פוסטה - החשוד הושאר ללא אזיקים, ברח מתחנת המשטרה ושבר את רגלו
מסע הנקמה של האסיר המשוחרר דוד בוקובזה

מסע הנקמה של האסיר המשוחרר דוד בוקובזה

כאשר בתי המשפט הורו להשאיר את בנותיו במשמורת האמא, גרושתו, שלטענתו עבדה בזנות בנוכחות הילדות,…

עדות טכנאי הכבלים הרשיעה את הנאשם ברצח הכפול בלוד

עדות טכנאי הכבלים הרשיעה את הנאשם ברצח הכפול בלוד

על אף שאישרו כי מצבו הנפשי אכן מעורער, וחרף העובדה שהמעסיק שלו "לקח" את אשתו,…

אגף סרבני הגט

אגף סרבני הגט

עו"ד דפנה לביא על חוק חדש שימנע מסרבני גט בכלא לשהות באגפים תורניים ולקבל מזון…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

החשוד הושאר ללא אזיקים, ברח מתחנת המשטרה ושבר את רגלו

נכתב על ידי יואב איתיאל ב .

חולה לב שנדרש לחקירה בחשד שאיים על קרובת משפחתו המתגוררת בחיפה, הושאר לבדו במסדרון תחנת המשטרה בירושלים, טיפס על סולם בניסיון לברוח מהתחנה, נפל ורגלו נשברה. הוא נעצר, נלקח לבית החולים והוגש נגדו כתב אישום על איומים

geves
אילוסטרציה

ניסים פדידה (60), תושב ירושלים בעל עבר פלילי עשיר, הצליח להימלט מתחנת המשטרה שפט בנווה יעקב, מאחר שהחוקר שהיה אחראי עליו השאיר אותו במסדרון ללא איזוק.

תחילת הפרשה לפני 10 ימים (שישי, 10.3), אז הגיע פדידה, חולה לב, לבית קרובת משפחה בשכונת קרית אליעזר בחיפה, ואיים עליה. הוא נדרש לחקירה בחיפה, בחשד שהפר צו הרחקה. אחיו הסגיר אותו לתחנה בירושלים בערב ה-15 למרץ, אבל לטענת המשטרה הוא ניצל את טוב ליבו של החוקר שנדרש לעניין דחוף אחר - ולא אזק אותו למרות הנהלים ולמרות עברו הפלילי העשיר, בשל גילו ובשל טענותיו לבעיות רפואיות. במשטרה אומרים כי החשוד יצא לחצר התחנה, ובאמצעות סולם קפץ מעבר לגדר. תוך כך הוא שבר את רגלו והובהל לבית החולים הדסה עין כרם, שם אושפז.

למחרת, בבית משפט השלום בירושלים, סירב סנגורו, עו"ד רמי זוכובידצקי, לקיים דיון בהעדרו של מרשו. השופטת קרן מילר נעתרה חלקית לבקשת נציג המשטרה, רס"ר מג'ד שנאן, והאריכה את מעצרו ביממה.

יום אחר כך הובא פדידה לבית משפט השלום בחיפה. גם שם, הסנגורית שלו, עו"ד מונא אבו אליונס ח'טיב, ביקשה לשחררו לאלתר, בטענה שהגיע לבדיקה רפואית ברמב"ם ולא כדי לאיים על קרובת המשפחה. אבל השופט זיו אריאלי, השופט ד"ר זאיד פלאח ואחר כך שוב השופט אריאלי, האריכו את מעצרו פעם אחר פעם.

בעקבות התקרית עם קרובת המשפחה, הוגש (19.3) נגד פדידה כתב אישום, בו נטען כי הגיע לביתה, המתין בחוץ וכאשר פתחה את דלת ביתה - איים עליה בכך שאחז בחפץ דמוי סכין. לפי האישום, האישה נבהלה, נכנסה בחזרה לדירתה ונעלה אחריה את הדלת. לטענת התביעה, הנאשם התעמת שם גם עם שכן, דחף אותו לתוך דירתו ונכנס אליה, הסתובב בה וערך בדירה חיפוש אחר אביו של השכן.

כעת מתברר כי לאחר שפדידה הסגיר את עצמו כאמור, שוטר הודיע לו שהוא עצור וכי ניידת מחיפה תגיע לאסוף אותו בקרב. כשעה מאוחר יותר, חוקר ביקש ממנו להמתין במסדרון, שעה שטיפל בעניין אחר, ואז פדידה ניצל את ההזדמנות וברח. 

עו"ד ח'טיב מדגישה כי פדידה מכחיש את המיוחס לו: "הוא הודה שהגיע לחיפה על מנת להחליף קוצב לב ומודה שברח מהשוטרים, אבל מכחיש מעבר לכך שפגש את (קרובת המשפחה) או שניסה להכנס לבית השכן או שהחזיק בסכין", אמרה.

במקביל להגשת כתב האישום, התובע עו"ד ירון קנטר, מבקש להחזיק את הנאשם במעצר עד תום ההליכים המשפטיים. דיון לגופה של הבקשה עוד ייתקיים לאחר שהסניגורית תלמד את חומר החקירה שבתיק. בינתיים, השופט אריאלי הורה על הארכת מעצרו עד החלטה אחרת.

את התביעה ייצגה בדיון עו"ד ננסי בסון.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement