פוסטה - חמש שנות מאסר לקבלן חשבוניות פיקטיביות
אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אישום: חוסאם חרירי ושות' עקצו 1.4 מיליון דולר בדובאי וסחטו את "גלובוס"

אחרי שה-FBI השתלט על הכספים שנכנסו לחשבון החבורה בארה"ב דרשו אנשי חרירי משותפם המופקד על…

המאסטר בעקיצות וסוכני החאוולות

המאסטר בעקיצות וסוכני החאוולות

ה-FBI חשפו בישראל נוכלים בינלאומיים שהפעילו גם רשת להעברת מיליוני דולרים תוך התחמקות מכל מנגנוני…

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

יצחק אברג'ל שוב לא רוצה לשמוע

אברג'ל עמד בתא הנאשמים בג'ינס קצרים, טריקו לבנה, רגליו אזוקות, ידיו משולבות. כאשר התבקש להעיד נגד יאיר ביטון…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

חמש שנות מאסר לקבלן חשבוניות פיקטיביות

נכתב על ידי זיו קריסטל ב .

יעקב אפלבוים הדפיס פנקסי חשבוניות על שם חברות שנפתחו על ידי עולים חדשים, שעזבו את הארץ

heshboniot
הנאשם הדפיס לעצמו פנקסי חשבוניות על שם חברות שונות (אילוסטרציה)

בית משפט השלום בתל אביב גזר חמש שנות מאסר בפועל על יעקב אפלבוים (65), "קבלן חשבוניות פיקטיביות" כהגדרת הנאשם עצמו. אפלבוים, שהציג עצמו כיועץ מס, הדפיס לעצמו פנקסי חשבוניות על שם חברות שונות, שהמשותף למרביתן הוא כי נפתחו על ידי אנשי קש עולים חדשים. מיד לאחר פתיחת החברות עזבו העולים את הארץ, בעוד שאפלבוים יכול היה לפעול בחברות כרצונו.

על פי הכרעת הדין של השופטת מיכל ברק נבו, אפלבוים הפיץ חשבוניות פיקטיביות בהיקף של 8.5 מיליון שקל לבעלי עסקים שונים שקיזזו מס תשומות בהתבסס עליהן, ובכך נגזל מקופת המדינה מס בסך 1.4 מיליון שקל.

על מנת ליצור מצג שווא בפני רשויות המס כאילו אותן חברות המפיצות חשבוניות פיקטיביות פעילות כדין, דאג הנאשם להגיש דו"חות של החברות השונות (תשעה עוסקים בסך הכל) למע"מ. סך מס העסקאות הכוזב שנרשם בדו"חות הוא 16 מיליון שקל, וכך גם מס התשומות. בכך נגרעו, לפי בית המשפט, מקופת המדינה, 32 מיליון שקל נוספים של מס.

מאז ביצוע העבירות עברו יובלות. העבירות בוצעו בשנים 2003-2006, ואילו כתב האישום הוגש רק בשנת 2011. התיק התנהל בבית המשפט בין השנים 2011-2014 ורק כעת ניתן גזר הדין. השופטת כתבה כי לנאשם תרומה להתמשכות ההליכים. לכאורה, התחשבה בחלוף הזמן, אך גם ציינה כי הנאשם אינו לוקח אחריות, לא הסיר את המחדלים ולא החזיר כסף לקופת המדינה. לאפלבוים גם עבר פלילי.

shofetet barak nevo michal 150
השופטת מיכל ברק נבו

הסנגור, עו"ד מור גרטי, ציין כי אפלבוים בן 65 ושקוע בחובות של 15 מיליון שקל בהוצאה לפועל, ולכן לא ניתן לומר שהתנהל מתוך בצע כסף. השופטת דחתה את הטיעון, וציינה כי הנאשם העיד על עצמו כי היה "קבלן חשבוניות פיקטיביות", גם אם לא "הקבלן העיקרי". לדבריו, הוא היה שכיר אצל אחר, חיים מנחם, שהואשם אף הוא בתיק וקיבל מאסר של 62 חודשים.

כאמור, אפלבוים נדון ל-60 חודשי מאסר, הכוללים הפעלת מאסר מותנה של חצי שנה, ובנוסף קנס של 150 אלף שקל אשר אם לא ישולמו יגררו חצי שנה נוספת במאסר.  

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement