסגרת הפרשה, בן אליעזר הואשם בקבלת שוחד מנניקשוילי, אך נפטר.

אזולאי הורשעה בקשר לארבע פעולות, בכך שפנתה אל יועץ התקשורת של ענקית הקידוח נובל אנרג'י האמריקאית, על מנת שיקדם פגישה בין אנשי "שמן" למנכ"ל נובל אנרג'י; בכך שפנתה לראש מועצת הנפט יעקב מימרן שיקבל קבל החלטות שייטיבו עם שמן, ובכך שהדליפה לבן זקן מידע מישיבת מועצת הנפט ומחברי המועצה.

על פי תסקיר המבחן, אזולאי (46) היתה במשך 26 שנה עוזרת של פואד במגוון תפקידיו. דפוס היחסים שפיתחה איתו התאפיין בהערצה, נאמנות והקרבה מצידה, לעתים תוך ויתור על רצונותיה האישיים וקושי בנפרדות וביסוס גבולות. התובעות, עו"ד סוזנה שור ועו"ד חופית שרי, טענו כי "הנאשמת היתה בעלת תפקיד משמעותי במסכת הסיאוב... ציפייתו של הציבור היא לקבלת שירות בהתאם לאינטרסים שלו, ולא בהתאם לאינטרס של אנשי עסקים המקורבים לנאשמת, שפעולותיה מלמדות כי 'ההון שלט בשלטון, הפעיל אותו ועשה בו כשלו'".  התביעה ביקשה לגזור שישה חודשי מאסר לריצוי בעבודות שירות.

הסנגוריות, עו"ד יעל גרוסמן ועו"ד שרון בן צבי, טענו כי מדובר במעשים ברף התחתון של הפליליות, במסגרת יחסי חברות עם בן זקן ומבלי שאזולאי הפיקה רווח כלכלי כלשהו, או קידמה בצורה תכליתית בלעדית תוצאות עבור אנשי העסקים. לדברי הסנגוריות, גם אין תקדים (למעט מקרה יחיד) להעמדת עובד ציבור לדין בעקבות הדלפה.

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב בני שגיא דחה את בקשת ההגנה לבטל את הרשעתה של אזולאי וציין כי העובדה שגם כיום היא מועסקת כיועצת לחבר כנסת (אראל מרגלית, שמיצב עצמו כלוחם בשחיתות – ז"ק) מעידה כי ההרשעה לא תפגע בהכרח בעתידה התעסוקתי. "הרשעתה איננה בבחינת סוף פסוק לדרכה בשירות הציבורי", כתב השופט שגיא, חרף ההרשעה.  

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement