פוסטה - אלוף משנה במיל' ישראל דניאלי נעצר בפעם השנייה בתוך 4 חודשים
אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אחרי שה-FBI השתלט על הכספים שנכנסו לחשבון החבורה בארה"ב דרשו אנשי חרירי משותפם המופקד על…

אישום: כך גלגלו בן כהן ושותפו "פושט הרגל" 165 מיליון שקל

אישום: כך גלגלו בן כהן ושותפו "פושט הרגל" 165 מיליון שקל

בן כהן גלגל מיליונים בעסק לניכיון שיקים שניהל עם שותף בשם איתי ניב ממושב אודים…

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

אברג'ל עמד בתא הנאשמים בג'ינס קצרים, טריקו לבנה, רגליו אזוקות, ידיו משולבות. כאשר התבקש להעיד נגד יאיר ביטון…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

אלוף משנה במיל' ישראל דניאלי נעצר בפעם השנייה בתוך 4 חודשים

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

רואה חשבון דניאלי נחקר בחשד למרמה וגניבת מאות אלפי שקלים שהפקידו בידיו לקוחותיו. בנובמבר האחרון נעצר דניאלי בחשד שסייע לעבריינים לעקוץ את קופת המדינה באמצעות חברות קש וקרוסלת חשבוניות פיקטיביות

danieli israel
ישראל דניאלי

רואה חשבון ישראל דניאלי (49) מתל אביב נעצר בפעם השנייה בתוך ארבעה חודשים, בחשד לגניבת כספים ועבירות מרמה חמורות. דניאלי הוא אל"מ במיל', שפרש מצה"ל לפני שבע שנים. בתפקידו האחרון היה סגן מפקד עוצבת אדום.

מעצרו האחרון של דניאלי בעקבות תלונות שהגישו כמה מלקוחותיו. לטענתם, הוא עשה שימוש בשיקים שהפקידו בידיו לצורך ביצוע תשלומים לרשויות המס, לצרכיו הפרטיים. נציג מפלג ההונאה בתל אביב אמר בבית המשפט כי מדובר ברואה חשבון שנטל כספים מלקוחות ועשה בהם שימוש פרטי. על פי החשד, הסכום שנגנב מהלקוחות והופקד על ידי דניאלי בחשבונו הוא בהיקף של מאות אלפי שקלים.

בחודש נובמבר האחרון נעצר דניאלי, שמשרדיו ממוקמים במגדל טויוטה בתל אביב, במסגרת חקירה של רשות המסים. דניאלי נחשד כי נתן שירות כקונסיליירי לרשת עבריינים אשר עקצה את קופת המדינה בעשרות מיליוני שקלים באמצעות הפצה וקיזוז של חשבוניות מס פיקטיביות. לפי החשד שבגינו נעצר דניאלי לפני מספר חודשים, הוא זייף חותמות של עורכי דין ומסמכים, ואישר רישום "קופים" כבעלים של חברות קש, במסגרת מערך ההונאה של הפצת חשבוניות פיקטיביות. 

בבקשת המעצר של חוקרי מע"מ בנובמבר נכתב כי "נמצא שהחשוד, רואה חשבון במקצועו, האמור להיות נאמן של רשויות המס, התנהל כאחרון העבריינים כאשר סייע להעביר חברות פעילות שהוא החזיק אצלו 'על המדף' על שמות אנשי קש, ללא נוכחות בעלי החברות במשרדו וללא אימות פרטיהם על פי חוק". עוד נטען כי דניאלי התחזה לעורך דין והשתמש בחותמת עו"ד מזויפת ובנוסף הנמיך תשלומי מע"מ בדיווחי חברות וחתם על מסמכים כוזבים לכאורה, בהם אישר כי החברות מנהלות ספרים כדין ומגישות דו"חות לרשויות המס, כאשר בפועל חלק מהחברות שלהן נתן שירותים לא דיווחו מעולם. כבר בחקירת רשות המסים נבדק חשד נוסף לפיו  כספים שקיבל רו"ח דניאלי מחברות והיו מיועדים לתשלום לרשויות המס, הופקדו בחשבונו הפרטי.

גם את דרכו בצה"ל סיים אל"מ דניאלי בנסיבות לא נעימות. בשנת 2010 הוא הודח על ידי הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי, אחרי שנשפט בהליך משמעתי, עקב העמדת רכבו הצבאי ורכוש צבאי אחר לרשות בני משפחתו ומקורביו.

סנגורו, עו"ד עודד סבוראי, סירב היום להתייחס לחקירה האחרונה. מעצרו של דניאלי הוארך על ידי בית משפט השלום בתל אביב, בהסכמת הסנגור, עד 23 במרץ. 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement