פוסטה - השקר שנחשף והאונס שלא היה
מסע הנקמה של האסיר המשוחרר דוד בוקובזה

מסע הנקמה של האסיר המשוחרר דוד בוקובזה

כאשר בתי המשפט הורו להשאיר את בנותיו במשמורת האמא, גרושתו, שלטענתו עבדה בזנות בנוכחות הילדות,…

עדות טכנאי הכבלים הרשיעה את הנאשם ברצח הכפול בלוד

עדות טכנאי הכבלים הרשיעה את הנאשם ברצח הכפול בלוד

על אף שאישרו כי מצבו הנפשי אכן מעורער, וחרף העובדה שהמעסיק שלו "לקח" את אשתו,…

אגף סרבני הגט

אגף סרבני הגט

עו"ד דפנה לביא על חוק חדש שימנע מסרבני גט בכלא לשהות באגפים תורניים ולקבל מזון…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

השקר שנחשף והאונס שלא היה

נכתב על ידי מיכאל פרוסמושקין ב .

הפרקליטות נאלצה להסכים להסדר טיעון עם תושב אזור המרכז שהואשם באונס בתו החורגת, ותיקנה משמעותית את כתב האישום נגדו לאחר שהתברר כי בעבר הבת הגישה תלונה שקרית על כך שאנס את בנה 

man walking330
עכשיו הוא חופשי (אילוסטרציה: FREEPIK)

תושב אזור המרכז, שהואשם בשורה של מקרי אונס בבתו החורגת, לא ירצה עונש מאסר מעבר לימי המעצר בהם שהה. הסיבה: סנגורו חשף ממש לפני תחילת דיוני ההוכחות במשפט, כי בעבר הגישה המתלוננת תלונה לפיה בנה נאנס על ידי הנאשם, אולם מאוחר יותר הודתה כי מדובר בתלונה שקרית.

כתב האישום המקורי, שהוגש בחודש אוגוסט אשתקד, ייחס לנאשם (70) חמישה סעיפי אישום בעבירות של אונס, מעשים מגונים ואיומים. נטען כי הוא אנס את בתו החורגת (39) בשבע הזדמנויות שונות. עוד נטען, כי איים עליה כי במידה ותספר למישהו על מעשיו, הוא יגרום לכך שהיא לא תראה  יותר את בנה.

הנאשם שהכחיש את המיוחס לו בתוקף, היה עצור שלושה וחצי חודשים, עד ששוחרר למעצר בית באיזוק אלקטרוני, בעקבות טיעוני סנגורו, עו"ד איתי רוזין, ולמרות התנגדות הפרקליטות.

במהלך המשפט הגיש הסנגור בקשה לגילוי חומרי חקירה. הבקשה חשפה כי בעבר המתלוננת התלוננה כי הנאשם פגע מינית בבנה, אולם התיק נסגר לאחר שהודתה ששיקרה בתלונתה, על רקע סכסוך משמורת על הבן. הסכסוך נבע מכך שבית המשפט הוציא את הבן מרשותה של המתלוננת, וקבע כי הוא ישהה בביתו של אביו החורג – אותו הבית בו התגוררה באותה תקופה גם המתלוננת.

גם הפעם הגישה המתלוננת את תלונתה על אונס לאחר שהתקיים הדיון לגבי הארכת המשמורת. הדברים שנחשפו בחומרים אלו הובילו את הפרקליטות להגיש כתב אישום מתוקן, שרוכך באופן דרסטי מבחינת ההשתלשלות העניינים ומבחינת העבירות שיוחסו לנאשם. מכתב האישום המתוקן נמחקו עבירות האינוס והמעשים מגונים, ובמקומן הואשם הנאשם בעבירה בודדת של הטרדה מינית ובעבירת איומים. ההסדר הוצג לבית המשפט המחוזי בלוד שבוע בלבד לפני תחילת ההוכחות.

על פי כתב האישום המתוקן, בשנת 2016, במהלך ויכוח בין הנאשם לבין המתלוננת, הוא איים עליה באומרו שיסלק אותה מהבית, באופן  שימנע ממנה לשוב ולהתגורר בו עם בנה. על רקע זה, במספר הזדמנויות פנה הנאשם לבתו החורגת ושאל אותה ביחס ליחסי מין שהיא מקיימת עם אחרים. המתלוננת ביקשה מהנאשם מספר פעמים לחדול, אך הוא לא שעה לבקשותיה.

od rozin itay 150
עו"ד איתי רוזין

 במסגרת ההסדר הטיעון עליו נאלצה הפרקליטות לחתום, הוסכם כי הצדדים יעתרו להסתפק בעונש של 104 ימי מעצר בהם שהה הנאשם מאז תחילת החקירה. כלומר, הוא לא ירצה יום נוסף בכלא.  כמו כן יוטלו עליו מאסרים מותנים והוא גם יפצה את המתלוננת ב-5,000 שקל.

עם הצגת ההסדר בפני בית המשפט, הודתה נציגת הפרקליטות כי הם הגיעו למסקנה שקיים קושי ראייתי ממשי ודרמטי בהוכחת כתב האישום המקורי. עם זאת, הפרקליטה ציינה כי אין זה אומר שהמתלוננת משקרת. כמובן שהנאשם המשיך להכחיש את שיוחס לו.

הרכב השופטים - מנחם פינקלשטיין, ליאורה ברודי ורמי אמיר - שהופתעו מהשינוי הדרסטי בכתב האישום, ביקשו הסברים מהפרקליטות, אך לבסוף אישרו את ההסדר וגזרו את דינו של הנאשם בהתאם להסכמות בין הצדדים. 

עו"ד רוזין מסר בתגובה: "מלכתחילה היה ברור, שלאור הכחשתו הגורפת של הלקוח והעובדה שמדובר בכתב אישום חמור מאוד - שאם יורשע בו יישלח לשנות מאסר רבות - הרי שינוהלו הוכחות עד תום. לאחר עיון בחומר הראיות עלה החשש שקיימים חומרי חקירה נוספים בעלי פוטנציאל זיכוי, ובשל כך הוגשה לבית המשפט בקשה לחשיפת חומרים אלו. במהלך הדיון בבקשה אכן נתגלו חומרים מהותיים להגנת הנאשם וכאלו שמעמידים בספק את כתב האישום החמור שהוגש נגדו. בעקבות הדברים התקיים משא ומתן אינטנסיבי עם הפרקליטות ואנו שמחים שמצאנו אוזן קשבת ונפש חפצה לשמוע את כל טענותינו. בסופו של יום שוכנעה הפרקליטות למחוק כליל את כל עבירות האינוס והנאשם הודה באישום מינורי של איומים והטרדה מינית ולעונש הסכימו הצדדים להסתפק בימי מעצרו".

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement