פוסטה - יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע
אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אחרי שה-FBI השתלט על הכספים שנכנסו לחשבון החבורה בארה"ב דרשו אנשי חרירי משותפם המופקד על…

אישום: כך גלגלו בן כהן ושותפו "פושט הרגל" 165 מיליון שקל

אישום: כך גלגלו בן כהן ושותפו "פושט הרגל" 165 מיליון שקל

בן כהן גלגל מיליונים בעסק לניכיון שיקים שניהל עם שותף בשם איתי ניב ממושב אודים…

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

אברג'ל עמד בתא הנאשמים בג'ינס קצרים, טריקו לבנה, רגליו אזוקות, ידיו משולבות. כאשר התבקש להעיד נגד יאיר ביטון…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

נכתב על ידי אמיר זוהר וזיו קריסטל ב .

אברג'ל עמד בתא הנאשמים בג'ינס קצרים, טריקו לבנה, רגליו אזוקות, ידיו משולבות. כאשר התבקש להעיד נגד יאיר ביטון והאחרים הוא הסיר את מכשיר השמיעה, שתק ופיהק גם כאשר השמיעו לו האזנות סתר בהן הוא נשמע נותן הוראות לקבלן ניסים פינס, עד שהשופטת התייאשה והורתה להוציאו מהאולם

 

 abargel itzhak new 5 4
 יצחק אברג'ל היום בבית המשפט

ההוכחות בתיק הלבנת ההון לכאורה של חברת ב.יאיר עבור ארגון יצחק אברג'ל, התחדשו עם הופעתו של עד מטעם התביעה, יצחק אברג'ל בכבודות ובעצמו, אבל ללא נוכחותם של יאיר ביטון, השוהה בפראג, ושל מרבית הנאשמים, כולם קיבלו פטור מהתייצבות מהשופטת טלי חיימוביץ חרף התנגדות הפרקליטות.

השופטת שאלה לשמו של עד תביעה מספר 43, אברג'ל, אשר גם הוא נאשם בתיק למעשה אך התיק שלו הופרד מזה של יתר הנאשמים, עד להתבהרות מצבו בתיק 512

אברג'ל ישב בתא הנאשמים, לבוש מכנסי ג'ינס קצרים, טריקו לבנה, אזוק ברגליו, ידיו שלובות. עם פניית השופטת אליו, הוא הסיר את מכשירי השמיעה מאוזניו, בדיוק כפי שעשה בכל העימותים מול עדי המדינה בחקירות של 512. התובע, עו"ד יונתן טל, התעקש להודיע לו רשמית, כי הוא נהנה חיסיון מהפללה עצמית, אבל בשלב זה אברג'ל כבר לא שמע אותו בכלל.

מה אתה יודע על ניסים פינס, הנאשם מס' 2 בתיק, בעל חברת "גן רווה", שאל התובע. אברג'ל לא שמע, ולא הגיב, והתובע הודיע: "נבקש להכריז עליו עד עויין". עו"ד ערן ערבה המייצג את שמעון בלולו יחד עם עו"ד תמיר סננס התנגד לבקשה: "הוא הרי לא אמר כלום גם במשטרה".

התובע טל התקרב אל אברג'ל עם המחשב הנייד שלו, והחל להשמיע לו האזנת סתר של שיחה אחת מתוך אלפי שיחות אשר נקלטו במסגרת החקירה. השיחה הזו היתה בין הקבלן פינס, שבנה פרויקט באילת עבור ב.יאיר לכאורה. בשיחה הם נשמעים מדברים על העבודה, ועל כספים שפינס שלח לכאורה לאנשים המקורבים לאברג'ל. בשיחה הזו אברג'ל כעס מאוד, הוא נשמע מכחיש שביקש לשלוח לאותם מקורבים משה, אבל פינס השיב לו שהוא כבר שלח, ואז ואברג'ל נשמע צועק עליו שהוא נתן להם כסף ללא אישור שלו.

pines nisim
ניסים פינס (עומד משמאל)

התובע: "ניסים פינס הודה שהוא שילם גם לעורכי הדין שלך מהכסף של חברת גן רווה, 2.4 מיליון שקל... ואתה אמרת לו שחייב שהכל ייעשה רק בידיעתך... אמרת לו אתה יודע מי נותן לך פקודות, ואני אומר לך שאתה נותן לו פקודות". בתגובה לכל השאלות האלה שהתובע המטיר על אברג'ל בזו אחר זו, אברג'ל שתק ובהה בחלל החדר.

התובע השמיע עוד שיחה בין פינס לבין אברג'ל, שבה פינס מדבר על "פגישה שהיתה לי בירושלים עם החבר שלי... הייתי צריך משהו לחודש הזה, אז הוא בלי להניד עפעף אישר לי הכל". אברג'ל בתגובה נשמע אומר לפינס: "ברור, הוא קיבל הנחיות כאלה".

התובע עו"ד טל נתן פרשנות לשיחה הזו: "החבר זה שם הקוד של יאיר ביטון, ואתם מדברים על כך שיאיר ביטון קיבל הנחיות והעביר את כל הכסף. מה יש לך להגיד על זה?".

אברג'ל: שתיקה... פיהוק.

השופטת חיימוביץ איבדה את סבלנותה ושאלה האם צריך להשמיע את כל האזנות הסתר באולם. לדעתה חבל על הזמן, כי הרי אברג'ל לא עונה וגם את מכשיר השמיעה שלו הסיר. "בית המשפט מציע למאשימה להפסיק להשמיע הקלטות נוספות מאחר ואין בדבר טעם", אמרה השופטת והציעה להוציא את אברג'ל מהאולם, אולם חלק מהסנגורים דרשו לממש את זכותם לחקירה נגדית.

עו"ד עדי ברקאי, סנגורו של פינס, שאל את אברג'ל: "אתה מכיר את כתב האישום?", ושאל שוב ושוב על הקשר לכאורה עם פינס ושמעון בלולו, "נטען שהעבירו לך כספים בדרכי מרמה". אבל אברג'ל המשיך לשתוק. 

עו"ד ערן ערבה ניסה את מזלו: "אני מייצג את בלולו וגן רווה, מה קורה עם התיק שלך?". אברג'ל לא ענה. 

עו"ד איתן פלג שמייצג את יאיר ביטון: "נטען שקשרת עם ביטון קשר בעניין כספים בפרויקט באילת. מה יש לך לומר?".

מופע השתיקה נמשך.

biton yair kimhi 400
יאיר ביטון. שוהה בחו"ל

ומי לא באה? שולה זקן

העדה שולה זקן אשר קיבלה זימון לדיון להעיד על ההקלטות של שיחותיה עם חברה הקרוב יאיר ביטון, לא התייצבה אחרי שהודיעה לפרקליטות כי היא מפחדת להעיד בגלל מעורבות אברג'ל. עם זאת, היא טענה באוזני מקורביה בימים האחרונים כי "התובע טל לא הבין אותה נכון, והיא טענה בסך הכל כי זימונה לעדות סותר את הסכם עד המדינה איתה".   

מי שכן הופיע לעדות הוא מנכ"ל חברת דניה סיבוס רונן גינזבורג, שפינס שימש קבלן שלה במספר פרויקטים. גינזבורג מספר לתובעת הנוספת המנהלת את התיק, עו"ד עופרה קרמני, על ההתקשרות של החברה עם פינס, על האיכות המקצועית שלו כקבלן ביצוע מצד אחד אבל גם על ההסתבכויות הכלכליות שלו מצד שני. הוא התכוון לחובות ופשיטת הרגל של פינס אשר סיבכו אותו ואת דניה סיבוס עם צדדים שלישיים, כולל פגישות עם עבריינים שונים באזור רמת השרון שגינזבורג לא זוכר או יודע לזהות את שמותיהם.

גינזבורג הסביר שצדדים שלישיים כמו בנקים וספקים דרשו מחברת דניה סיבוס כספים שהגיעו לפינס, ובשלב מסוים דניה שילמה כספים שמגיעים לפינס לצדדים שלישיים, לספקים ולחברות כוח אדם, הכל כדי שהעבודה תימשך ולא תיתקע. הוא טען שזה קרה כבר לדניה עם קבלנים שונים מדי פעם. בעניין פינס הוא טען שכאשר נוצרו בעיות, דניה לא תבעה אותו, כי "אנחנו לאא תובעים גופות... ופינס במצבו היה גופה שאין טעם לתבוע אותה".

עו"ד פלג העיר כי אחיו של יאיר ביטון, יורם, אמר במשטרה שהוא קיבל המלצות על פינס מדניה סיבוס. המנכ"ל גינזבורג סתר את העדות הזו על דוכן העדים: "אין מצב. לא המלצנו על פינס, אכלנו אותה איתו והוא עשה לנו נזק של ארבעה מיליון שקל... פנו אלינו אנשים לא נעימים בעניין החובות של פינס ושולם כסף מדניה סיבוס לאותם אנשים לא נעימים, מה שהוריד מאיתנו את הלחץ הזה".

 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement