פוסטה - גידל מריחואנה במושב שמייסדיו התפרנסו מגידול טבק
ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

ארגנטינה מסגירה לישראל עבריין דרוש לחקירה

יניב אביטן מאשדוד אשר סיים לרצות בארגנטינה שנתיים מאסר על 20 קילוגרם קוקאין, יוסגר לישראל…

המריחואנה של עמי ותמי

המריחואנה של עמי ותמי

עמוס ורחלי גניש, בני זוג מראשון לציון, נאשמים במאות עסקאות של מכירת קנאביס לעשרות לקוחות,…

שופט: "הסם שהנאשם גידל והחזיק אינו מסוכן, פגיעתו בציבור אינה קיצונית בחומרתה"

שופט: "הסם שהנאשם גידל והחזיק אינו מסוכן, פגיעתו בציבור אינה קיצונית בחומרתה"

כך כתב השבוע השופט ערן קוטון בגזר דין בו הסתפק במאסר על תנאי לנאשם שהורשע…

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

גידל מריחואנה במושב שמייסדיו התפרנסו מגידול טבק

נכתב על ידי יואב איתיאל ב .

31 ק"ג קנאביס נמצאו במתחם צימרים במושב אלקוש שליד מעלות. החשוד המרכזי שוחרר בבית משפט השלום וגם במחוזי

kanabis alkush400
אחד מבלשי המשטרה עם הגידולים

המשטרה פשטה ערב פסח על מתחם צימרים במושב אלקוש, ליד מעלות, בו פעלה מעבדת הידרו לגידול קנאביס, סטיית-מה משורשיו ההיסטוריים של המושב הפסטורלי הזה, שמייסדיו - בעיקר עולים מכורדיסטאן - התפרנסו בתחילה מגידולים של עלי טבק.

בלשי תחנת מעלות-תרשיחא תפסו במקום למעלה מ-31 ק"ג של החומר החשוד כסם האסור וכן ציוד וחומרים הנדרשים לחקלאות הזו. הם גילו גם שלשעון חברת החשמל הותקן מעקף. השוטרים עצרו את בעל הצימרים, אברהם כהן, ששוחרר בתום חקירה ואת את אחד החברים של בנו שהיה במקום. הבן, דניאל כהן (26) תושב המושב, נעצר אחר כך והפך חיש מהר לחשוד המרכזי בגידול הסם ואחזקתו, וכן בחשד לגניבת החשמל.

כהן הבן הודה מיד במיוחס לו. למרות שהודה, למרות שהוא נטול עבר פלילי ולמרות שמדובר בנכה המטופל בשני ילדים קטנים, הביאה אותו המשטרה למחרת, ערב חג ראשון של פסח, לבית משפט השלום בחיפה. שם, בהסכמה בין נציג התחנה, רס"ב ישראל בוכניק ועו"ד דן אסלנוב ממשרד עו"ד מיכאל כרמל, האריכה השופטת איילת הוך-טל את מעצרו של כהן עד למחרת החג.

kanabis alkush

 

בדיון נוסף בבית משפט השלום בעכו, סגן הנשיא, השופט זיאד סלאח, קבע כי "קיים בסיס איתן לחשדות" והודיע כי לצערו לא יוכל להיעתר לבקשת הסניגור לשחרר את כהן לחלופת מעצר תוך שהחקירה מתנהלת. הוא נעתר חלקית לבקשת החוקרת, רס"מ אומימה גרזוזי דכו, שביקשה שבוע נוסף של מעצר והאריך את מעצרו של דניאל כהן בארבעה ימים נוספים, תוך שציין כי "עבירה של גידול סם מסוכן, גם לצרכי מסחר, מקימה עילת מעצר סטאטוטורית וכאשר ככלל יש להביא את המבצעים את אותה עבירה לדין בתקופת מעצרם".

ערב חג שני של פסח (16.4), שוב בבית משפט השלום בחיפה, השופטת נסרין עדוי-ח'דר ראתה דברים אחרת. הסנגור, עו"ד כרמל, הזכיר לה כי בצימר המדובר עצרה המשטרה גבר נוסף שכבר שוחרר, והיא ציינה כי כהן טען שעשרות הקילוגרמים נועדו לצריכה עצמית, בשל נכותו. "התיק היה בשל להגשת כתב אישום כבר מראשית החקירה", קבעה, ושחררה  את החשוד למעצר בית.

od carmel michael
עו"ד מיכאל כרמל

 

המשטרה נזעקה לבית המשפט המחוזי בחיפה, אבל נחלה אכזבה גם שם. השופטת ריבי למלשטריך לטר דחתה את ערר המשטרה תוך שציינה כי "אין להבין מהחלטה זו שיש להקל באופן כלשהו מחומרת המעשה". במקביל, לבקשת עו"ד כרמל, היא אף הגבילה את משך מעצר הבית של דניאל כהן, כך שייסתיים כבר בשישי הקרוב.

"מדובר בתקדים לא רגיל", אומר עו"ד כרמל ל"פוסטה", "אני שמח כי גם בבית משפט השלום וגם בבית המשפט המחוזי החזיקו בדעה שלמרות עשרות הקילוגרמים, אין צורך כלל להמשיך ולהחזיק את מרשי מאחורי סורג ובריח". 

הוסף תגובה


Anti-spam: complete the task
פרסומת - Advertisement