פוסטה - הבלדר מת מהרעלת קוקאין, שולחיו הורשעו בייבוא סמים
ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

יניב אביטן מאשדוד אשר סיים לרצות בארגנטינה שנתיים מאסר על 20 קילוגרם קוקאין, יוסגר לישראל…

המריחואנה של עמי ותמי

המריחואנה של עמי ותמי

עמוס ורחלי גניש, בני זוג מראשון לציון, נאשמים במאות עסקאות של מכירת קנאביס לעשרות לקוחות,…

שופט: "הסם שהנאשם גידל והחזיק אינו מסוכן, פגיעתו בציבור אינה קיצונית בחומרתה"

שופט: "הסם שהנאשם גידל והחזיק אינו מסוכן, פגיעתו בציבור אינה קיצונית בחומרתה"

כך כתב השבוע השופט ערן קוטון בגזר דין בו הסתפק במאסר על תנאי לנאשם שהורשע…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

הבלדר מת מהרעלת קוקאין, שולחיו הורשעו בייבוא סמים

נכתב על ידי אמיר זוהר ב .

בית המשפט המחוזי האמין לגרסת העד המרכזי, יריב קובלסקי, ולא ליובל זנזורי ומקסים אזולאי, שהורשעו בייבוא סמים מסוכנים ובעבירות נוספות בפרשה שבמהלכה מת הבלדר, רועי קאסר

kaser roie
 רועי קאסר

בית המשפט המחוזי ביפו הרשיע אתמול (5.6) את יובל זנזורי ומקסים אזולאי בקשירת קשר לביצוע פשע ובניסיון לייבא סמים מסוכנים, וכן בייבוא סמים מסוכנים. זאת במסגרת כתב אישום מתוקן שהוגש נגד השניים ונגד נאשם שלישי, יריב קובלסקי, שתיקו מתנהל בנפרד.

מדובר בפרשה שהסתיימה במותו של רועי קסאר, שהסכים לשמש בלדר לעסקת סמים שיזמו הנאשמים: קאסר בלע 69 אריזות קוקאין כדי להבריח אותן מאמסטרדם לישראל, אבל עם הגעתו לארץ חש ברע, התמוטט ונפטר לאחר מכן כתוצאה מהרעלת קוקאין. זנזורי הואשם גם בהשמדת ראיה ושיבוש הליכי משפט: כשהגיעו אנשי מד"א לטפל בקאסר שחש ברע, הוא (זנזורי) לקח את המזוודה של קאסר וניסה להעלים אותה, כמו גם את הטלפון שלו, ארנקו ומסמכיו.

kaser kokain200
אחת מאריזות הקוקאין שבלע הבלדר המנוח

השופט צבי גורפינקל קבע כי על אף שעדותו של עד התביעה המרכזי, קובלסקי, מלאה סתירות, הוא מאמין לו. "לא התעלמתי מהסתירות והתמיהות שהתגלו בעדותו", כתב, "אולם שוכנעתי כי לא הפליל לשווא את הנאשמים". הסתירות בעדותו של קובלסקי קשורות להשתלשלות העניינים כפי שתיאר אותן במשטרה, מול פרטים שמסר בחקירה הנגדית בבית המשפט. למשל, במשטרה טען כי נסע לאמסטרדם ביום שקאסר טס לשם, בעוד בבית המשפט העיד כי טס יומיים אחריו. אגב, קובלסקי סירב להעיד בחקירה ראשית מחשש לחייו, אך אישר את עדותו במשטרה.

זנזורי - באמצעות סנגוריו עו"ד משה מרוז ועו"ד משה פלמור - ואזולאי, שמיוצג על ידי עורכי הדין ירון ברזילי ושמעון חוג'ה, טענו כי קובלסקי הוא למעשה הדמות הדומיננטי בעסקה, וכי אף מימן אותה. אולם השופט קבע כי עדותם נדחית כבלתי מהימנה. "לאחר שמיעת העדויות וקבלת המוצגים הגעתי למסקנה כי ניתן לסמוך על עדותו של יריב קובלסקי כעדות אמת המשקפת את האירועים", כתב גורפינקל בהכרעת הדין.

עוד ציין השופט, כי הוא לא רואה בקובלסקי עד מדינה. "בעת מסירת עדותו במשטרה הוא לא פעל כעד מדינה המבקש לנקום ביריבים על ידי טפילת אשמת שווא", כתב גורפינקל, "אלא כמי שמצפונו מייסר אותו על מותו של רועי".  

od maroz moshe 200 200
 עו"ד משה מרוז

השופט לא הסתפק בעדות קובלסקי, ומצא לה סימוכין. "עדותו של קובלסקי אינה עומדת בפני עצמה", ציין, "אלא יש לה חיזוקים למכביר". גורפינקל מנה את פלטי השיחות, כרטיסי הטיסה לאמסטרדם, רכישת מכשירי פלאפון שנועדו לביצוע העסקה ועדים מחזקים.

עורכי הדין מרוז ופלמור מסרו בתגובה: "השופט פירט שורה ארוכה של סתירות של העד העיקרי, ולמרות זאת קיבל את עדותו. נקרא את הכרעת הדין ואז נשקול את צעדינו". תגובת עורכי הדין ברזילי וחוג'ה, המייצגים את הנאשם אזולאי, טרם התקבלה.

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement